Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Kina (Shanghai) Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Erës

nga Qershor 16, 2020 09: 30 deri Qershor 18, 2020 18: 00
+ 86-21 50185270-

http://www.china-wpower.com


http://www.china-wpower.com

Kina (Shanghai) Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Erës

Kina (Shanghai) Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Erës siguron një platformë gjithëpërfshirëse ndihmuese me një gamë të gjerë produktesh përfshirë turbinat me erë

Kina (Shanghai) Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Erës ofron një platformë gjithëpërfshirëse ndihmuese me një gamë të gjerë produktesh përfshirë turbinat me erë, pajisjet e energjisë në det të hapur, pajisje dhe teknologji, sistem për menaxhimin e fermave të erës dhe pajisje të tjera. Ai fokusohet në turbinën e erës, pajisjet e turbinës me erë dhe komponentët, motorin e makinave, motorin me gaz, sistemin elektrik, sistemin e shpërndarjes së energjisë së erës, pjesë këmbimi dhe pjesë këmbimi, pjesë këmbimi për të mbushur veglat e mirëmbajtjes 4.5 sigurisë së ndërtimit, , mjetet e ndriçimit, pajisjet e zhytjes, pajisjet e sigurisë dhe shumë më tepër.

Rreth CWEE

Riding në rritjen e qëndrueshme në industrinë globale të energjisë së erës, W-Power (i njohur më parë si CWEE) ka fituar tërheqje në tregti. Ekspozita ofron një platformë gjithëpërfshirëse ndihmuese me një gamë të gjerë produktesh, duke përfshirë turbinat me erë, pajisjet e energjisë në det të hapur, pajisje dhe teknologji, sistemin e menaxhimit të fermave të erës dhe pajisje të tjera.

Industria globale e energjisë së erës vazhdon të zgjerohet ndërsa bota vendos më shumë theks në energjinë e pastër dhe të gjelbër. Sipas Shoqatës Botërore të Energjisë së Erës, vëllimi i tregut për kapacitetin e erës së re në 2014 ishte 40% më shumë se në 2013. Nga të cilat, dymbëdhjetë vendet kryesore, duke përfshirë Kinën, Gjermaninë dhe Shtetet e Bashkuara, instaluan një total prej 44.8 gigawatts (GW) të termocentraleve të reja të erës, duke vendosur shënime të reja kombëtare.

Kina, në veçanti, merr gradën më të lartë në njësitë e përgjithshme kumulative të instaluara. Vendi shtoi 23.3 GW, shuma më e madhe që një vend ka instaluar ndonjëherë brenda një viti, duke arritur një kapacitet total prej 115 GW. Vlerësohet se kapaciteti total i energjisë së erës në Kinë do të arrijë 200 GW, me një prodhim vjetor të 39,000 GW. Të angazhuar për qëndrueshmëri, W-Power synon të nxisë më tej një rrjet ku furnizuesit, blerësit, politikëbërësit dhe influencuesit e industrisë të konvergojnë dhe të nxisin rritjen pozitive në peizazhin e energjisë së erës.

W-Power është një ngjarje e përbashkët e E-Power Expo. Expo pret të përfshijë të gjithë 46,000 metra katror, ​​duke shfaqur ekspozuesit 560 nga vendet e 40 dhe duke tërhequr disa vizitorë dhe blerës 31,000.

Një blerës i dedikuar ndërkombëtar i blerjeve dhe programi i përputhjes me biznesin gjithashtu është përshtatur posaçërisht për të shërbyer si një platformë për të dy shitësit dhe blerësit për t'u takuar dhe për të bërë takime të thella në biznes.

Kategoritë e produktit:
1. Turbinat me erë
 • Sistemet e gjeneratorëve të turbinave me erë
 • Sistemet e gjeneratorëve të turbinave me erë
 • Sistemet e energjisë me erë
 • Sistemi i shpërndarjes së energjisë së erës
2. Pajisje dhe Pajisje
 • Blades rotor dhe materialet përkatëse
 • Materialet e përbëra
 • Gearbox, duke mbajtur, lubrifikant
 • Gjenerator, transformator, transformator kuti
 • Sistemin e kontrollit
 • Sistemet e monitorimit në largësi
 • Converter
 • Sistemi hidraulik
 • Sistemi i sigurisë
 • Sistemi i mbrojtjes nga rrufeja
 • Kabllo, përçues kabllor
 • Pajisjet e instalimit
 • Pajisjet e transportit
 • shul
 • Pajisjet e testimit
 • Pompat përputhen me turbinë me erë
3. Pajisjet dhe Teknologjia e Energjisë në Det të hapur
 • Fondacioni në det të hapur
 • Anije dhe platformë në det të hapur instalimi
 • Pajisjet e operimit në det të hapur
 • Transporti në det të hapur për mallra të rëndë
 • Kabllo e fuqisë së tensionit të lartë
 • Platforma e transformatorit
 • Pajisjet e shpëtimit / sigurisë
 • Pajisjet e zhytjes
 • Pajisja paralajmëruese
 • Port, ndërtimi i anijeve, prodhimi i çelikut
 • Teknologjia e largët ndjerë dhe aplikimi
 • Parandalimi i korrozionit
 • Kontrolli i ujit
 • Shërbim i vëzhgimit të ujërave të thella
 • Mirëmbajtja e detit në det të hapur
 • Ndërtimi dhe shërbimi në det të hapur
4. Menaxhimi i erës së erës
 • Sistemi i monitorimit në largësi
 • Kontrolli i fermës së erës dhe sistemi ndërlidhës
 • Siguria dhe shëndeti i fermës së erës
 • Menaxhimi i pasurisë dhe optimizimi i vendosjes
5. Pajisjet e turbinave me erë O & M
 • Vaj lubrifikues
 • Pajisjet e ndryshimit të naftës
 • Zbulimi i sistemit
 • Sistemi i alarmit
 • Sistemi i monitorimit dhe kontrollit
 • Analiza dhe diagnoza e të dhënave
 • Sistemi i mbrojtjes nga rrufeja
6. O & M Pajisje Ndihmëse
 • Trajtimi i tehut të erës
 • Pajisjet e mbrojtjes së jetesës / mbrojtjes së sigurisë
 • Sistemi i ngritjes
 • Pajisje për ngjitje
 • hobe
 • Platforma e ngritjes vertikale
 • Anije mirëmbajtjeje specialiteti
7. Pjesë këmbimi
 • Pjesë dhe zëvendësim
 • Pjesët retrofitting
8. Kit Riparimi
 • Pajisjet e ndërtimit të sigurisë
 • Pikëllim hidraulik
 • Instrumenti i matjes
 • Veglat e ndriçimit

Booking.com

500 Figurë u larguan