Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita e ushqimit të gjelbër të Kinës (CGFE)

Nga nëntor 29, 2019 09: 00 deri në dhjetor 01, 2019 18: 00
13328312915

http://www.greenfoodexpo.com/

Booking.com
http://www.greenfoodexpo.com/

c557.jpg - 156.04 kB

Kina Green Food Expo (në tekstin e mëtejmë "ekspozitë e gjelbër") është një ekspozitë e madhe dhe veprimtari tregtare e negociatave të industrive vendase "tre produkte dhe një standard". Aktualisht, ekspozimi i gjelbër është mbajtur me sukses për vitet 19. Miratuar nga ministria e bujqësisë, bujqësisë dhe fshatit, Kina Green Food Expo do të mbahet në Zhengzhou konventë ndërkombëtare dhe qendra ekspozitë.

Ekspozita e gjelbër për "prodhimin e gjelbër, konsumin e gjelbër dhe zhvillimin e gjelbër" si temë, për arritjet e tanishme, promovon tregtinë dhe promovon zhvillimin "me qëllim, për të treguar" një etiketë me doktrinën e "zhvillimit të industrisë, reputacion, për "doktrinën e" bankën e të akuzuarve me tregtarët krijojnë ndërmarrje dhe platforma të tregtimit të produkteve, nxisin tregtinë, kultivojnë tregun, sigurojnë moment për nxitjen e zhvillimit të ekonomisë rajonale.

Ekspozita e gjelbër e këtij viti do të ftojë në ekspozitë ushqimin e gjelbër të çertifikuar kombëtar, ushqimin organik, prodhimet bujqësore të produkteve bujqësore, produktet bujqësore pa ndotje dhe industritë e lidhura me to. Gjatë ekspozitës së gjelbër, do të organizohet një sërë aktivitetesh përfshirë BBS, promovimin e produkteve bujqësore me cilësi të lartë dhe materialeve ushqimore në krahinat e ndryshme dhe promovimin e veçantë të biznesit.

Kategoritë e produktit:
<produkt primar>
 • produktet bujqësore dhe pyjore: grurë, misër, sojë, produkte bimore vaji, prodhime bimore të sheqerit, drithëra, perime, fruta të freskëta, fruta të thata, kërpudha të ngrënshme dhe perime të egra dhe produkte të tjera ushqimore bujqësore dhe pyjore.
 • Blegtori dhe produktet e shpezëve: mish derri, viçi, mish deleje, mish pule, mish të tjerë, vezë të shpezëve.
 • Produktet ujore: produktet ujore të përpunuara.
<për produktet e përpunimit primar>
 • produktet e përpunimit të produkteve bujqësore dhe pyjore: miell gruri, oriz, produkte të përpunuara të misrit, prodhime të përpunuara të grurit të trashë, perime të ngrira dhe të freskëta, produkte të përpunuara të perimeve, produkte të përpunuara të frutave, kërpudha të ngrënshme dhe perime të egra të përpunuara dhe produkte të tjera të përpunuara bujqësore dhe pyjore.
 • Blegtori dhe produktet e shpezëve: mish derri, viçi, mish deleje, mish pule, mish të tjerë, vezë të shpezëve.
 • Produktet ujore: produktet ujore të përpunuara.
 • Produktet e pijeve: çaji i rafinuar.
 • Produktet e bee: mjaltë, bleta polen dhe propolis.
 • Produkte të tjera: ushqim komoditet, kripë dhe niseshte.
<produkt i përpunuar thellësisht>
 • produktet e përpunimit të produkteve bujqësore dhe pyjore: produktet e përpunuara me oriz, produktet e përpunuara nga misri, produktet e përpunuara me sojë, vajrat vegjetale ushqimore dhe produktet e tyre, sheqerin e prodhuar nga makineritë, produktet e përpunuara të grurit të trashë, produktet e perimeve të përpunuara, produktet e përpunuara të frutave dhe produktet e tjera të përpunuara bujqësore dhe pyjore .
 • Blegtoria dhe produktet e pulave: produktet e përpunuara të mishit, produktet e qumështit të lëngët, produktet e qumështit dhe produktet e bletëve.
 • Produktet ujore: produktet ujore të përpunuara.
 • Produkte të pijeve: shishe (kanaçe) për ujë të pijshëm, pije të gazuara, lëngje frutash dhe perimesh, pije të tyre, pije të forta, pije të ngrira dhe pije të tjera, dhe teas të tjerë.
 • produkte të tjera: ëmbëlsira, karamele, ruajtje, condiments, aditivë të ushqimit.
<produkte alkolike>

Pijet alkoolike, birrë, verë dhe pije të tjera alkoolike.

<Tjera>

E-commerce, makineritë e përpunimit të ushqimit dhe paketimit, kapitali studentor, turizmi dhe bujqësia, institucionet e inspektimit të palëve të treta dhe shkëmbimet teknologjike të kontrollit biologjik.

500 Figurë u larguan