Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба на меѓународна вакуумска обвивка во Шенжен и суперпроводливост на филмската технологија

Од септември 20, 2019 09: 00 до септември 22, 2019 18: 00
Изложба на меѓународна вакуумска обвивка во Шенжен и филмска технологија

Меѓународна вакуумска обвивка во Шенжен и филмска технологија со суперпроводници ќе ве сретне во конвенцијата во Шенжен и изложбениот центар за да се изгради платформа за вакуумска индустрија за размена на технологија, да се промовира соработка, да се прошири низводно, низводно трговија и да се подобри свеста за марката и свеста за претпријатијата. Оваа изложба ќе ги покани сите единици, деловни лидери и професионални посетители да разговараат за иднината и развојот на индустријата за вакуумско обложување, заеднички да ги прикажат најновите резултати од областа на вакуумско обложување, да дискутираат за трендовите во индустријата, размена на лице во лице и друго, надеж дека релевантните единици активно прават добра работа на изложбата! Попрофесионална, пообемна, поголема ефикасност, е обврзана повторно да го доведе трендот на пазарот на високо-крајни високо-крајни вакумирани слоеви во Азија. Шенжен вакуумски слој и изложба на суперпроводници на филмската технологија, собрани дома и во странство, напредна вакуумска облога и суперпроводници на филмско производство, моќност на дистрибуција на претпријатија, монтажна изложба, бизнис како едно. Искрено ве покануваме вас и вашите пријатели да присуствуваат на оваа изложба и да ги поздравуваме вашите клиенти партнери да ја посетат и водат оваа изложба. Ние ќе ви овозможиме сеопфатни услуги, така што преку оваа изложба ќе го развивате пазарот, широк контакт со домашни и странски трговци, ќе добиете деловни можности, ќе создадете брилијантно!

Изложбата ќе се одржи во конвенцијата и изложбениот центар во Шенжен. Искрено ве покануваме да учествувате во оваа изложба, конференција и активности на лице место. За време на изложбата, можеме да ви ги доставуваме најновите изложбени информации за вестите и индустријата постојано преку официјалната веб-страница на официјалната медиумска платформа, WeChat, Weibo, Facebook и Linkedin. Се надеваме дека ќе имаме ваша компанија, насоки и поддршка во развојот на вакуумска облога и филмска изложба на суперпроводници.

Категории на производи:

1, материјали за обложување: метални филмски материјали, оксиди, флуорид, сулфид, титанати, мешавини и други филмски материјали, материјали за испарување на облога; PVD слој, TiN обвивка, TiC слој, TiCN облога, слој ZrN, CrN, слој MoS2, обложување TiAlN , Обложување TiAlCN, облога од калај-ал, обложување на CNX, DLC-облога, та-C-облога, итн. Целна цевка: плукање на целен материјал, метален материјал, легура на материјал, керамички материјал, легура на материјал, еднокристален материјал, оксид на целта, борд , карбид цел на целни материјали, скапоцен метал, ретки метални мета на целните материјали (титаниум, ниобиум, циркониум, никел, тантал, волфрам, молибден, олово, хром, сребро, итн.), единечен метален целен материјал, материјали за испарување, специјални целен материјал и други видови на целен материјал;

2 Филм за суперпроводливост на ниска температура: филм на суперпроводливост на ниска точка на топење: филм на суперпроводливост на ниска точка на топење, филм од легури; Филм за суперпроводливост на висока точка на топење: огноотпорен метал, легура на филм; Сложени суперпроводнички филмови: NbN, Nb3Sn, Nb3Ge филмови;

3 Филм за суперпроводливост на висока температура: филм со серија на отриум, филм на серија од бизмут и филм за серии на талиум;

4 Функционален филм: оптички филм, позадинско осветлување / дисплеј филм, дисплеј филм, индустриски филм, фотоволтаичен филм;

5 Опрема за таложење на филмови: машина за таложење на филмови за вакумирање, опрема за вакуирање на филмови, машина за таложење на оптички филмови, машина за таложење на филмски филтри, машина за таложење на филмови за очила, машина за таложење на филмски влакна, опрема за CVD, опрема за MOCVD, опрема за таложење на филмови, опрема за таложење на филмови, магнетрон опрема за таложење на филмови, опрема за испарување, опрема за таложење на јонски зраци, електронски пиштол, извор на јон; маска за таложење на испарување, кристален осцилатор, тела за обложување, додатоци, инструменти, опрема за тестирање и мониторирање на облоги, монитор за дебелина на филм, тестер на цврстина на обложување, итн.

6, опрема за производство и обработка на материјали за обложување: ладна изостатичка преса, топла изостатичка преса, термичко испарување на плукање магнетрон, технологија и опрема на бакар со бакар индиум сулфур, печка за мелење на висока температура, печка за растопување, ако индукциона печка, печка за електрони-зраци, електрони - печка за топење на зрак, печка за мелење на големи целни површини;

7 Уреди за суперпроводливост: суперпроводливи тунелни уреди, суперпроводници на квантни уреди за мешање,

8 Машини за формирање филмови, инструменти за тестирање и инспекција, специјални уреди, филмски суровини и хемиски производи;

9 Инженеринг за чистење: систем за чистење и заштита, заштитни производи за заштита, опрема за заштитни простории на машини, заштитна маса / табела / кабинет, заштитна облека за заштита, потрошни материјали за чистење простории, анти-статички производи, итн .;


500 Останати симболи