enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Меѓународен саем за играчки во Кина - Кина со играчки Експо 2021 година

From October 19, 2021 09:30 until October 21, 2021 18:00

Кина Меѓународен играчки саем - Кина играчки Експо

Претставата за играчки CTE Кина што започнува во 2002

CTE Кина играчка шоу почетокот на 2002, спонзорирана од страна на здружението на кинески играчки и детски производи за деца, и CPE кинески предучилишното образование изложба, изложба на детско дете CKE ресторани не Кина, CLE Кина овластен покаже четири изложба фаза, која ќе се одржи во Шангај во октомври секоја година, Азија стана индустрија скала на интернационализација, специјализација интегрирана платформа за тргување, 2013, 2014, 2015 три последователни години ја освои титулата "поддржан од страна на Министерството за трговија за водење на изложбата".
По 18 години на брз развој, CTE кинески играчки саем стана добро познат бренд во домашните речиси 30 земји и региони, единствениот избор на шоуто е во Донггуан, Шенжен, Гуангдонг Ченгхај, Жеџијанг Јуне, секогаш во ред, Шандонг Наоми, Jiangsu Booying, Fujian Jinjiang речиси 20 асоцијација на локалната самоуправа и високо признати, и се стремиме да го промовира регионот бренд ефикасна платформа, но исто така и повеќе од 130 земји и региони на речиси 100000 професионални купувачи високо, и ќе дојде на изложбата секоја година.

Годишен настан, како индустриски одделенија, маркетинг експерти ќе бидат поканети во истиот период, интернет кафулиња, итн, се одржа на различни high-end активности, вклучувајќи Кина играчки и доенчиња за доенчиња индустрија конвенција ", водечки нов тренд на потрошувачка во Кина - најмногу пазарот потенцијал производ на годината "прашање, специјални купување пилотската кабина и креативна комуникација, иновации наградуваниот производи изложба, итн, да ви помогне да точно разбирање на производот и развојот на индустријата тренд, длабочината на врски, брзо зголемување на профитот на бизнисот

 

Најголемите настани што мора да присуствуваат на индустријата во Азија

Најголемите настани што мора да присуствуваат на индустријата во Азија, заеднички прикажани преку 4 500 брендови на играчки и производи за деца. Саемите ќе соберат квалификувани производители и добавувачи, приближувајќи познати брендови, водечки тренд и иновативни производи. 

 

CKE & CTE според броевите:
 • 100 000 професионални купувачи од 136 земји
 • 2 326 изложувачи 
 • 220 000 квадратни метри од областа на експо
Клучни категории на производи што ќе бидат презентирани на CKE & CTE:
 • Детски мебел и домашен украс
 • Детски седишта за автомобили 
 • Производи за возење
 • Детски превозници, производи за безбедност и додатоци
 • Носат за новороденчиња и породилишта, детска облека и додатоци
 • Храна и додатоци на храна за новороденчиња и деца
 • Здравствена заштита и производи за капење
 • Производи за образование за деца
 • Прехранбени производи и расадници
 • Кукли и полнети играчки
 • Дрвени и бамбус играчки
 • Едукативни играчки и игри
 • Бебешки и играчки за новороденчиња
 • Електронски и РК играчки
 • Паметни технолошки играчки
 • Градежни играчки
 • Надворешни и спортски предмети
 • Предмети на фестивалот и забави
 • Миленичиња играчки
Посетители на CKE & CTE:
 • Големо
 • Продавници и трговци на мало со синџири за детски производи
 • Агенти и дилери на ниво на општина
 • Продажни канали за е-трговија
 • Увозници и извозници
 • Агенти ширум нацијата
 • Трговски центри и стоковни куќи
 • Купување канцеларии
 • Ланци за продавници за играчки и трговци на мало
 • Плеј-групни центри
 • Организации и детски градинки за рано детство
 • Супермаркети и продавници за големи кутии
 • медиумите
 • Книжарници
 • Производители

 

 

 

Посети: 35405

Локација

Последно изменето на 04.01.2021 20: 44 од Гостин
информации
Барам неколку играчки за увоз на Грција ... со име Војна на вездите ... МАНДАЛОРСКО ЛОГО ТРАНПАРЕНТ1607914245704.png.jpg
0
Дебашиш Кумар Саха
Увоз
Увезете ставка за играчки
0
Рајат
Ве молам, информирајте ме
0
Мелани Алварез
Билети за изложба.
Би сакал да знам како да добијам 2 билети за изложба на играчки Октомври 2019.
0

500 Останати симболи