Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi Online i Kantonit është i hapur për regjistrim. Regjistrohu tani në faqen zyrtare të internetit duke plotësuar vetëm pesë informacione dhe zbuluar ekspozitat.

Panairi i 128-të i Kantonit do të mbahet në internet nga 15-24 tetor për dhjetë ditë. Informacioni i mëposhtëm është vetëm për Panairin e rregullt të Kantonit.


Regjistrimi paraprak merr një biletë falas për Kantonin Panair në faqen zyrtare Tani!â € <

I vetmi vend për të marrë distinktivin e blerësit është Zyrat e Regjistrimit të Panairit të Kantonit (më poshtë) - personalisht. Për të inkurajuar në internet para-regjistrimit për të kursyer kohën e secilit, para-regjistruar mund ta marrë atë nga Express Channel në zyra e regjistrimit dhe shmangni 150RMB regjistrimi i tarifës.

Ju mund të regjistroheni kur të arrini në këto Zyrat e Regjistrimit të Blerësve 3 më poshtë.

1. Zyrat e Regjistrimit të krijuara në hotelet e bashkëpunimit

2. Zyrat e Regjistrimit të ngritur në Kinë Kompleksi i Imagjimit dhe Eksportit

Pozicioni i Regjistrimit të Blerësve Jashtë Vendit:

 • Rruga e kundërt e zonës A në anën perëndimore
 • Rruga e kundërt e zonës B Eastside
 • Salla 16.1 Zona C

3. Zyrat e Regjistrimit të krijuara në Zyrën e Përfaqësuesit të Hong Kongut në Kantonin

Adresa: Dhoma 3106 - 3107, Kulla e Zyrës, Konventa Plaza, Nr. 1 Harbour Road, Wanchai, Hong Kong
Linja Hotline e Shërbimit të Klientit: (852) 2877 1318
Fax: (852) 2838 3169
Email:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.
Orari i hapjes: E hëna deri të premten 10 jam në 12: 30 pm & 2 pm to 5 pm; Mbyllur të shtunën, të dielën dhe në Hong Kong
Faqja e internetit: http://hk.cantonfair.org.cn/en/commondetail.aspx?oid=18807

Dokumentet e kërkuara:
 1. Pranimi i para-aplikuar në internet.
 2. Dokumentet personale (pasaportë jashtë shtetit, leje për kthim shtëpiak HK / Macau, certifikatë udhëtimi të udhëtimit të Tajvanit, Id i vlefshëm si kineze jashtë shtetit ose pasaporta kineze me një vizë pune jo më shumë se një vit jashtë shtetit);

Shënime:
 • Blerësit e para-aplikuar nuk kanë nevojë të japin fotografi.
 • Simboli mund të përdoret në mënyrë efektive për seanca të shumta, ri-aplikimi për shkak të humbjes ose harresës duke marrë atë do të ngarkohet me 200RMB, me mirësi mbajeni të sigurt.
 • Simboli i vjetër do të bëhet i pavlefshëm menjëherë pas ri-aplikimit, ju lutemi të siguroheni që simbol ju mbani është më i ri.

blerësit

Dokumentet e kërkuara

Regjistrimi

Ftesa e letres / E-mbajtesit e ftesave

a. Letër ftesë letre ose Ftesë elektronike të lëshuar nga Panairi i Kantonit
b. Dokumente personale (Më shumë detaje, ju lutemi shikoni shënime)
c. Një foto e kohëve të fundit me madhësinë e 5cm X 4cm
d. Emri Card

Kina Importi dhe Eksporti Kompleksi i Drejtë ose në hotelet e emëruara
Para-aplikoni në internet për Badge

a. Njoftim për marrjen e kartave
b. Dokumente personale (Më shumë detaje, ju lutemi shikoni shënime)
c. Emri Card

Zyra e Regjistrimit në Kompleksin e Panairit të Importit dhe Eksportit ose në hotelet e caktuara
Blerësit jo ftues që kanë qenë në Panairin e Kantonit

Karta e Blerësit për Panairin e Kantonit të kaluar

Zyra e Regjistrimit në Kompleksin e Panairit të Importit dhe Eksportit ose në hotelet e caktuara
Blerësit jo ftues

a. Dokumente personale (Më shumë detaje, ju lutemi shikoni shënime).
b. Një foto e kohëve të fundit me madhësinë e 5cm X 4cm
c. Emri Card
d. Tarifa e shërbimit: RMB 100

