Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Pekin - Qendra Kombëtare e Konventës në Kinë (CNCC)

http://www.cnccchina.com/en/default.aspx

Booking.com
Adresa: 7 Tianchen E Rd, Ao Yun Cun, Chaoyang Qu, Pekin Shi, Kinë, 100029

Booking.com Kina Qendra Kombëtare e Konventës (CNCC) është hapur zyrtarisht në tetor 2009 për funksionin e saj të synuar fillimisht - duke siguruar një standard ndërkombëtar, konventë të ndërtuar me qëllim dhe objektet ekspozuese.

Qendra ishte një element i rëndësishëm në planin e përgjithshëm të Lojërave Olimpike 2008 të Pekinit, kur ajo shërbeu si qendra kryesore e shtypit dhe vendndodhjes ndërkombëtare të transmetimit, si dhe sigurimin e vendit për konkursin e gardhit dhe pistoletave. CNCC është e vendosur në mënyrë ideale në zemër të Green Olimpike ngjitur me Stadiumin Kombëtar (Bird Nest), Qendrën Kombëtare të Ujësjellësit (Water Cube) dhe Stadiumin Kombëtar të Indoor - të gjitha të cilat janë duke provuar vende popullore për njerëzit që të vizitojnë në kohën e Lojërave Olimpike.