Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба на аквакултура во Азија и Пацифик

Од May 26, 2016 година 09:30 часот до May 28, 2016 година 18:00 часот
010-65067227

http://www.apaexpo.com.cn/


Booking.com
http://www.apaexpo.com.cn/

Изложба на аквакултура во Азија и Пацифик

Изложбата на аквакултура во Азија и Пацифик ќе се одржи во Zhухаи Сити, провинцијата Гуангдонг, Кина. АПА Експо ја постави својата позиција како единствено експо-тематско аквакултура во азиско-пацифичкиот регион, со своите експонати што го опфаќа целиот ланец на индустријата и неговиот систем за професионален купувач. Најдобриот избор е да добиете информации за технологии и производи. Од првиот ден, мисијата на АПА Експо е меѓународен и професионален настан и експонатите го покриваат целиот ланец од семе до производи. АПА е совршена трговска платформа за опрема и комунални услуги за аквакултура, каде што професионалците можат да го купат она што им е потребно на едно место.

Азиско-пацифичкиот регион е центарот на глобалната индустрија за аквакултура и Кина е мотор на Азија-Пацифик. Кина е најголем воден производител и извозник, како и водечка потрошувачка нација. Кина произведува две третини од светските водни производи. Во 2014, глобалното производство на аквакултура е 73.8 милиони тони, а Кина произведе 47.5 милиони тони, што претставува 64.4% од вкупниот број.

Сега одржливоста стана тренд во целиот свет, а целата индустрија се соочува со можности и предизвици во надградба и прилагодување кон овој тренд. Користењето на современа опрема и технологија е клучно за целокупниот развој на индустријата. Годишната АПА експо ќе промовира меѓународна трговија, комуникација и соработка со производи од аквакултура, современа опрема и технологија, што ќе ја зајакне надградбата на индустријата и ќе придонесе за хармоничен развој на аквакултурата и животната средина.

Категории на производи:

★ Расад и одгледување

★ Храна и производи за здравствена заштита на животни

★ Водни производи

★ Водни технологии

★ Обработка и логистика и пакување

★ Рибарство за слободно време

Machinery Машини и опрема за морско рангирање

Tern Модели и опрема за аквакултура

Вклучувајќи: кафез аквакултура во оф-шор длабока вода, стереоскопска аквакултура во морско трчање, систем за рециркулирање во индустријализирана аквакултура, систем за рециркулирање во аквакултура на езерцето, аквакултура на оризови перници, стандардизирана аквакултура на еколошки и здрав начин, систем за рециркулирање во контролиран сад и др.

★ Информатизација и автоматизација

Вклучувајќи IoT технологија за аквакултура, далечинско дијагностицирање на болести, интелигентна опрема, итн.

Model Модел за интеграција во индустријата

Вклучувајќи градски риболов, база на риболов индустрија со интеграција на примарна, секундарна и терцијарна индустрија, итн.

Services Услуги за аквакултура

Вклучувајќи инвестиции, финансиска услуга, инспекција и карантин, индустрија консултантски услуги, меѓународни институции, медиуми и др.

★ Други

Вклучувајќи област за појавување на трговија, област за промоција, област за цени за морска храна, центар за сервиси на изложувачи и медиумска станица.

500 Останати симболи