Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен центар за изложби и изложби Шандонг

адреса: Основната област на новиот град на западниот дел на jinanени
Веб-страница:

Меѓународната конвенција и изложбен центар Шандонг се наоѓа во областа Хуаи Јин во градот inanинан, основната област на новиот град на западниот дел на градот inanинан, источно до западниот пат Ерхуан, запад до патот Бинжоу, југ до патот Рижао, север до патот Ваихаи , удобен превоз. Планираната површина на проектот е околу 332 mu, со вкупна градежна површина од околу 555,000 квадратни метри, вклучувајќи и надземна градежна површина од околу 375,000 квадратни метри и подземна градежна површина од околу 180,000 квадратни метри. Главните градежни содржини вклучуваат јавна конструкција на изложбен центар, конференциски центар и придружна кула, подземна гаража и просторија за опрема и изградба на патишта, водоснабдување и дренажа, зеленило и други придружни објекти.

Проектот на изложбениот центар „inanинан запад“ со вкупна градежна површина од околу 555,000 квадратни метри има површина од околу 140,000 квадратни метри, една изложбена сала е околу 12,000 квадратни метри, а девет изложбени сали имаат вкупна површина од повеќе од квадрат 100,000 метри. По завршувањето, inanинан ќе стане стандарден изложбен град на „100,000 квадратни метри +“ .Од југ кон север, изложбениот центар на запад е XavumX-1-1-1-2-2 поден павилјон. Целокупниот концепт на архитектонски дизајн се врти околу „изворската вода“, како одраз на виталноста на изворската вода насекаде. Внатре во зградата на павилјонот и кровниот салон на петте павилјони свртени кон север и југ, се рефлектира протокот на бродот што плове на реката, а петте павилјони се поврзани со салата „Заедничка“, која е исто така главниот канал за гледање за идните граѓани да шатл помеѓу неколку павилјони.

Покрај изложбениот центар, западната конференција и изложбен центар е опремена и со високо-стандарден конференциски центар и хотел со starвезда за поддршка на подни 46. Поддржувачкиот хотел има повеќе од 900 простории; Во 180,000 квадратни метри подземен простор, западниот конвенциски центар и изложбениот центар Jinan планира простори за паркирање 3,000, а соседната железничка железничка транзитна M1 станица, railинан железнички транзит R2 западно второ прстен станица , Голема брзина на железничката пруга во инан, Пекинг-Шангај, западната станица inanинан, влезот за западниот пат на Ерхуан и излезот ефикасно ќе го решат пренасочувањето на сообраќајот по завршувањето на изложбата.