Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

ЛОХАС Експо

Од февруари 21, 2020 09: 00 до февруари 23, 2020 18: 00
852 2786 0998

http://www.lohasexpohk.com/

Booking.com
http://www.lohasexpohk.com/

ЛОХАС Експо

За LOHAS Expo

LOHAS Expo е водечко трговско експо за органски, здравствени и зелени живи производи со цел промовирање на LOHAS (начин на живот на здравје и одржливост) уште од 2012. Настанот привлече разновиден спектар на познати глобални претпријатија и брендови од земји и региони низ целиот свет - Кина, Тајван, Кореја, Јапонија, Австралија, Филипини, Франција и САД, итн.

Зошто изложба

За компаниите кои сакаат да ги нудат своите производи и услуги LOHAS на потрошувачите во регионот и да споделат огромна пита на кинеските и азиските пазари, LOHAS Expo е, без сомнение, вашата најдобра платформа!

Докажано евидентирање

Инаугурирани во 2012, LOHAS Expo & VFA се единствените трговски изложби посветени на пазарот LOHAS и вегетаријанците во Хонг Конг и Азија и оттогаш привлекоа стотици изложувачи и десетици илјади посетители. LOHAS Expo & VFA 2018 уживаа во ревиите со најголем успех до денес.

Одлично враќање на инвестициите
 • LOHAS Expo ќе ви понуди различни шанси да продадете, промовирате и мрежите. Резервирајте ја вашата штанд сега!
 • Запознајте стотици висококвалитетни трговски купувачи кои се носители на одлуки
 • Изградете го присуството на вашиот бренд во регионот
 • Лансирајте го новиот производ на пазарот на најдобрата платформа
 • Покажете ги вашите производи заедно со другите водечки брендови
 • Запознајте ги клучните клиенти лице в лице

Производ Категорија:

1 Природни и органски производи и додатоци

Производи со природни карактеристики или функционални придобивки кои го подобруваат здравјето

 • Додатоци во исхраната
 • Производи без глутен
 • Природна и органска храна и пијалоци
 • Додатоци на природна храна
 • Производи без шеќер
 • Додатоци на витамин и минерали

2 ЗЕЛЕН ДОМ и &ИВОТНО

Водење сопствен здрав животен стил без штетни материи за животната средина

 • бебе производи
 • Градежни и домашни мебел
 • Еко-облека / Текстил / Облека
 • Еколошки и биоразградлив производ
 • Еколошки производи за чистење
 • Производи за животна средина
 • Електрични и хибридни возила
 • Производи за градинарство
 • Апарати за заштеда на зелена енергија
 • Производи за пакување
 • Пет Производи

3 БЕЗБЕДНОСТ И ЗДРАВСТВЕНА ГРИА

Најнови производи за нега на кожата, нега на коса и производи за убавина од природни и органски етикети

 • Алтернативна здравствена заштита
 • Производи за убавина и слабеење
 • Тело и лична нега
 • Козметика и нега на кожата
 • Есенцијални масла / ароматерапија
 • Природни исцелување и терапии

4 Одржлива економија

Еколошки производи со постигнување одржливост и перформанси

 • Еко-етикетирање
 • Управување со животната средина
 • Тестирање на квалитетот
 • Социјална одговорна инвестиција

5 ОСТАВУВА

 • Еко-туризам и патувања
 • Кампување и производи на отворено
 • Занаетчиски производи
 • Рекреативни активности / курсеви
 • Спортски туризам
 • Велнес / медицински туризам
Фархан
сакам да посетам
Здраво, јас сум Малик од Пакистан .. сакам да го посетам овој настан
поканата
Дваесет и пет проценти (25%) од нашите стотици осумдесет (180) милиони луѓе имаат огромен пазар. Постои значителен потенцијал за годишен обрт на голем дел. Луѓето од земјата постепено се заинтересираат за здравствена свест и физичка убавина.

500 Останати симболи