Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба индустрија за производство на опрема Yantai

Од August 13, 2020 година 09:30 часот до August 15, 2020 година 18:00 часот
0535-6663138

Изложба индустрија за производство на опрема Yantai

„Изложбата за индустрија за производство на опрема Yantai“ успешно се одржуваше повеќе од десет сесии, привлекувајќи скоро 10,000 излагачи и 350,000 XNUMX професионални посетители. Изложбата е предвидено да се одржи во May секоја година. Формираше навика за редовни изложбени посети кај изложувачите и професионалните посетители и има добар углед во индустријата. Не само што испорача голем број на нова опрема и технологии во сината економска зона на полуостровот Шандонг, но исто така воспостави трговска платформа главно за размена и продажба. Искрено ве покануваме на вашето учество и посветеност на вас и вашите претпријатија да обезбедите посеопфатни квалитетни изложбени услуги!

Категории на производи:

★ машински алати и алатки: метални машини за сечење, формирање машински алати, специјални машини за обработка и специјална опрема, алати за алатки, тела;

★ интелигентни фабрики и роботи: сензор, инвертер, инструмент за мерење на тестови, робот системска апликација, интеграција, визуелна технологија, нестандардна автоматизација, автомобил АГВ; Индустриска технологија на нешта, технологија за облак; заварување, прскање, палетизирање, ракување, склопување робот , картески координатен робот, механичка рака; робот за домашна работа, робот за рекреација, робот за образование;

Equipment опрема за сечење за заварување со метални ласери: машина за сечење со оптички влакна, машина за обележување, машина за заварување, машина за гравирање, машина за удирање, џет-машина за фалсификување код; Плочи од метални делови, структурни делови, школка, кабинет, кутија за дистрибуција на кутии; Опрема и додатоци за заварување;

Technology технологија и опрема за зачувување на индустриската енергија и заштита на животната средина: индустриска прашина, управување со прашина, индустриски правосмукалки, опрема за отстранување на прашина; Десулфуризација и денитрификација на грип гас, прочистување на димни гасови, раздвојување на магла, индустриски вентилатор; Индустриски и урбан третман на отпад, рециклирање на ресурси на отпад, мониторинг и санација на почвата, тестирање на животната средина и третман на вода;

Technology технологија и опрема за замена на електрична енергија: електричен котел, електрична опрема за греење и додатоци, климатизација и топлинска пумпа, електрична технологија за греење и производи; Електрични возила, енергетски возила, станици за полнење (купови);

★ Прецизно кастинг: печка, машина за мешање на песок, машина за леење, умре, опрема за чистење на минирање; Смола, премачкување, свинско железо, железо, не обоени метали, обложен песок и други суровини и помошни материјали, инструменти за тестирање;

Equipment Опрема за складирање и логистика: полица, кафез за складирање, ормар за алати, палета, кутија за обрт, ви forушкар и додатоци, опрема за пакување и пакување:

★ електромеханичка и општа опрема: пумпа, вентил, компресор, лагери, хидраулична опрема, вакуум опрема, вентилатор;

★ Хардверски алатки: електрични, пневматски, пневматски, рачни алати, алати за заштита од експлозија, хидраулични алати, итн.

Други машини: градежни машини, градежни машини, машини за одржување на патиштата, земјоделски машини, транспортна опрема, возила за специјални намени и друга голема опрема.