Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

1. Кога да се регистрирате

Кантонскиот саем одржа две сесии годишно; еден е во пролет, а другиот есен. И секоја сесија е поделена на 3 фази.

Фаза I
Apr./Oct.14, 10:30-18:00
Apr./Oct. 15-18, 8: 30-18: 00
Apr. / Oct.19, 8: 30-16: 00
Фаза II
Apr./Oct. 23-26, 8: 30-18: 00
Apr. / Oct.27, 8: 30-16: 00
Фаза III
Во пролет: мај 1-4, 8: 30-18: 00; Мај 5, 8: 30-14: 00
Во есен: октомври 31-Nov.3, 8: 30-18: 00; Ноември 4, 8: 30-14: 00

2. Каде да се регистрирате

Четири канцеларии за регистрација на купувачи во странство формирани во кинескиот увоз и извозен саемски комплекс

3. Известување за регистрација

Категории на купувачи

Бараните документи

Регистрациски места

Белешки

Локални претставници на странски купувачи

a. Покана од саемот;

б. Втора генерација на лична карта и копија;

в. Копија од Сертификат за регистрација на бизнис за претставништво на странска компанија во Кина;

d. Сертификат за вработување на претставништво во Кина и копија;
e. Најнови фотографии за пасош
f. Бизнис картичка

Регистрација канцеларија во Кина увоз и извоз фер комплекс

l Провизија за услуги:

1.Representatives со поканата: бесплатно;

2. За претставници без покана, мора да се плати 300 RMB / ден плус друга 50 RMB / картичка. Покрај тоа, треба да ги презентирате сите барани документи во левата колона, освен поканата, или само да ја презентирате личната карта од втората генерација и копија и да бидат придружени и потпишани од странски купувач.

l Во текот на секоја фаза, само двајца претставници или толкувачи им е дозволен влез за секој купувач во странство.