Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Првиот чекор: Пред-регистрација на официјалната веб-страница (Привремено затворено)

Единствено место за добивање на значката на купувачот е канцелариите за регистрација на фер-кантон (подолу) - лично. За да ја охрабрите пререгистрацијата преку Интернет за да заштедите време на сите, претходно регистрираните можат да ја добијат значката од Експрес Канал на канцеларија за регистрација и зачувајте го 150RMB такса за регистрација.

Можете да се регистрирате кога ќе стигнете до овие 3 регистратори на купувачи подолу.
1. Канцеларии за регистрација формирани во соработка хотели

2. Регистрација канцеларии поставени во Кина увоз и извоз фер комплекс

Позиција за регистрација на странски купувачи: A. Патот спротивен од областа А на запад B. Патот спротивен на Површина Б Истсајд C. Сала 16.1 Површина C

3. Канцеларии за регистрација формирани во Кантонскиот саем Хонг Конг претставништво

Адреса: Соба 3106 - 3107, Канцеларија кула, Конвенција Плаза, бр. 1 Харбор патот, Wanchai, Хонг Конг
Телефонска линија за корисници: (852) 2877 1318
Факс: (852) 2838 3169
Е-пошта:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Работно време: од понеделник до петок 10 сум до 12: 30 pm & 2 pm до 5 pm; Затворен во сабота, недела и во државни празници во Хонг Конг
Веб-страница: http://hk.cantonfair.org.cn/

Бараните документи:
  1. Онлајн претходно применет Потврда.
  2. Лични документи (пасош за странство, дозвола за домашно враќање на ХК / Макао, сертификат за патничко патување на Тајван, валиден лист како кинески во странство или кинески пасоши со работна виза за над-една година во странство);
Забелешки:
  • Претходно применетите купувачи не треба да даваат фотографии.
  • Значката може ефективно да се користи за повеќе сесии, повторната апликација поради губење или заборавање на преземањето ќе биде наплатена од 200RMB, љубезно чувајте ја на сигурно.
  • Старата значка ќе стане неважечка веднаш по повторната примена, молам осигурајте се дека знакот што го носите е најновиот.
купувачите
Бараните документи
Регистрациски места

Покана за хартија / носители на Е-покани

a. Картичка покана или Е-покана издадена од Кантонски саем
б. Лични документи (Повеќе детали ве молиме видете белешки)
в. Неодамна фотографија со големина на 5cm X 4cm
d. Име карта

Кина Увоз и извоз саемски комплекс или во назначените хотели
On-line пред-аплицирање за значка

a. Известување за добивање на картички
б. Лични документи (Повеќе детали ве молиме видете белешки)
в. Име карта

Регистрација канцеларија во Кина Увоз и извоз фер комплекс или во назначените хотели
Не-покана купувачи кои биле на Кантонски саем

Купер картичка за минатото Кантонски саем

Регистрација канцеларија во Кина Увоз и извоз фер комплекс или во назначените хотели
Не-покана купувачи

a. Лични документи (Повеќе детали ве молиме видете белешки).
б. Неодамна фотографија со големина на 5cm X 4cm
в. Име карта
d. Полнење на услуга: RMB 100

Регистрација канцеларија во Кина Увоз и извоз фер комплекс или во назначените хотели
Претставници на претставништвото на странска компанија во Кина

a. Копија од Сертификат за регистрација на бизнис за претставништво на странска компанија во Кина
б. ИД-картичката на вработениот и копија
в. Најнови лични фотографии
d. Име карта
300 RMB / ден плус друга 30 RMB / картичка како надоместок за услуги мора да се плати покрај презентирањето на бараниот документ. Само за еден локален претставник е дозволено за секоја странска компанија и мора да биде придружуван и потпис потврден од купувачите на релативната прекуморска компанија)

Регистрација канцеларија во Кина увоз и извоз фер комплекс
  • Личен документ. Вклучете странски пасош (не Кина пасош), Хонг Конг / Макао дома-враќање дозвола или лична карта, Тајван компатиот патување сертификат, валидни документи за кинески во странство или кинески пасош со важечка странство виза за вработување важи повеќе од една година.
  • Личната слика 5cm X 4cm (или цена 30RMB кога регистарот).
  • Име карта
Надворешна канцеларија за регистрација на купувачи во Кина Увоз и извоз Фер комплекс:

Фаза I
Apr./Oct.14, 10:30-18:00
Apr./Oct. 15-18, 8:30-18:00
Apr. /Oct.19, 8:30-16:00

Фаза II
Apr./Oct. 23-26, 8:30-18:00
Apr. /Oct.27, 8:30-16:00

Фаза III
Во пролет: мај 1-4, 8: 30-18: 00, мај 5, 8: 30-14: 00
Во есен: октомври 31-Nov.3, 8: 30-18: 00, ноември 4, 8: 30-14: 00Канцеларија за регистрација на странски купувачи во назначени хотели:

Фаза I
Apr. /Oct.14, 8:30-18:00
Apr. /Oct.15-17, 8:30-18:00
Фаза II
Apr. /Oct.22-24, 8:30-18:00
Фаза III
Во пролет: април 30-мај 1, 8: 30-18: 00; Мај 2, 8: 30-14: 00
Во есен: октомври 30-31, 8: 30-18: 00; Nov.1, 8: 30-14: 00

График на процесот на регистрација на саемот на саемот

Доколку имате лична карта на Купувачот, Ве молиме, информирајте се дека: Влезната значка (ИЦ картичка) важи за претстојните сесии на Саемот, што сигурно ви заштедува време со лесен пристап. Ако заборавите да ја донесете картичката или да ја изгубите, повторната апликација ќе ве чини 200RMB / картичка како такса за услуга.

Купувачот картичка е единствениот официјален прием на саемот и е достапен на кинескиот увоз и извозен саемски комплекс. Сепак, за да го зачувате вашето време и да ја направите регистрацијата полесна, сега ние го поставивме 31 Overseas Buyers 'Registration Office во назначените хотели. И силно Ви препорачуваме да го добиете знакот за влез во кантонскиот саем во овие хотели на 31, со оглед на регистрираниот пик час што се појавува на 9: 30 am 12: 00 сум на кинескиот увоз и извозен саемски комплекс. Дефинитивно, тоа е најдобриот начин за вас, исто така, за купувачите кои престојуваат во близина на овие области, ве молиме да се регистрирате и во хотели.

Картичката на купувачот (значка) е единствениот официјален прием на Кантонскиот саем. Важи за години на повеќе сесии на саемот.

Најчесто поставувани прашања:

Како можам да добијам значка на купувачот?

Ако не се регистрирам пред-регистрирање онлајн, можам да се регистрирам директно во канцеларијата за регистрација?