Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

(Поради COVID-19, следниве информации може да бидат застарени. Ве молиме, потврдете ги деталите и датумите со организаторот на Кантон саем, контакти на страниците на настанот)

127-от Кинески саем за увоз и извоз (Кантон саем) се одржа на Интернет од 15-24 јуни за период од 10 дена (за повеќе детали) За 128-та саем за кантони сè уште нема. Следниве информации се само за вообичаен саем за кантон.

 • Springе биде пролетната сесија и есенската сесија на Кантонскиот саем, 2 сесии секоја година.
 • Постојат фази на 3 на секоја од овие сесии кои покажуваат различни производи.
 • Фазата 1 покажува електрични и електронски производи, градежни материјали, индустриски производи ...
 • Фазата 2 ги прикажува производите како предмети за домаќинството, керамика, производи за широка потрошувачка, украси за дома, подароци, играчки, козметика и мебел ...
 • Фазата 3 покажува облека, обувки, торби и храна, лекови ...

Кантонски саем датуми и времиња

сесија

Фаза

Датум време

Пролетна сесија

фаза 1

15th-19th April, 9:30-18:00

фаза 2

23rd-27th April, 9:30-18:00

фаза 3

1st -5 мај, 9: 30-18: 00

Есенска сесија

фаза 1

15th-19th Oct., 9:30-18:00

фаза 2

23rd-27th Oct., 9:30-18:00

фаза 3

31st октомври-4th ноември, 9: 30-18: 00

(Сабота и недела се одржуваат како и обично)

Датуми за саемот на кантонот 2020

128th кантонски саем Есен 2020 Датуми

Датуми за саемот на кантонот 2021

129th кантонски саемски пролет 2021 Датуми

130th кантонски саем Есен 2021 Датуми

 • Фаза 1: 15th-19th Октомври 2021 9: 30-18: 00
 • Фаза 2: 23rd-27th октомври 2021 9: 30-18: 00
 • Фаза 3: 31st октомври-4th ноември 2021 9: 30-18: 00

Датуми за саемот на кантонот 2022

131-от Ден на кантонскиот пролет 202 датуми

 • Фаза 1: 15th-19th април 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 2: 23rd-27th април 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 3: 1st мај-5th мај. 2022 9: 30-18: 00

132-та датум за кантонски есен 2022 година

 • Фаза 1: 15th-19th Октомври 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 2: 23rd-27th октомври 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 3: 31st октомври-4th ноември 2022 9: 30-18: 00

...