Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

A kam nevojë për një vizë kineze për të vizituar Panairin e Kantonit?

Kush nga vendet pa Politika pa viza e Kinës, ju lutemi të aplikoni për një vizë kineze (çdo lloj, zakonisht "M") me Ftesë për Panairin e Kantonit para se të shkoni në Kinë.

Këtu është vendi ku mund të merrni Visa Kinës.
  1. Ambasada ose Konsullata e Përgjithshme e PRChina në vendin tuaj(Misionet Jashtë). Çdo vend është i ndryshëm, ju lutem kontaktoni për të marrë më shumë informacion. Shumë letra, por kushtojnë më pak para.
  2. Një agjensi lokale udhëtimi ose agjensia e vizave. Do të kushtojë ca para, ju lutemi kërkoni në internet për çdo vend. Ambasada kineze është shumë e zënë, dhe shpesh duan që ju të keni një agjent profesional për të ndihmuar me biznesin e vizave. Kjo është arsyeja pse mund të jetë kaq e vështirë për ta bërë vetë.
  3. Zyra e Komisionerit të Ministrisë së Jashtme të Kinës në Hong Kong. Faqja e internetit http://www.fmcoprc.gov.hk/eng/fwxx/wgrqz/ Tel: 852-34132300 ose 852-34132424 (në dispozicion në 10: 00-11: 00AM, 3: 00-4: 00pm në ditë pune) Fax: 852-34132345 Email: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
  4. 72 / 144 orë Politika e Përjashtimit të Vizës për Tranzit. (Pyetje dhe Përgjigje në Politikën e Përjashtimit të Vizës për Tranzit në Orë 72)
Njoftim:
  • Ftesat zyrtare të Kantonit rendisin vetëm emrin, blerjen e kombësisë dhe emrin e kompanisë. Zakonisht, një ftesë nga ndonjë fabrikë kineze ose korporata tregtare (ndërmarrje) të huaja më shumë punon për aplikimin e vizave kineze. (Ju lutemi vini re me mirësi që ftesa ashtu si e bashkangjitni është letra e ftesës e lëshuar nga Canton Fair. Mund të ju ndihmojë të merrni Vizën Kineze, por gjithçka varet nga Ambasada Kineze në vendin tuaj.)
  • Blerësit që duhet të largohen nga Kina kontinentale në Hong Kong, Makau, dhe të kthehen përsëri në Guangzhou, duhet të aplikojnë për një vizë me shumë hyrje.
  • Shtë shumë e vështirë të zgjasësh vizën dhe të aplikosh për një vizë të re në territorin e Kinës, sugjerojmë ta aplikosh atë duke shkuar në Hong Kong.
  • Nëse tashmë fluturoni për në Kinë pa një vizë kineze, do të dërgoheni në Hong Kong.