Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Kina (Kunming) Panairi Ndërkombëtar i Blegtorisë


From November 28, 2019 09:00 until November 30, 2019 18:00
86-371-55983801 \ 02

Kina (Kunming) Panairi Ndërkombëtar i Blegtorisë

Kina (Kunming) panairi ndërkombëtar i blegtorisë

Yunnan është një krahinë e rëndësishme që kryesisht prodhon blegtori në Kinë. Vlera gjithëpërfshirëse e prodhimit të blegtorisë përbën 35% të vlerës totale të prodhimit bujqësor dhe 25% e të ardhurave në para të familjeve të fermerëve vjen nga mbarështimi i kafshëve. Në fund të vitit të kaluar, vlera gjithëpërfshirëse e prodhimit të kafshëve në Yunnan arriti në 200 miliard juan, që është një nga provincat dhe rajonet me burimet më të pasura të bagëtive dhe të shpendëve në Kinë. Ka lloje 69 të listuara në listën e burimeve gjenetike të blegtorisë dhe shpendëve në Kinë, duke u renditur i pari në Kinë. Këto burime të blegtorisë dhe shpendëve kanë karakteristikat e cilësisë së mirë të mishit, mbarështimit dhe menaxhimit të gjerë, përshtatshmërisë së mirë, rezistencës së fortë ndaj vështirësive dhe shumëllojshmërisë së grupeve.

Për të promovuar akuakulturë shkallë të provincës Yunnan, bagëti dhe shpendët për inxhinieri, inxhinierike të cilësisë dhe sigurisë, inxhinieri e mbrojtjes grassland, efikasitetin e përpunimit, projekt të veçantë të mbarështimit, zbatimin e "gjashtë projekte të mëdha" ndërtimin Yunnan në blegtori të rëndësishme të Kinës me gjelbërim të përjetshëm, YunMu ekologjike kombëtar dhe bota do të kenë një avantazh, kanë një efekt, strategji konkurruese të markës së gjelbër. Kina (Kunming) panairi ndërkombëtar i kafshëve do të mbahet në Kunming konventë ndërkombëtare dhe qendra ekspozitë.

Hapësira e planifikuar e ekspozimit të brendshëm dhe të jashtëm të kësaj ekspozite blegtorale është rreth 30,000 metra katror, ​​me salla ekspozuese standarde 3 dhe salla ekspozuese multifunksionale 1, dhe më shumë se kabinat 1,500 janë planifikuar. "Ekspozita blegtorale e këtij viti" vazhdon të ndërtojë "ekspozitë të zgjuara blegtorale" me ndihmën e teknologjisë së internetit mobile për të promovuar lidhjen e saktë midis ekspozuesve dhe vizitorëve; Vazhdoni të pasuroni serinë e aktiviteteve "Java e blegtorisë në Kinë", minierat e thelluara "Expo blegtorale "konotacion; përgjigje të ngushtë ndaj politikës kombëtare, të nxjerrë në pah zonën e ekspozimit të trajtimit të mbrojtjes së mjedisit dhe zonën e produkteve të markës bimore planin e ekspozimit planin dhe efektin e publicitetit; Përmirësimi i nivelit të ndërkombëtarizimit, të nxitur shkëmbimin dhe ndërveprimin midis dy tregjeve kryesore në vend dhe jashtë vendit; menaxhimin e shërbimit ekspozues, optimizoni përvojën në terren të ekspozuesve.

Kategoritë e produktit:
  • Mbarështimi vendas dhe i jashtëm i bagëtive dhe shpendëve, bagëtisë komerciale dhe shpendëve (derra, shpezët, kafshët, delet, lepujt, dreri, deveja, kafshët e leshta, mbarështimi i veçantë etj.) Dhe mjetet e prodhimit. Drogat, vaksinat, produktet e shëndetit të kafshëve prodhimin e barnave veterinare, përpunimin, paketimin e makinerive, pajisjet, materialet, pajisjet veterinare etj.
  • ushqim për kafshë, lëndë ushqimore për ushqim (lëndë e parë për ushqim, aditive për ushqim, ushqim i përzier paraprakisht, ushqim i koncentruar, ushqim i përbërë, ushqim special, etj.), teknologji, teknologji ushqimore, etj.
  • (Pajisje për ushqim, pajisje për ventilim, pajisje për kontrollin e temperaturës, pajisje të kontrollit mjedisor, ndërtim të standardizuar të bimëve dhe ndërtim inxhinierik).
  • Industria e bimëve dhe produktet e saj të përpunimit të thellë (pluhuri i barit, grimcat e barit), farat e barit, makineritë e barit, teknologjia e barit etj.
  • Produktet e kualitetit të lartë të kafshëve (mish, vezë, qumësht, produkte dhe produkte të lëkurës prej pelushi); Përpunimi i produkteve të kafshëve dhe pajisjet e ftohjes, sistemi i gjurmimit, pajisjet e testimit të sigurisë ushqimore.
  • Arritjet në shkencën dhe teknologjinë e blegtorisë (produkte të reja, teknologji të reja, arritje të reja, produkte të patentuara etj)
  • Energjia e biomasës (teknologjia e shfrytëzimit të energjisë nga biomasa, pajisjet, etj)
  • Paketimi dhe transporti (blegtoria dhe materialet e prodhimit të shpezëve, makineritë e paketimit dhe pajisjet përkatëse të transportit, si automjeti i transportit të ushqimit, derri i mbarështimit, makina e transportit të shpezëve etj)
  • Shërbimet gjithëpërfshirëse të blegtorisë (informacion, media, software, teknologji, konsultime, financa, sigurime, trajnime, veshje pune etj.)
  • Fermë Kombëtare blegtorale, fermë demonstrim të standardizuar të kafshëve dhe fermave të shpezëve, sipërmarrjet e shquara 100 të mbarështimit të kafshëve dhe kooperativat kombëtare të fermerëve

Klikime: 8652

vend

Tôi muốn thn tham quan học hỏi cách làm trang trại chăn nuôi bò sữa
0
Bakheit Ahmed
Panairi i Blegtorisë Ndërkombëtare të Kinës Kunming
Si mund të aplikoj për vizë?
0
MWASIMBA AMBAKISYE
UFUGAJI
UFANISI UONGEZWE KATIKA KAZI
0

500 Figurë u larguan