Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Меѓународна петрохемиски технологија и опрема изложба

Од August 26, 2020 година 09:00 часот до August 28, 2020 година 18:00 часот
+ 86-10-59273821 / 18310329093

http://sh.cippe.com.cn/en/


Booking.com
http://sh.cippe.com.cn/en/

Шангај Меѓународна петрохемиски технологија и опрема изложба

Шангај Меѓународна петрохемиски технологија и опрема изложба

Петрохемиски постројки и опрема; Технологија и опрема за преработка на нафта; DCS, PLC систем за контрола; Петрохемиски процес и технологија; Петрохемиски производи и напредни материјали; Петрохемиски истражувања и лабораториска опрема; Процес на рафинирање на нафта; Ремонт на опрема, одржување и управување;

Добро познати локални претпријатија, како што се Шангај Shinkai, Zhongyuan вежба и опрема за производство на опрема ZPEB, Шангај Pudong Yiling, Косун, Шенјанг Blower работи група, Suntex, Јантаи Месечината група, Пекинг Воздухопловна петрохемиски копродукции (BSPC), Тијанџин пумпа, Wuxi КИПОР, Dragon Industries, HUMMEL, Staubli, 18th Институтот за CALT, Sealtech, ExSaf инструмент, Hiconics, TEC REAL, SCREW компресори, Xintang прецизност технологија копродукции, Muyang челик структура, итн, сите резервираа изложба.

Ципе Шангај ги привлекува и домашни и странски купувачки групи

Ципе Шангај ги привлекува и домашните и странските купувачки групи, меѓу кои Шел, Ексон Мобил, Тотал, КококоФхилипс, Статоил, Петробрас, Јанчан Груп, Шенгли Неффилд, ЗЕХЕИНГ Неффилд, Шангај Петрохемика, Такахаши петрохемика, ЗРЦЦ, ГВДЦ, Бохај Дупчење, КОСЛ, Висон Инженерство, Qilu петрохемиски, CPOE, Шангај префрлани нафта Биро, итн

На cippe Шангај, стотици авторитативни медиуми, како што се People Daily, China Daily, First Financial Daily, Upstream и Sinopec new, го опфатија целиот процес преку фотографии, статии, аудио и видео. До сега има регистрирано 500 медиуми за извештај за вести.

Со силна поддршка од ЦНООЦ, ЦСЦЦ и ЦСИЦ, Кина нафтено и петрохемиска индустрија лидерски форум ќе се одржи по изложбите. Тема на минатогодишниот форум беше "Интернет технологија и интелигентна изградба на растенија" и беше добро прифатена од стотици публики присутни на состанокот.

ciooe & cippe Шангај привлече претпријатија 520 од земјите и региони на 52, вклучувајќи ги САД, Германија, Италија, Русија, Франција, Јапонија, Сингапур, Канада и др. Изложбената површина ги надмина 38,000 квадратните метри. Светски познати претпријатија, вклучувајќи ги Шлумберже, EAGLE Fluid, банер инженеринг, Inductotherm (Radyne Offshore), Јапонија радио копродукции, M + W, Tyco, Вердер Retsch, YORK A / C, Борнеман, VDMA, Hitachi, VALQUA, Олимп, Стенли, AFRISO , Fluid Science & Technology, Kulite сензори, Enmax, TUV, Danfoss, O + P, Actuant, SGS итн.

Шангај Меѓународна петрохемиски технологија и опрема изложба

Е најголемата нафтена и петрохемиска индустрија настан во Азија. Минатата година изложбата привлече претпријатија 600 од земјите и регионите на 52, вклучувајќи ги САД, Германија, Италија, Русија, Франција, Јапонија, Сингапур, Канада и др. Оваа година настан ќе се одржи со Меѓународниот саем за нафта и гас во Пекинг (CIOOE) презентирање на најнова иновативна нафтена и петрохемиска опрема, услуги за истражување и развој, проектирање на нафтени платформи и изградба на објекти за дупчење на нафта и гас, технолошки иновации.

CIPPE Шангај со броеви:
 • 40 000 посетители
 • 580 изложувачи
 • 38 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Нафта и хемиската индустрија комплетни комплети на опрема
 • Технологија и опрема за инженеринг на нафта и гас
 • Пренос на топлина, опрема за ладење и вентилација
 • PLC, DCS контролни системи
 • Технологија и опрема за геофизички истражувања, добро сеча и дупчење (на копно и на копно)
 • Испитување и поправка, одржување и управување со нафтената и петрохемиската опрема
 • Технологија и опрема за научни истражувања и лабораторија во нафтената и петрохемиската индустрија
 • Нафта и гас за истражување и производство опрема
 • Технолошки процес и опрема за рафинирање на нафта
 • PCL & Dcs систем за контрола
 • Индустриска автоматика растенија и инструменти
 • Технологии и опрема за безбедност, заштита на животната средина и зачувување на енергијата
 • Петрохемиско производство и напредни материјали
 • Електрична и електронска опрема, кабли и електрични жици
 • Цевководи, резервоари и специјални возила за транспорт на нафта и гас
 • Опрема за контрола на флуиди - компресори, пумпи, вентилатори и вентили
 • Огнена и алармна опрема, производи за индустриска безбедност и заштита на работна сила
 • Индустриски експлозивни производи
 • Опрема за индустриско плакнење, технологија и материјал за анти-корозија
 • Технологија и опрема за товарење и истоварување, пакување, складирање и транспорт
CIPPE Shanghai - изложба за оние кои се ангажирани во областа на:
 • Екстракција, продажба, транспорт на нафта и нафтени производи
 • Тешка индустрија
 • Хемија
 • енергија
 • изградба
 • Инфраструктура
 • Екологија
 • геологија
 • Логистика
 • Истражување и развој

500 Останати симболи