Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Како можам да добијам значка за купувачот на Кантонскиот саем? Специјални

Картата на Купувачот (значка) е единствениот официјален прием на Кантонскиот саем. Тоа важи за неколку години повеќе сесии на саемот. Единственото место за да се добие знакот на купувачот е кантонски саем за регистрација - лично. Пред-регистрирање онлајн ќе го зачува време на регистрација на сите.

Тука, ако не сакате да се регистрирате онлајн.

Без регистрација на интернет, исто така можете да го примените знакот за влез на купувачот на саемот, но тоа ќе ве чини 100RMB како такса за услуга. Во меѓувреме, при пристигнувањето, треба да го презентирате вашиот пасош за странство, визит-карта и вашата идентификација фотографија (5cmX4cm, цена 50RMB ако се преземени од саемот) на Канцеларија за регистрација на странски купувачи. - Предложете регистар Канцеларии за регистрација поставени во назначени хотели

Еве ги чекорите за претходна регистрација на интернет:

За значка за влез на купувачот до саемот на кантонот, молам, пристапете до алатката за електронски услуги на купувачот (BEST) на официјалниот веб-сајт https://invitation.cantonfair.org.cn/BuyerUser/RegisterUser/ со вашите лични податоци да се регистрирате. По регистрирањето, E-mail за верификација ќе биде испратена на вашата E-mail адреса, потоа кликнете на линкот во тој E-mail, за да го активирате вашето корисничко име и лозинка. Откако ќе го добиете вашето корисничко име и лозинка, ве молиме пополнете ги личните податоци и информациите на компанијата што се наоѓаат под копчето "Мојот кантонски саем". Ако не сте имале значка за влез на купувачот, ве молиме кликнете на "Пријдете на саемот" ------ "Претходна апликација за значка на купувачи", скенирај до дното на таа веб-страница, кликнете на "Pre-application for Badge Badge" ------ "Барањето" го избира вработениот кој сакате да аплицирате за знак за влез на купувачот, да ги пополните информациите, потоа можете да го поднесете и да чекате за одобрување трпеливо.

Откако ќе биде прифатена апликацијата за Бања за влез на купувачи, ве молиме најавете се во нашата Алатка за електронски услуги на купувачот за да кликнете на "My Canton Fair" - "My Buyer Badge" за да ја испечатите оваа претходна апликација. При пристигнувањето, можете да ја добиете вашата картичка за купувачите бесплатно со таа потврда за претходна апликација, вашите лични валидни документи (странство пасош, Хонг Конг или Макао домашна дозвола за враќање, или сертификат за патни патувања во Тајван или кинески пасош со виза за вработување во странство важи повеќе од една година или дозвола за постојан престој во странство), и визит-карта на Канцеларија за регистрација на странски купувачи. - Предложете во Канцеларии за регистрација поставени во назначени хотели

Најчесто поставувани прашања: "Ве молам одберете персонал"Проблем

во средата февруари 07
Беше овој ред?