Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Дали ми треба кинеска виза за посета на саемот на Кантонот?

Кој од земји без Безвизната политика на Кина, ве молиме да аплицирате за кинески визи (било кој тип, обично "М") со Покана за саемот на Кантонот пред да одите во Кина.

Еве го местото каде можете да добиете кинеска виза.

  1. Амбасада или генерален конзулат на PRChina во вашата земја (мисии во странство) . Секоја земја е различна, ве молиме контактирајте го за да добиете повеќе информации. Многу документи, но чинат помалку пари.
  2. Локална туристичка агенција или агенција за визи. Willе чини малку пари, ве молиме пребарување преку Интернет за секоја земја. Кинеската амбасада е многу зафатена и многу често сакаат да имате професионален агент за да ви помогнете со визниот бизнис. Затоа може да биде толку тешко да го направите сами.
  3. Комесарот на Министерството за надворешни работи на Кина во Хонг Конг. Интернет-страница http://www.fmcoprc.gov.hk/eng/fwxx/wgrqz/ Тел: 852-34132300 или 852-34132424 (достапен на 10: 00-11: 00am, 3: 00-4: 00pm на работа : 852-34132345-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
  4. 72 / 144 час Транзитна виза Политика за ослободување. (Q & A на политика за ослободување од визна транзитна 72-час)

Напомена:

  • Службените покани за кантонски саем ги наведуваат само Името, националноста и името на компанијата. Обично, поканата од која било кинески фабрики или надворешни трговски корпорации (претпријатија) повеќе работи за кинеска апликација за виза. (Ве молиме, имајте убезно дека поканата како прилог е поканата за покана издадена од Кантон саем. Можеби ќе ви помогне да ја добиете кинеската виза, но сето тоа зависи од кинеската амбасада во вашата земја.)
  • Купувачите кои треба да ја напуштат Кина од Хонг Конг, Макао и повторно да се вратат во Гуангжу, мора да аплицираат за мулти-влезна виза.
  • Тешко е да се прошири визата и да се аплицира за нова виза во Кина, предлагаме да се применува со одење во Хонг Конг.
  • Ако веќе летате за Кина без кинеска виза, ќе бидете испратени во Хонг Конг.