Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi i Elektronikës Hong Kong (Edicioni i Vjeshtës)

Nga tetori 13, 2020 09: 30 deri në tetor 16, 2020 18: 30
(852) 1830 668

https://event.hktdc.com/fair/hkelectronicsfairae-en/HKTDC-Hong-Kong-Electronics-Fair-Autumn-Edition/

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hkelectronicsfairae-en/HKTDC-Hong-Kong-Electronics-Fair-Autumn-Edition/

0641.png - 556.28 kB

Kalo në biznesin tuaj

Mundësitë gjenden në çdo cep të sheshit të metrosë! Panairi KDTDC Hong Kong i Elektronikës (Autumn Edition) do të mbahet. Panairi i fundit, ekspozuesit 3,743 ishin në gjendje të tërhiqnin blerësit 63,500 nga vendet dhe rajonet e 139, që ishin në këtë panair me shpresën e sigurt për të parë teknologjinë më të fundit.

Vend i ndritshëm

Këshilli për zhvillimin e tregtisë në Hong Kong, nënkryetari i qi-Liang Zhou tha: "përballë ekonomisë globale të pasigurt, të investuar në mënyrë aktive për të forcuar kërkimin dhe zhvillimin, zhvillimin e teknologjisë së re, për të nisur një shumëllojshmëri të produkteve elektronike inovative. koha për të parë ekspozitën, ata me sukses si inteligjenca artificiale, teknologjia e realizuar (AR) është përdorur gjerësisht në lloje të ndryshme të produkteve elektronike, për të tërhequr vëmendjen e blerësit botëror. ekspozitë elektrike, përveç kësaj, për të krijuar zona të ndryshme të veçanta duke përfshirë muze shkencës dhe teknologjisë, korridor markë jashtë, gjithashtu të mbajë një seri të aktiviteteve të projektit fillestar, le ndërmarrjet në promovimin e produkteve dhe teknologjive, duke kontaktuar blerësit potencial, partnerët, investitorët dhe mediat, Shfrytëzoni mundësitë e tregut.

Fokusimi në inteligjencën artificiale dhe produktet e inovacionit

Vazhdimi i suksesit të dy viteve të fundit, "muzeu i shkencës dhe teknologjisë", që ndodhet në sallën e konferencave, është rikthyer me nder të madh këtë vit. Do të vazhdojë të krijojë pesë fusha ekspozuese: fillimin, shtypjen 3D, robotin dhe teknologjinë e kontrollit pa pilot, teknologjinë inteligjente dhe realitetin virtual, në mënyrë që ekspozuesit të mund të shfaqin në mënyrë më efikase produkte të ndryshme elektronike të teknologjisë së lartë dhe teknologji të reja inovative.


Zona e fillimit "muzeu i shkencës dhe teknologjisë" këtë vit tërhoqi elitën e teknologjisë 110 nga Hong Kongu
Zona fillestare e "shkencës dhe teknologjisë" këtë vit tërhoqi elitën e teknologjisë 110 nga Hong Kongu, Kina kontinentale, Danimarka, Japonia, Koreja e Jugut, Tajvani dhe Shtetet e Bashkuara, duke sjellë aplikimet më të fundit (Apps), shtëpi të zgjuar, produktet, pajisjet e Internetit (IoT), të dhënat e mëdha dhe produktet dhe teknologjitë e kujdesit shëndetësor elektronik. Midis tyre janë ngarkuesin e zgjuar smart tela të sjella nga ekspozuesi amerikan Gogotoro LLC, tastierë virtuale projeksioni me rreze infra të kuqe nga ekspozuesi tajvanez Serafim Technologies Inc., butoni multifunksional helmetë Headsup zhvilluar nga ndërmarrjet lokale dhe sensor i zgjuar i temperaturës dhe lagështisë, i cili kanë potencial të madh për zhvillim. Me qëllim të promovimit të zhvillimit të start-up në të gjitha aspektet, do të mbahet një seri ngjarjesh të veçanta, duke përfshirë konkurrencën e çmimeve të teknologjisë në Hong Kong, ditën e paraqitjes së medias dhe prezantimin e fillimit. Përveç kësaj, sesionet e ndeshje-takimeve një-në-një mbahen për sipërmarrësit dhe investitorët, ndërsa këshilluesit dhe sipërmarrësit e fillimit, përfshirë laboratorin dhe përshpejtimin, ftohen të japin këshilla për përmirësimin e planeve të tyre të biznesit. Përfaqësues nga fondacioni i investimeve të engjëjve, banka tregtare Seng, teknologjia e njohur Thai dhe platforma tregtare e qymyrit Techsauce dhe BraveSoldier Venture Capital gjithashtu u ftuan të marrin pjesë në seancën e ndarjes për të ndarë marketingun, crowdfunding dhe rastet e suksesshme me start ups.

