Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita Ndërkombëtare e Arkitekturës së Gjelbër dhe Materialeve të Ndërtimit (Shanghai) - ESBUILD


From July 15, 2020 09:00 until July 17, 2020 17:00
+ 86-21 63730652-

Ekspozita Ndërkombëtare e Arkitekturës së Gjelbër dhe Materialeve të Ndërtimit (Shanghai) - ESBUILD

Inovacioni, Siguria, Bukuria, Ekologjia

Ekspozita Ndërkombëtare e Gjelbër e Arkitekturës dhe Materialeve të Ndërtimit (shkurt ESBUILD) është i vetmi panair ndërkombëtar profesional i materialeve të ndërtimit që ofron një "zgjidhje të përgjithshme për ndërtimin e gjelbër".? Ekspozita synon të promovojë zbatimin e teknologjisë së ndërtimit të gjelbër, produkteve të reja, materialeve të reja , dhe teknologji të re duke promovuar konceptet, teknologjinë dhe përvojën e ndërtimit të gjelbër.? Ekspozita përputhet me trendet e zhvillimit të gjelbërimit, ekologjisë, materialeve të rehatshme të ndërtimit. Parimi i "Përmirësimit të reformës së sistemit të civilizimit ekologjik, ndërtimi i një Kine të bukur" u propozua në Kongresin e 19-të të Partisë Kombëtare, i cili kryhet përmes ekspozitës.

ESBUILD do të forcojë konceptin e "integrimit, zhvillimit dhe sigurimit gjithëpërfshirës të zgjidhjeve të përgjithshme të ndërtesave të gjelbërta" me pesë seksione dhe dy shfaqje - Dekorimi i plotë, sistemi i kursimit të energjisë, sistemi i strehimit të gjelbër, dekorimi dhe dizajni i gjelbër, qeramika e gjelbër dhe pajisjet sanitare, pajisje vilash.? Ekspozita do të vendoset në 7 salla ekspozite, 80 mijë metra katror zonë ekspozite, 1000 ekspozues për të marrë pjesë, dhe audienca pritet të jetë më shumë se 100 mijë njerëz-kohë. Përmes takimit dhe Ekspozitës, ekspozita do të tërheqë vëmendjen e të gjithë statusit të zhvillimit shoqëror dhe prirjes së ndërtimit të gjelbër.? Ndërtimi do të luajë një rol të rëndësishëm në zhvillimin e ndërtesës së gjelbër në Planin e 13-të pesë-vjeçar.

"Plani i 13-të pesë-vjeçar" vuri në dukje se promovimi i ruajtjes së energjisë së ndërtimit dhe zhvillimit të ndërtesës së gjelbër është një kërkesë objektive për zbatimin e strategjisë kombëtare të prodhimit të energjisë dhe konsumit revolucionar, një shfaqje thelbësore e përshpejtimit të ndërtimit të civilizimit ekologjik dhe marrjes së një rruge të re të urbanizimit, dhe promovimi i ruajtjes së energjisë dhe zvogëlimit të emetimeve? Isshtë një mjet efektiv për t'u marrë me ndryshimet klimatike dhe fokusi i inovacionit për të nxitur energji të reja kinetike për zhvillimin ekonomik.

Si i vetmi panair tregtar ndërkombëtar i materialeve të ndërtimit në Kinë që ofron një zgjidhje gjithëpërfshirëse për ndërtesat e gjelbërta, Expo Ndërkombëtare e Materialeve të Ndërtimit të Gjelbër (Shanghai) (ESBUILD) ka qenë rrënjosur thellë në industrinë e gjelbër të ndërtimit të Kinës për shumë vite.? Zbatimi i rregulloreve, udhëzimeve dhe politikave të paraqitura në raportin e Kongresit të 19-të Kombëtar mbi "Përshpejtimin e reformës në sistemin e civilizimit ekologjik dhe ndërtimin e Kinës së bukur" dhe përputhja me trendin e zhvillimit të ndërtimit të gjelbër, ekologjik, të shëndetshëm dhe të rehatshëm materialet, ESBUILD do të integrojë burimet ekzistuese duke rivendosur konceptin e "Sigurisë Inovative Ec Ekologji e bukur dhe duke siguruar Zgjidhje Gjithëpërfshirëse për Ndërtesat e Gjelbërta". Dhe nisjen e integrimit të gjashtë seksioneve kryesore, që përfshin ndërtimin e paneleve të kursimit të energjisë panele, panele të sistemit të strehimit dhe panele të materialeve ndihmëse të ndërtimit.? Paneli i dekorimit të brendshëm të mureve, dekorimi i plotë dhe pajisjet e vilave.

Ekspozita do të përcaktojë një sipërfaqe totale të Ekspozitës prej 70,000 metra katrorë dhe 1,000 Ekspozues do të marrin pjesë. Pritet që numri i vizitorëve të tejkalojë 80,000.? ESBUILD do të ngrejë status quo-në dhe trendin e zhvillimit të ndërtesës së gjelbër në lartësinë e të gjithë shoqërisë, duke planifikuar për zhvillimin e gjelbër të përcaktuar qartë në Planin Kombëtar të 13-të pesëvjeçar dhe bashkoni politikat për të përmirësuar efikasitetin e zhvillimit.

Kjo Ekspozitë do të tregojë përmbajtjen:
  • Ndërtimi i kursimit të energjisë: Izolimi i murit të brendshëm dhe të jashtëm, Energjia e re për ndërtim, Dyer dhe dritaret e perdeve të dritareve, Pajisjet teknike
  • Ndërtesa e montuar: konstruksion betoni i parafabrikuar, strukturë çeliku e lehtë, strukturë druri, konstruksion modular, shtëpi me diell, dru plastik, pajisje teknike
  • Materialet e jashtme të murit: Materialet e jashtme të dekorimit të murit, Materialet e jashtme të funksionimit të murit, Teknologjia e ndërtimit të murit të jashtëm
  • Materiale të brendshme mur: baltë diatom, bojë e artit, bojë mur të brendshëm, letër-muri, mur të integruar
  • Pajisje ndërtimi: zam për ndërtim, ngjitës, pajisje teknike
  • Dekorimi i brendshëm: dekorim i plotë, tavan, dysheme, mbështetëse vilë, banjo kuzhine, industria e drurit

https://www.youtube.com/watch?v=eeL-OkEYCm8

 

 

Klikime: 20590

vend


Amani Njoka
Maoni
Mpo vizuri sana lakini mnahitaji mfasiri mzuri, mhariri na msanifu mzuri aliyebobea katika lugha ya Kiswahili.
0
Pallab Roy
Ekspozita e Arkitekturës së Gjelbër është e madhe dhe ka gjetur furnizues të dobishëm, por nuk mund të ketë kohë të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë dhe jo shumë të huaj mund të shihen në panair!
0

500 Figurë u larguan