Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Elektronikë e Konsumatorit Kinë (CE Kina)

Nga shtatori 24, 2020 09: 00 deri në shtator 26, 2020 18: 00
+86 20 8755 8001

http://en.cechina-ifa.com/index

Booking.com
http://en.cechina-ifa.com/index

Hyni në tregun më të madh të konsumatorëve

Consumer Electronics China (CE China), një ngjarje globale IFA, është projektuar të jetë ekspozita tregtare e Kinës për elektronikë të konsumit dhe markave të pajisjeve shtëpiake në Kinë. Shfaqja është një platformë që bashkon ekspozuesit ndërkombëtarë me shitësit kinezë të cilët janë të prirur për të sjellë produkte të reja tek klientët e tyre. Duke marrë pjesë në Kinën CE, ekspozuesit kanë mundësinë të vendosin produktet e tyre përpara partnerëve të vlefshëm të kanaleve që mund të ndihmojnë rritjen e shitjeve në Kinë, si dhe pjesën tjetër të Azisë. Jo thjesht një teknologji apo eksporti panairi, CE Kina ka një fokus të fortë në nevojat e markave ndërkombëtare, produkteve dhe konsumatorëve.

Me një fokus të fortë të shitjes me pakicë

Me një fokus të fortë me pakicë, hapësira ekskluzive në klasë të parë dhe përkrahje mediatike, CE China do t'i vendosë ekspozuesit e saj në qendër të vëmendjes. Vetëm rreth qoshe dhe Kina është më afër biznesit tuaj sesa mund të mendoni. Jetë i sigurt për të rezervuar vendin tuaj në CE Kinë për të përfituar nga mundësitë në tregun fitimprurës të Kinës dhe më gjerë. CE Kina tashmë arrin të tërheqë shitësit kryesorë kinezë, duke përfshirë Suning, Alibaba dhe JD.COM.

  1. CE të Kinës fokusohet vetëm në elektronikën e konsumit dhe aparateve shtëpiake, duke u dhënë këtyre ekspozuesve të gjithë mbështetjen që u nevojitet.
  2. CE Kinë ka tërhequr me sukses shitësit kryesorë kinezë, duke përfshirë Suning dhe Tmall të Alibaba.
  3. CE të Kinës partnerë me centralin botëror të medias IDG, botuesi më i madh në botë në IT, hulumtim, ekspozitë dhe kapital sipërmarrës.
  4. CE të Kinës sjell dekada të ekspertizës, njohurive, rrjeteve dhe inovacioneve të IFA-s në krijimin e tregut.
  5. CE të Kinës zhvillohet në rajonin pilot më të avancuar të Kinës, Guangdong, pranë Hong Kongut dhe Makao dhe në mes të zonës së Gjirit të Madh të Kinës.
  6. CE të Kinës është e përkryer në kohën e duhur për lëshimin e produkteve në pikëpamjen e sezonit të pazareve të Kinës.

Kategoritë e produktit:

1 TV
1.1 televizorë
Aksesore 1.2
1.3 TV dhe radio transmetimi
1.4 Online dhe ofruesit e kërkesës

2 Home Entertainment
2.1 Video / DVD / Blu-ray
Pajisjet e regjistrimit të 2.2
Projektorë 2.3
2.4 Lojë consoles dhe kontrollorët
2.5 Softueri i lojës
Software 2.6 Entertainment
2.7 Informacioni dhe softueri edukativ
2.8 E-libra
2.9 Media të tjera audio / video të regjistruara
2.10 Audio / Video / Media e të dhënave (e paregjistruar)
Bateritë 2.11, bateritë e ringarkueshme, ngarkuesit

3 Smart Home / Rrjetet Kryesore
3.1 Home rrjetet / automatizimi në shtëpi
3.2 Webcams
Aksesore 3.3
3.4 Mirëmbajtja dhe matja
3.5 Furnizuesit e energjisë
Ofruesit e shërbimeve 3.6

4 Infrastruktura: Tokësore, Satelitore, Kabllo
Kuti 4.1 Set-top
4.2 Sistemet dhe aksesorët e marrjes së antenave (tokësore dhe satelitore)
Operatorët e rrjetit 4.3 të transmetimit
Operatorët e rrjetit të telekomunikacionit 4.4
4.5 Ofruesit e shërbimeve për rrjetet celulare dhe celulare
Ofruesit e Internetit 4.6

