Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Шангај Меѓународна тркачка изложба (CIWE)

From August 07, 2020 09:00 until August 09, 2020 15:00
+ 8618321659601

Кина Шангај Меѓународна тркачка изложба (CIWE)

Трендот на надградба на автомобилската потрошувачка и персонализација се истакнуваат

Трендот на надградба на автомобилската потрошувачка и персонализација се истакнуваат. Како главна компонента на изгледот на автомобилот, тркалата се главен олицетворение на стилот на изглед. Во последниве години, заедно со понатамошниот развој на производниот процес и нивото на технологијата во автомобилската индустрија, тркачките автомобили и пазарот почнаа да покажуваат неколку големи промени, за да ги нагласат високи, персонализирани и лесни карактеристики.

Со цел да се промовира здрав развој на индустријата за тркала

Со цел да се промовира здрав развој на индустријата за тркала, да се зголеми влијанието на кинеските брендови претпријатија, да се шират одлични технологии за производство и да се поттикнат индустриски размени, Кина Шангај Меѓународниот тркачки изложба и карневалски настан ќе се одржи во Шангај Нов Меѓународен Експо Центар (Не 2345, Longyang Road, Пудонг) на. Во исто време, ќе се одржи и годишниот настан за индустријата за алуминиумски тркала - "Пет нови" конференција, во која сите учесници заеднички ќе разговараат за здрави и одржливи нови производи, нови материјали, нова опрема, нови технологии и нови концепти во индустријата на тркала, се обединат заедно за да изградат професионална, авторитативна меѓународна платформа за размена на индустријата за тркала, за да го покажат високото ниво на кинеската изложба на тркала и да покажат одлични брендови во областа на производство на синџирот на синџирот на тркала во Кина на централизиран начин да го олесни развојот на кинеската опрема за производство.

Истовремени активности

Седми форум за самити во индустријата за алуминиумски тркала и конференција „Пет нови“ 7 година

9-ти Меѓународен натпревар за дизајн на тркала „CITIC DICASTAL CUP“ 2020

Церемонија за награда „Тркала ноќ“

Организатори :
Институт за квалитет на алуминиумски тркала во Кина
Информативна конвенција и изложба (Шангај) копродукции, Рибар
Conventionиангсу Информативна конвенција и изложба копродукции, Рибар
Jiangsu Changsanjiao тркала технологија копродукции, Ltd
Богати експонати, опфаќајќи ја целата платформа на ланецот на индустријата во областа на тркалата
Профил на изложувачи:
Алуминиум, магнезиум, челик и карбонски влакна тркала
Суровини и применети додатоци
Опрема и процеси на тркала
Производи за поддршка на тркала
Добавувачи на технологија на тркала, трговци, дистрибутери
Изложба скала:
Изложен простор: 20000 км
Изложувачи: 300 +
Посетители: 20000 +
Земји и региони: 80 +
Прикажи преглед на 2019 година
Изложба: 12000 км
Број на изложувачи: 158
Број на посетители: 14698
Број на посетители во странство: 1076
Изложувачи по производ:
65% тркала од алуминиум, магнезиум, челик и карбонски влакна
Опрема и процеси на тркала 25%
13% суровини и применети додатоци
6% Производи за поддршка на тркала
1% други
Делумно познати изложувачи
CITIC Dicastal, LIZHONG Group, LIUFENG, MAXION тркала, тркала помлад, AmazSpeed, POMLEAD, CHINA WHEEL, TANA, XIAOYA Group, Tweak, KEDA, HDTD Group, SMT, MTD, WF Maschinenbau und Blechformtechnik, Leifeld Metal Spinning Ag, итн.
Време на изложба
  • 7,2020 август (петок.) ​​09: 00-17: 00 часот
  • August 8,2020(Sat.) 09:00-17:00
  • August 9,2020(Sun.) 09:00-15:30
Место
  • Нов меѓународен изложбен центар Шангај бр.2345 Longyang Road, Пудонг нова област

Ако изберете Зона А, не само што ќе добиете супериорна локација за штанд, изградба на луксузни штанд, исто така ќе уживате во повеќе професионален маркетинг, така што ќе можете да добиете двојни резултати со половина напор!

  • Затворен суровински простор (минимум 36 кмm само простор
  • Шема на школка (минимум 9 квадратни метри) Содржи: Тепих, 2 рефлектори, 1 консултантска маса, 2 столчиња за склопување, 1 конзерва за ѓубре, 1 приклучок
  • Катче за катче (минимум 9 кв.м.) Содржи: Тепих, 2 рефлектори, 1 консултантска маса, 2 столчиња за склопување, 1 конзерва за ѓубре, 1 приклучок

Фелипина
Тоа е големо шоу, сите видови тркала
0

500 Останати симболи