Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Азија базен и Спа Експо

Од мај 10, 2020 09: 00 до мај 12, 2020 17: 00
+86-20-29188293;+86-20-29188711

Азија базен и Спа Експо

Бројот на професионални посетители на Asia Pool & Spa Expo достигнал 19,236 личност-пати, вклучувајќи ги и 3,950 личните времиња на меѓународните купувачи, што претставува зголемување од 15% во споредба со минатата година. Меѓу нив, бројот на посетители во странство е 3,160, сметководство за 16% во Северна Америка, 17% во Океанија, 8% во Африка, 19% во Европа, 28% во Азија и 12% во други региони. Како професионална и влијателна базенска платформа за трговија во Кина, собирањето на изложувачи на самото место достигна нови височини. Марина, Валтер, Лиан Шенг, Италијански Ван Ши, Харвија, Чиба, Аквариум, АНТ, Мона Лиза, змејот, Маида / радар, Шангај ши, Германија и ПОБЕДНИТЕ ЛИЧА, Ерли / Веи Ченг, метод на радост, радост, г-дин Лин, ден Шу, извори, плевел, Море китови, Keya, да xing, LanErDi, г-дин Богат, универзален, Чанг Хаи, стабилен, wan ling, Chemoform, Tintometer, Elimination TecmarkCorporation, Алина, Хао Калид, остра, Евроазија, двојни галерии, v-kool, погледнаа наоколу, во Кина, имаат музика, Џеј, Ен Мапеу, Џејмс, кори, богато обожавање и така повеќе од 300 извонредни претпријатија дома и во странство, со десетици илјади посетители да купуваат заеднички трговци заедно, на сцената за ефикасна деловна соработка.

Со цел понатамошно подобрување на видливоста и влијанието на изложбата во светот

Со цел понатамошно подобрување на видливоста и влијанието на изложбата во светот, организациската комисија во последниве години промовираше слични изложби во САД, Франција, Германија, Русија, Италија и други земји, соработувајќи со меѓународно реномирани списанија и медиуми и покани на меѓународни купувачи од висока класа преку разни канали. Азискиот базен SPA expo ќе продолжи да гради меѓународна деловна комуникациска платформа за индустријата за базени SPA, да им помогне на кинеските базени SPA претпријатија да извезуваат и да ги прошират подобрите базени за добавувачи на СПА материјали и технологии во светот. Ние веруваме дека со заедничката поддршка и напори на сите партии, изложбата ќе се движи кон поблагачка иднина.

За понатамошно подобрување на професионализмот на изложбата и влијанието

За понатамошно подобрување на професионализмот на изложбата и влијанието, организацискиот комитет дополнително ќе ја прошири базата на податоци на купувачи до 148000, преку три стотици професионални, ресурсите на средствата за јавно информирање и собраа бројни претпријатија во износ од 600, областа на кабината се прошири на квадратни метри 30000, повеќе "изложба" "ќе" на самото место активности, 2019 Азија ќе продолжи да пливање SPA експо индустрија искрена услуга!

Категории на производи:

1. Базен топла пролет:

Базен опрема, базен интеграција систем, чистење и одржување систем, базен третман на вода, греење постојан температура систем, не се лизга објекти, периферни објекти базен додатоци, пливање опрема, заградата базен, надувување базен, собран базен, бебе базен, фонтана опрема, фонтана дизајн и систем, Топла пролет опрема и придружни објекти, топла пролет истражување, градина пејзаж, планирање и дизајн, топла пролет здравствена заштита, топла пролет здравствена заштита, топла пролет инвестиции и финансирање и услуги;

2. SPA:

Спа опрема, масажа Спа базен, џакузи, масажа систем, минерална топла пролет Спа, Спа масажа машина, etc.SPA SPA планирање, проектирање, инженеринг, итнSPA обука; SPA бренд приклучување, хостинг, итн; СПА резерви, СПА потрошен материјал; Медицински СПА, убавина, тело за убавина; Спа инженеринг;

3. Сауна бања:

Опрема за капење, опрема за сауни, опрема за бања, опрема за масажа, опрема за забава, производи за нега на стапала, производи за бања, облека за бања, производи за бања, производи за бања, потрошен материјал итн.

4. Топла вода и третман на вода:

Систем за греење на вода, топлинска пумпа, сончева енергија, електрично греење, опрема за топла вода за гас; Котелска опрема; Термостат; Домашен систем за греење; Средства за третман на вода, дезинфекција на вода, циркулација филтрација, чистење на одржување, заштеда на енергија и серија за заштеда на вода;

5. Водни паркови:

Вода опрема за забава, вода слајд, бран на бран, сурфање базен, спирала слајд, детски вода објекти, надувување парк, играчки надувување, мобилен воден парк, воден парк дизајн, инженеринг, планирање, управување и други сродни институции;

6. Поддржувачки услуги:

Слободно време, забавни објекти, дизајн, декорација, изградба, силна и слаба електрична енергија, интернет, интелигентни серии, системски софтвер, О.Т.О., институции за обука, сервисни институции, менаџмент институции, медиуми итн.

500 Останати симболи