Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Hong Kong Panairi Ndërkombëtar Optik

Nga nëntori 04, 2020 09: 30 deri në nëntor 06, 2020 18: 30
(+ 852) 9215 3325; (+ 852) 1830 668

https://event.hktdc.com/fair/hkopticalfair-en/HKTDC-Hong-Kong-Optical-Fair/

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hkopticalfair-en/HKTDC-Hong-Kong-Optical-Fair/
Kategorite Fashion & Beauty
Klikime: 10984

Panairi optik i Hong Kongut

Arritja e një perspektive të suksesit në Panairin Optik të HKTDC Hong Kong

Arritja e një perspektive të suksesit në Panairin Optik HKTDC të Hong Kongut, një nga platformat kryesore tregtare të Azisë me një pamje të lartë të eyewear elitës. Ngjarja ofron rezultate të shkëlqyera dhe lidhje të qëndrueshme për blerësit dhe furnizuesit nga e gjithë bota. Mbështetja globale është e fortë, si gjithnjë në ngjarjen e këtij viti me pavionet ndërkombëtare që përfaqësojnë kontinentin kinez, Francë, Itali, Japoni, Kore, Tajvan, Shoqatën e Prodhuesve të Prodhimeve Optike të Hong Kongut dhe Vizionarët e Stilit duke u bashkuar me Panairin mbi kompanitë me tipare 800 në ekran të plotë.

Panairi optik i Hong Kongut
 • Një nga spektaklet më të mëdha tregon në Azi
 • Ai tërhoqi blerësit 16,840 nga vendet dhe rajonet e 111
 • Një numër rekord i ekspozuesve 810 nga vendet dhe rajonet 23 morën pjesë
 • Galeria e markave ka markat e famshme 228 nga vendet dhe rajonet e 22

Dhjetë zona ekspozuese mbledhin të gjitha llojet e produkteve të syzeve

Në përgjigje të kërkesës së madhe të tregut, në katin e mesëm të sallës së ekspozitës në katin e dytë u krijua një zonë ekspozimi "lente kontakti dhe pajisje" për të lehtësuar prokurimin e centralizuar të blerësve. Ekspozita "Zgjidhjet dhe instalimet e dyqaneve", e cila u mbajt për herë të parë këtë vit, tërhoqi shumë ekspozues të shquar, duke përfshirë ato nga Argjentina, Hong Kongu dhe Shtetet e Bashkuara. Zona të tjera ekspozuese përfshijnë "syze sportive dhe profesionale", "syze për fëmijë dhe syze për lexim", "korniza spektakli, lente dhe përbërës", "aksesorë spektakli", "oftalmoskop" dhe "instrumente, pajisje dhe makineri optike".

Galeria e markave

Një nga pikat kryesore të ekspozitës është "galeria e madhe" që shfaq mbi markat e famshme 225 në botë, përfshirë 999.9, bTd, Blanc & Eclare, Charmant, CLASSICO, Etnia Barcelona, ​​IC! Berlin, Lafont, Laura Ashley, Markus t, MATSUDA, MINIMA, Oh Syzet e mia TOKYO, STEPPER, Superdry, HENRI dhe William Morris Black Label, etj. Një numër gota tregon do të mbahet në vend. Modelet profesionale do të paraqesin serinë më të fundit të markave të modës të syzeve.

Kategoritë e mëdha të ekspozitës
 • Dylbi dhe Magnifiers
 • Lentet e Kontaktit dhe Aksesorët
 • Instrumentet diagnostike
 • Eyewear Aksesorë
 • Korniza, lentet dhe pjesët
 • Kids Eyewear
 • IT Zgjidhja për industrinë optike
 • Instrumente optometrike, pajisje dhe makineri
 • Syze leximi
 • Dyqan pajisje dhe pajisje për industrinë optike
 • Smart Eyewear
 • Eyewear Sportive dhe Profesionale
 • Shërbimet e Tregtisë


Pikat kryesore
 • Galeria e mirënjohur e markës grumbullon markat dhe projektuesi të nivelit të lartë.
 • Konferenca Optometrike në Hong Kong është organizuar gjatë panairit
 • Mbështetja globale është e fortë si kurrë në ngjarjen e këtij viti me pavionet ndërkombëtare

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x

Booking.com
Murusa
Kam gjetur gjithçka që kam nevojë për mua. Ofrues i mirë
Desmond
Produktet ishin shumë dhe gjeta gjithçka që më duhej! lente kontakti të markës dhe syze dielli si dhe instrumente optike të gjendjes së artit.

500 Figurë u larguan