Zyra e Regjistrimit në Kompleksin e Panairit të Importit dhe Eksportit ose në hotelet e caktuara
Përfaqësues të Zyrës së Përfaqësuesit të Kompanisë së Jashtme në Kinë

a. Kopja e certifikatës së regjistrimit të biznesit të Zyrës së Përfaqësuesit të Kompanisë së Huaj në Kinë
b. Karta e identitetit dhe kopja e punonjësit
c. Një fotografi më e fundit personale
d. Emri Card
300 RMB / ditë plus 30 RMB / kartë tjetër si tarifë shërbimi duhet të paguajnë përveç paraqitjes së dokumentit të kërkuar. Vetëm një përfaqësues lokal është i lejuar për secilën kompani jashtë shtetit dhe duhet të shoqërohet dhe nënshkruhet - konfirmohet nga blerësit e kompanisë relative të huaj)

Zyra e Regjistrimit në Kinë Kompleksi i Imagjinës dhe Eksportit
 • Dokumenti personal. Përfshini Pasaportën Jashtë (jo pasaportën e Kinës), Hong Kong / Makao Leje për Kthim në Shtëpi ose Letërnjoftim, Certifikatë e Udhëtimit të Tajvanit, dokumente të vlefshme për pasaportën kineze jashtë shtetit ose një pasaportë kineze me vizë të vlefshme për punësim të vlefshëm për më shumë se një vit.
 • Fotografia personale 5cm X 4cm (ose kosto 30RMB kur regjistrohet).
 • Emri Card
Zyra e Regjistrimit të Blerësve Jashtë në Kinë Kompleksi i Panairit të Importit dhe Eksportit:

Faza I
Apr./Oct.14, 10:30-18:00
Apr./Oct. 15-18, 8:30-18:00
Apr. /Oct.19, 8:30-16:00

Faza II
Apr./Oct. 23-26, 8:30-18:00
Apr. /Oct.27, 8:30-16:00

Faza III
Në pranverë: Maj 1-4, 8: 30-18: 00, Maj 5, 8: 30-14: 00
Në vjeshtë: tetor 31-Nov.3, 8: 30-18: 00, nëntor 4, 8: 30-14: 00Zyra e Regjistrimit të Blerësve Jashtë Vendit në hotele të caktuara:

Faza I
Apr. /Oct.14, 8:30-18:00
Apr. /Oct.15-17, 8:30-18:00
Faza II
Apr. /Oct.22-24, 8:30-18:00
Faza III
Në pranverë: Prill 30-Maj 1, 8: 30-18: 00; Mund 2, 8: 30-14: 00
Në vjeshtë: tetor 30-31, 8: 30-18: 00; Nov.1, 8: 30-14: 00

Grafiku i procesit të regjistrimit të panairit të kantonit

Nëse keni një Kartë IC të Blerësit, ju lutemi informohuni se: Shenja e hyrjes (Karta IC) është e vlefshme për seancat e ardhshme të Panairit, i cili sigurisht ju kursen kohën tuaj me qasje të lehtë. Nëse harroni të sillni Kartën ose e keni humbur atë, ri-aplikimi do t'ju kushtojë 200RMB / kartë si tarifë shërbimi.

Karta e blerësit është pranimi i vetëm zyrtar në Panair dhe është në dispozicion në Kompleksin e Panairit të Importit dhe Eksportit në Kinë. Sidoqoftë, për të kursyer kohën tuaj dhe për ta bërë regjistrimin më të menaxhueshëm, ne tani vendosim 31 Zyra e Regjistrimit të Blerësve Jashtë në hotele të caktuara. Dhe ne ju sugjerojmë fuqimisht që të merrni distinktën hyrëse të Canton Fair në këto 31 hotele, duke marrë parasysh orën e pikut të regjistrimit që ndodh në 9:30 të mesditës në Kompleksin e Panairit të Importit dhe Eksportit në Kinë. Shtë mënyra më e mirë për ju gjithashtu, për blerësit që qëndrojnë pranë këtyre zonave, ju lutemi të regjistroheni edhe në hotele.

Karta e blerësit (shënja) është e vetmja hyrje zyrtare në Canton Fair. Isshtë i vlefshëm për vite të tëra seancave të panairit.