enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

128-от саем за кантон ќе се одржува преку Интернет од 15-24 октомври 2020 година, десет дена.  Следниве информации се само за редовниот саем во Кантон.


Со Поканата (пред-регистрација), странските купувачи можеа:
  • Пријавете се за виза во Кина (Ве молиме да бидете љубезно истакнати дека поканата што ја издава Кантонскиот саем може да ви помогне да ја добиете кинеската виза, но сето тоа зависи од кинеската амбасада во вашата земја)
  • Земете регистриран и бесплатен знак за влез на саемот од Express Channel.
Купувачите во странство може да применат покана за саемот на Кантонот преку:
  1. Од НАЈДОБРИ (Алатка за е-услуги на купувачот), оди >>>
  2. Со контактирање Кантонски саем центар за повици, Кина надворешна трговија центар
  3. Со контактирање канцеларија на економскиот и трговскиот советник на амбасадата (економскиот и трговскиот оддел на Генералниот конзулат) на ПР Кина во вашиот регион
  4. Со контактирање Странство кооперативни организации на Кина надворешна трговија центар
  5. Со контактирање на Кантонскиот саем за претставништво во Хонг Конг - (852) 28771318
  6. Со контактирање на кинески надворешно трговски корпорации (претпријатија) со кои сте поврзани со бизнисот 

(за овластена покана од владата, пробајте ја опцијата 2.3.4.5,6 или аплицирајте за виза од агенција)

Најчесто поставувани прашања: 

Морам ли да добијам покана или да се регистрирам онлајн за да присуствувам на саемот на Кантонот?