Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Гуангжу Меѓународен климатизација, вентилација и саем за подобрување на воздухот

Од август 16, 2020 09: 00 до август 18, 2020 17: 00
At Гуангжу - Кина увоз и извоз комплекс Адреса: Не 380, Yuejiang Џунг патот, Гуангжу, Кина
+ 86 20 29188153; + 86 13539992305

http://www.avaichina.com

Booking.com
http://www.avaichina.com

Гуангжу Меѓународен климатизација, вентилација и саем за подобрување на воздухот

Откако беше објавен 13 петгодишниот план за градење на енергетска ефикасност и развој на зелени згради

Откако беше објавен X-годишниот петгодишен план за изградба на енергетска ефикасност и развој на зелени згради, Централниот комитет на КЗК предложи да ги претстават структурните реформи на страната на понудата, да го забрзаат стратешкото распоредување на градежни моќни земји за производство и да инјектираат силен поттик за развојот на HVAC индустрија. Со цел да се промовира одржливиот развој на индустријата за греење и климатизација, да се одговори на националното планирање на политиките и трансформацијата и надградбата на индустријата за бурели, ќе се одржи саем за опрема за ладење, клима, вентилација и воздух за подобрување на воздухот (AVAI CHINA 13) покровителство на организаторите, вклучувајќи Гуангдонг Grandeur Меѓународна изложба група, Гуангдонг претпријатија асоцијација за надворешна економска соработка, Советот за промоција на Гуангдонг - Хонг Конг - Макао соработка и Гуангдонг дилери Стопанската комора и Кина ладење списание, итн

АВАИ Кина доби енергична поддршка од владата

АВАИ Кина доби енергична поддршка од владата, со цел да го олесни развојот на звукот и надградба на индустријата за клима уреди, да го заштити технолошкиот пат на зелен развој и да го претстави концептот на зелен развој. Изложувачите кои учествуваат во AVAI CHINA 2019 имаат пристап до субвенции за изложување. Корисникот вклучува изложувачи кои се регистрирани во Кина, вклучени во ладење, климатизација, вентилација и сродни индустрии.

Гуангжу Меѓународен климатизација, вентилација и саем за подобрување на воздухот

Изложбата покрива површина од квадратни метри квадратни 30,000 и се очекува да привлече повеќе од 600 HVAC и претпријатија за третман на воздух за да учествуваат на изложбата. Изложбата беше силно поддржана од повеќе од 100 претпријатија како Луанда група, Huamei група, Xingxing ладење, Xueyu, Panasonic, Baiao, Zhongtai ладење и така натаму. Изложбата исто така беше поддржана од повеќе од медиумите поврзани со 100 во земјата и странство, по што следеа многу медиуми предводени од радио и телевизија Гуангдонг, а објавија и многуте медиуми.

Категории на производи
  • Вентилација и опрема за прочистување на воздухот: сите видови на вентилатор, прочистување на воздухот, филтрација на воздух, систем за свеж воздух, централен вентилатор, навлажнување и уред за одвлажнување, tuyere, вентилатор, вентилатор, вентил, вентили, кули, итн;
  • Опрема и опрема за климатизација: централна / комерцијална / домаќинствена клима и придружна опрема; систем за топлинска пумпа со извор на морска вода / земја-извор / земја-извор / извор на воздух и придружна опрема; еколошки заштеда на енергија клима уред, топлинска изолација материјал; опремата за чистење, проверка и одржување на климатизацијата итн.
  • Технологија и опрема за ладење и ладење: опрема за ладење и ладење за ладилници и замрзнувачи; додатоци за ладилници и нивна поддршка; сите видови машини за ладење, чилери за вода, компресор, пластика засилена со влакна, испарувач, експанзионен вентил, разменувач на топлина, ладилно средство итн.
  • Автоматизација на згради и системска интеграција Технологија: IoT технологија, паметна централна контрола, интелигентен мобилен терминал, автоматски систем за контрола, автоматски инструменти, ладно и топлински мерач, мерач на проток, регулатор (вентил), фреквентен конвертор, сензор

Booking.com

Заинтересирани

  • Gravatar

    Хосам Елвакил

500 Останати симболи