Komunikimet 5
Pajisjet 5.1 Telekomunikacioni
Pajisjet 5.2 pa tela
Aksesore 5.3

6 PC Hardware dhe Software
6.1 Kompjuterë personalë
Printimi 6.2 3D
6.3 Eyewear elektronike
6.4 Shtesa dhe periferikësh
6.5 Programe / aplikacione
Pagesa 6.6 Mobile

7 Wearables & Smart Fitness
7.1 Smartwatches
7.2 Trackers, monitorë celularë
për sport, aktivitete në natyrë, gjumi
7.3 Aparatet e dëgjimit zgjuar
7.4 rroba të zgjuara

8 Audio / HiFi / Surround
8.1 Pajisjet audio dhe hi-fi (stacionare)
8.2 Sisteme audio dhe HiFi (portative)
8.3 Sistemet e zërit me shumë kanale surround
8.4 kufje
Aksesore 8.5
8.6 Instrumente muzikore elektrike

9 Foto / Video
9.1 Kamera dixhitale
Videokamera 9.2
9.3 Kamera fluturuese / drones
9.4 Media players (klientët streaming)
Redaktimi i videos me 9.5
9.6 Media ruajtëse për kamerat dixhitale / kamerat
9.7 Software për arkivimin, përpunimin e imazhit digjital
Pajisjet e hyrjes / daljes së imazhit 9.8
9.9 Kamera dhe pajisje shtesë për videokamera

10 Car Media
10.1 Audio e makinave
Komunikimi i makinës 10.2
Pajisjet e komunikimit 10.3 për automjetet
10.4 Navigation
Sistemet e alarmit të automjeteve 10.5

11 Research Labs dhe start-ups
11.1 Hulumtimi dhe zhvillimi
11.2 mobiliteti i zgjuar
Fillimi i 11.3-it
Inkubatorët e 11.4
Shoqatat e 11.5
11.6 Punë dhe trajnim

12 Consumer Electronics - Të ndryshme
12.1 Sistemet e mobilimit dhe magazinimit
Publikimet e 12.2
12.3 Pajisje dëgjimi
12.4 Watches dhe orë alarmi
12.5 Stacionet digjitale të motit

Pajisje shtëpiake shtëpiake 13: Të mëdha
13.1 Frigoriferë dhe ngrirës
13.2 Pajisjet e lavanderi dhe enëlarësit
13.3 Pajisjet për gatim dhe pjekje

14 Njësi kuzhine të integruar
Furrat e integruara 14.1
14.2 Furrat e integruara me avull
14.3 Kapakët e integruar të zjarrit
14.4 Ngrirësit e integruar
14.5 Pjatalarëse të integruara
14.6 Cookers të integruar
14.7 Makina kafeje të integruar automatike
14.8 Përpunuesit e ushqimit të integruar
14.9 Frigoriferë të integruar
14.10 Mikrovalë të integruara
14.11 Ngarkesa të ngrohura të integruara / ngrohje të pllakave
14.12 Washers të integruara
14.13 Njësi të tjera të ndërtuara

Pajisje shtëpiake shtëpiake 15: Të vogla
Pajisjet 15.1 Kuzhina
15.2 Makina për pastrimin e dyshemesë
15.3 Hekurat dhe sistemet e hekurosjes
15.4 Pajisje të tjera shtëpiake të vogla

16 Lifestyle / Wellness / Shëndeti Dixhital
Produktet 16.1 Lifestyle
16.2 Wellness
Shëndeti Digital 16.3
16.4 Personal Care

17 Pajisje elektrike për ngrohje dhe ajër të kondicionuar
17.1 Pajisjet elektrike për ngrohje në shtëpi
17.2 Ngrohje elektrike të ujit
17.3 Air conditioning dhe ventilation

18 Komponentet dhe Aksesorët e Pajisjeve Elektrike
18.1 Komponentet dhe aksesorët
18.2 Pjesë dhe pajisje për pajisje elektrike

Shkuarja

  • Gravatar

    americanhomecomfort

500 Figurë u larguan