Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ова е единственото место каде што можете да го добиете знакот за купување на кантонот. Да се ​​поттикне онлајн пререгистрација за да го зачувате време на секого, претходно регистрираните можат да добијат значка од Express Channel и да заштедат 150RMB такса за регистрација кога ќе стигнат до канцеларијата за регистрација.

1. Канцеларии за регистрација формирани во соработка хотели

2. Канцеларии за регистрација поставени во Кина увоз и извоз фер комплекс

Позиција за регистрација на странски купувачи:

a. Патот спротивен од областа А на запад

б. Патот спротивен на Површина Б Истсајд

C. Сала 16.1 Површина C

3. Канцеларии за регистрација формирани во Кантонскиот саем Хонг Конг претставништво

Адреса: Соба 3106 - 3107, Канцеларија кула, Конвенција Плаза, бр. 1 Харбор патот, Wanchai, Хонг Конг
Телефонска линија за корисници: (852) 2877 1318
Факс: (852) 2838 3169
Е-пошта:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Работно време: од понеделник до петок 10 сум до 12: 30 pm & 2 pm до 5 pm; Затворен во сабота, недела и во државни празници во Хонг Конг
Веб-страница: http://hk.cantonfair.org.cn/

Напомена: Време на регистрација на кантонот

Регистрација време на странство купувачи Канцеларијата за регистрација во Кина Увоз и извоз фер комплекс:

Фаза I
Apr./Oct.14, 10:30-18:00
Apr./Oct. 15-18, 8:30-18:00
Apr. /Oct.19, 8:30-16:00

Фаза II
Apr./Oct. 23-26, 8:30-18:00
Apr. /Oct.27, 8:30-16:00

Фаза III
Во пролет: мај 1-4, 8: 30-18: 00, мај 5, 8: 30-14: 00
Во есен: октомври 31-Nov.3, 8: 30-18: 00, ноември 4, 8: 30-14: 00


Време за регистрација на Канцеларијата за регистрација на странски купувачи во назначени хотели:

Фаза I
Apr. /Oct.14, 8:30-18:00
Apr. /Oct.15-17, 8:30-18:00
Фаза II
Apr. /Oct.22-24, 8:30-18:00
Фаза III
Во пролет: април 30-мај 1, 8: 30-18: 00; Мај 2, 8: 30-14: 00
Во есен: октомври 30-31, 8: 30-18: 00; Nov.1, 8: 30-14: 00