Seksionet e muzeut të teknologjisë së re vazhdojnë të mbledhin dhe shfaqin elektronikë për blerësit

Zonat ekspozuese të muzeve të tjera të shkencës dhe teknologjisë gjithashtu vazhdojnë të mbledhin dhe shfaqin printerët, materialet dhe materialet më të fundit të 3D për blerësit, duke treguar teknologjitë e ardhshme si modelet e reja të kamerave ajrore pa pilot, robotët industriale dhe shtëpiake, skuterët elektrikë dhe kështu me radhë . Zona e ekspozitës së realitetit virtual vazhdon të sjellë një numër të produkteve të realitetit virtual dhe teknologjive të aplikimit në lidhje me këtë vit. Pikat kryesore të tjera përfshijnë produktet më të fundit të zgjuar në shtëpi nga ekspozuesi kinez Tuya kontinent, krahun e rrezikshëm të punës nga fillimi i teknologjisë lokale Reborn Dynamics dhe një robot nënujor i zhvilluar nga ekspozuesi Shenzhen që mund të rri pezull brenda një rangje të saktë 2 deri në 3 centimetra.

Markat më të mira të botës elektronike mblidhen në 'brand show'

Markë është një nga faktorët që ndikojnë konsumatorët për të zgjedhur mallrat elektronike të konsumit. Si një nga pikat kryesore të vjeshtës elektrike panair, galeri markë këtë vit për më shumë se 560 markave elektronike nga e gjithë bota, duke përfshirë Itali LAICA, elektrike (Binatone) në Britani, Bourgini Holandë, markave lokale Wei ma (Goodway) dhe VTech VTech), etj, për të ndjekur pamjen, performancën, dizajnin e shkëlqyer të shkëlqyer dhe blerësit e produkteve elektronike unike me zgjedhje më të shpejtë dhe të larmishme, janë shumë të njohura me blerësit.

Veç kësaj

Përveç kësaj, për të mbajtur hapin me zhvillimin e industrisë, do të krijohen zona të veçanta produktesh për të lehtësuar blerësit për të gjetur produktet dhe ekspozuesit që kanë nevojë më shpejt dhe me efikasitet. Fushat kryesore të ekspozimit përfshijnë i-botën me smartfonë ose pajisje të pajisjes, prodhime elektronike të veshur, prodhime elektronike të shëndetit, produkte audio-vizuale dhe produkte elektronike personale.Kategoritë kryesore të ekspozitës:
 • 3D Printime
 • Produkte audio vizuale
 • Biznesi i IP
 • Kompjuteri dhe Periferikësh
 • Imazhe digjitale
 • Pajisje elektronike
 • Gaming Elektronike
 • Hall of Fame
 • Shëndetësia Elektronikë
 • Home Pajisje
 • I-World
 • Elektronikë në Automjet dhe Sisteme të Navigimit
 • Automatizimi i Zyres dhe Pajisjet
 • Elektronikë personale
 • Robotikë & teknik pa pilot
 • Produkte të Sigurisë
 • Zona e Rendit të Vogël
 • Smart Tech
 • Start-up
 • Zona e Shkëmbimit të Teknologjisë
 • Produkte të Telekomunikacionit
 • Testimi, Inspektimi & Certifikimi
 • Shërbimet e Tregtisë
 • Virtual Reality
 • Elektronikë të veshin
Njoftime të veçanta:
 • Hall of Fame
 • Dedikuar për të treguar në krye të emrave të markave të rangut dhe produkteve elegant në një mjedis ekskluziv dhe madhështor.
 • Elektronikë Seminare
 • Ekspertët kryesorë të industrisë ndajnë pikëpamjet mbi tendencat e tregut, mundësitë e biznesit dhe sfidat e industrisë elektronike.
 • Tech Hall
 • Përbërë nga pesë elementë të rëndësishëm të teknologjisë, duke përfshirë 3D Printing, Robotics & Unmanned Tech, Smart Tech, Startup dhe Virtual Reality.

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x

Shkuarja

 • Gravatar

  Mtrade

i interesuar

 • Gravatar

  manar i thellë

Nirodh Adipersadh
mirë dhe efektive për mua, ka shumë kategori të produkteve në këtë panair, të cilat më ndihmojnë të gjej një shitës të ri

500 Figurë u larguan