Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

128-от саем на кантонот - Он-лајн се одржа од 15 до 24 октомври 2020 година. Со стриминг во живо, пребарување изложувачи + експонати, виртуелни настани, купувачите и изложувачите можат да тргуваат од далечина. 

Интернет-саемот е затворен, но сепак можете да го прегледувате и пребарувате вашиот производ и изложувач на веб-страницата на Саемот Кантон; можете да контактирате со изложувачот преку нивната веб-страница на списокот на изложувачи.

Нема вести за следниот Саем на Кантон.


Следниве информации се за редовниот саем за кантон само.

За да присуствувате на Саемот Кантон, ќе ви треба покана за да добиете кинеска виза и регистрација за значка за купувач.

(Поради епидемијата КОВИД-19, следниве информации може да бидат застарени. Потврдете ги деталите и времето од организаторот на Саемот Кантон)

129-от Саем на кантонот треба да се одржи од средината до крајот на април 2021 година. Специфичниот формат ќе се утврди според глобалната состојба на епидемија и домашните барања за спречување и контрола на епидемијата. 

Саем за увоз и извоз во Кина (кратенка како Саем за кантон) е најголемиот саем со најмасовни размери, комплетна разновидност на изложби, најширока дистрибуција на странски купувачи и најголем промет на деловни активности што се одржува во Гуангжу Кина. Повеќе од 25,000 изложувачи, околу 200,000 купувачи ќе присуствуваат на саемот два пати годишно, и секоја е поделена во три фази.