enarzh-CNfrdehiiditjakomsptruesthtrurvi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

130-от саем во Кина за увоз и извоз (Саем на кантон 2021 година, есен) ќе се одржат и двете онлајн и саемски комплекс Кантон Гуангжу. Саемот за кантон преку Интернет  Проверете ги онлајн изложувачите и изложбите тука

Подолу се прикажани физичките фер фази. 


Саемот на Кантон има пролетна и есенска сесија - две сесии секоја година. Додека секоја сесија има 3 фази кои прикажуваат различни производи.  

  • Во фаза 1 се прикажани електрични и електронски производи, градежни материјали, индустриски производи итн.
  • Фаза 2 ги прикажува производите како предмети за домаќинството, керамика, производи за широка потрошувачка, украси за домови, подароци, играчки, козметика и мебел итн.
  • Фаза 3 покажува облека, обувки, торби и храна, лекови, итн.

Кантонски саем датуми и времиња

Session

Phase

Date

Spring Session

Phase 1

Apr. 15-19

Phase 2

Apr. 23-27

Phase 3

May 01-05

Autumn Session

Phase 1

Oct. 15-19

Phase 2

Oct. 23-27

Phase 3

Oct. 31 - Nov. 04

(Секоја година, сабота и недела се одржуваат како и обично)