Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Меѓународна пакување производи и материјали Експо (CIPPME)

Од август 12, 2020 09: 30 до август 14, 2020 17: 00
At Шангај Светот Експо изложба и конвенција центар Адреса: 1099 Guozhan Rd, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 200126
021-64880733

http://www.cippme.com/zh/zhjj.html

Booking.com
http://www.cippme.com/zh/zhjj.html
Посети: 7045

CIPPME Шангај Меѓународна изложба за пакување

CIPPME Меѓународна изложба за пакување во Шангај е единствената меѓународна професионална изложба во азиско-пацифичкиот регион која се фокусира на индустријата за пакување - производи за пакување и материјали за пакување. Фокусирајте се на прикажување иновативни производи за пакување и нови материјали за околината, опфаќајќи хартија, пластика, метал, неткаен, дрво, композитни материјали, стакло и други пакувања.

Предноста на изложбата

"CIPPME Шангај меѓународната амбалажа производи и материјали изложба" ќе се одржи во Шангај експо изложбена сала. Изложбата ќе се одржи од страна на Шангај Хексин изложба сервис копродукции, Ltd, водечки изложбен бренд во Кина, и ќе создаде присутен тргување и купување настан за 60,000 професионални посетители. Темата на нашата изложба е "иновативно пакување и заштита на животната средина". Се надеваме дека преку оваа изложба ќе го прошириме новиот пазар на производи и материјали за пакување дома и во странство. Еве ние ви даде десет предности на CIPPME, така што веднаш ќе се доживее многу очекуваната CIPPME Шангај меѓународни пакување производи и материјали изложба на крајот што шарм!

 • Предност: многу добро познати брендови се собираат во CIPPME за да создадат водечка едношалтерска платформа за тргување и купување на производи и материјали за пакување во регионот Азија-Пацифик
 • Предност две: професионален изложба на владата, да се подобри ефикасноста во посета
 • Предност три: три дена изложба време (среда до петок), да се избегне викендите и законски празници, на повеќе професионални купувачи дојде да преговара за набавки!
 • Предност четири: врвни светски павилјони expo павилјони, брз транспорт, подобрување на учеството искуство
 • Предност пет: CIPPME е водечка изложба на производи и материјали за пакување во регионот Азија-Пацифик, што го надминува обемот на слични изложби
 • Предности шест: пакување индустрија повеќе од десет години врнежи, преку силна мрежа за да се добие од прва рака потребите за набавка
 • Предност седум: изложба дома и во странство, без мртов агол промоција
 • Предности осум: повеќе од десет сесии на CIPPME успешно се одржа во 2019 да се постават солидна основа
 • Предност девет: нема иновации, нема изложба
 • Предност десет: од страна на кинески бренд изложба dint создава, целосно ја прикажува професијата
Професионално постигнување вредност за создавање на идни сервиси

За професионалци во индустријата за пакување, Ве молиме верувајте дека CIPPME Шангај меѓународна пакување производи и материјали изложба ќе ви донесе повеќе професионална вредност. Во моментов, изложбата е жешка, да не се пропушти, ве молиме контактирајте не за детали!
Професионално постигнување вредност за создавање на идни сервиси. Изложбата на Hexin се надева дека ќе го отвори светскиот пазар за вас преку оваа изложба и ќе ги внесете вашите производи и технологија во светот; Ние, исто така, со нетрпение очекуваме да ви донесе одлична можност да комуницираат и напредок со врсници, и заеднички да им помогнам на амбалажата на нови високи бранови на развој! CIPPME Меѓународниот пакување производи и материјали изложба искрено ве поканува да присуствуваат на изложбата.

Категории на производи:
 • производи за пакување
 • материјали за пакување
 • додатоци за пакување
 • посебни теми
 • соодветна опрема за пакување

Кина Меѓународниот пакување производи и материјали Експо

Е единствената меѓународна професионална изложба во Азиско-пацифичкиот регион која се фокусира на индустријата за пакување - производи за пакување и материјали за пакување. Во изминатите 10 години CIPPME стана најавторитативна и доверлива меѓународна професионална изложба во индустријата за пакување. Водечките претпријатија ќе прикажуваат иновативни производи за пакување, нови еколошки материјали, хартија, пластика, неткаен материјал, дрво, композитни материјали, стакло и многу повеќе други.

CIPPE по броеви:
 • 46 570 професионални посетители
 • 487 изложувачи
 • 55 000 квадратни метри изложбен простор
Клучни производи кои треба да бидат презентирани:
 • Производи за пакување на хартија: кутии за подароци, брановидни кутии, кутии за бои, конзерви за хартија, чаши за хартија, хартиени кеси
 • Пластични производи за пакување: кеси, лименки, чаши, кутии, блистер пакувања
 • Метално пакување, контејнери со алуминиумска фолија, неткаен материјал, композитно пакување, пакување од бамбус, кожна амбалажа, стаклена амбалажа
 • Хартија: специјална хартија, врамена хартија, модел хартија, кожа хартија, уметнички хартија, крафт-хартија
 • Пластика: претходно обложен филм, коекструктиран филм, алуминиумски филм, композитен филм, заштитна фолија, ласерски филм, филтер за мачки, филтер за сјај, филм за завиткување, филм за готвење, филм со висока отпорност, филм со детергент, ПВЦ листови, ПЕТ листови, ПП листови
 • Поврзани пакувања помошни материјали: лепила, мастила, масло од UV слој, masterbatch, елоксиран алуминиум, топла печатна хартија, бронзирана фолија, алуминиумска фолија, лента за пакување, тока за пакување, десикант, лента за запечатување, лента
 • Луксузно пакување: пакување парфем, пакување на накит, козметичко пакување, пакување на вино, фино пакување на храна, висококвалитетно пакување на чај, пакување за тутун
 • Етикетата за идентификација и анти-фалсификување технологија, РФИД технологијата, бар-код технологија, знаци
 • Угостителство и отстранување на амбалажата: сите видови на хартија, пластични, биоразградливи садови за ручек за ручек и соодветна опрема
 • Логистика транспортно пакување: сите видови на логистика пакување кутии, палети, контејнер кеси, ткаени вреќи, како и сродни материјали
 • Функционално пакување: пакување со амбалажа, пакување со ладен синџир, пакување што може да се рециклира, пакување од IoT, свежо пакување
 • Сите видови на машини за пакување, машини за производство на кутии, машини за правење кеси, машини за правење кеси, машини за вбризгување (пластични, калапи), машини за конзервирање, печатење на етикетирање,

Booking.com

Оди

 • Gravatar

  Фридамак

Саем за пакување
Себе од IFFCO групата лоцирана во Дубаи заинтересирана за присуство на пакување изложба која ќе ме поддржи во изнаоѓање на продавачи / производители на материјал за пакување како шише, капачиња, пумпи поврзани со производи за лична нега направени од HDPE, PET, PE итн. Љубезно покажуваат дали овие видови на производителот учествуваат на овој саем.
Емили Чи
Подобро и подобро!
Би сакал да им се заблагодарам на CIPPME Шангај меѓународна амбалажа за пакување за да обезбеди одлична изложба и комуникациска платформа за претпријатија во индустријата за пакување и да придонесе за одржлив развој на индустријата. Се надеваме дека во наредните години ќе продолжиме да ја поддржуваме работата на пакувањето изложба и промовирање на одржлив и здрав развој на пакувањето индустрија. Ние, исто така, сакаме CIPPME Шангај меѓународна пакување изложба

500 Останати симболи