Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Шангај Меѓународна зелена архитектура и градежни материјали Експо - ESBUILD

Од јули 15, 2020 09: 00 до јули 17, 2020 17: 00
At Шангај Нов Меѓународен Експо Центар (СНИЕЦ) Адреса: 2345 Longyang Rd, Ши Џијанг, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 201203
+-86 21 63730652-

http://www.expojc.com/en/index.htm

Booking.com
http://www.expojc.com/en/index.htm
Посети: 6922

Иновации, безбедност, убавина, екологија

Шангај интернационалниот саем за зелена архитектура и градежни материјали (ESBUILD за кратко) е единствениот меѓународен саем за професионални материјали за градежни материјали кој обезбедува "сеопфатно решение за зелената зграда". Изложбата има за цел да ја промовира примената на технологијата на зелена градба, нови производи, нови материјали и новата технологија преку промовирање на концептот на зелена градба, технологија и искуство.? Експоторите се во согласност со развојните трендови на зелените, екологијата, удобните градежни материјали.? Принципот на "Подобрување на системската реформа на еколошката цивилизација, градење на убава Кина" беше предложена на 19th Национален партиски конгрес, кој се спроведува преку изложбата.

ESBUILD ќе го зајакне концептот на "интеграција, развој и сеопфатно обезбедување на сеопфатни решенија за зелени згради" со пет дела и две емисии - Комплетна декорација, систем за заштеда на енергија, систем за зелен дом, зелена декорација и дизајн, зелена керамика и санитарна опрема, вили опремата.? Изложбата ќе биде поставена до 7 изложбената сала, 80 илјада квадратни метри изложбен простор, 1000 изложувачи да учествуваат и публиката се очекува да биде повеќе од 100 илјада човек-време.? Преку состанокот и изложбата, изложбата ќе биде да го привлече вниманието на целокупниот статус на социјален развој и трендот на зелена градба.? ИСУБИЛД ќе игра голема улога во развојот на зелената зграда во 13 петгодишниот план.

"13-тиот петгодишен план" истакна дека промовирањето на енергетската заштеда на градежни објекти и развојот на зелената зграда е објективен услов за спроведување на националната револуционерна стратегија за производство на енергија и потрошувачка, важна манифестација за забрзување на еколошката цивилизација и за земање нов пат за урбанизација и промовирање на зачувување на енергијата и намалување на емисиите.? Ефективно средство за справување со климатските промени е фокусот на иновациите за водење на нова кинетичка енергија за економски развој.

Како единствен трговски саем на меѓународниот трговски градежен материјал во Кина кој обезбедува сеопфатно решение за зелената зграда, Меѓународниот материјал за зелени градежни материјали (Шангај) Експо (ESBUILD) е длабоко вкоренет во кинеската зелена градежна индустрија многу години. За да се спроведе регулативите, упатствата и политиките изнесени во извештајот на Националниот конгрес 19th за "Забрзување на реформата на еколошкиот цивилизациски систем и градење на убава Кина", и во согласност со развојниот тренд на зелени, еколошки, здрави и удобни градежни материјали, ESBUILD ќе ги интегрира постојните ресурси со повторно воспоставување на концептот на "иновативна безбедност, убава екологија и обезбедување на сеопфатни решенија за зелени згради". И започнувањето на интеграцијата на шест главни делови, што подразбира изградба на панели за заштеда на енергија, панели за надворешни ѕидни декорации, домување системски панели и градење на помошни материјали панели.? Декорација на внатрешен ѕид Па nel, целосна декорација и вила опрема.

Изложбата ќе постави вкупна изложбена површина од квадратни метри 70,000, а учесниците на 1,000 ќе учествуваат.? Се очекува бројот на посетители да надмине 80,000 .?ESBUILD ќе го подигне статус кво и трендот на развој на зелената зграда до висината на целото општество, планирање на зелениот развој кој е јасно дефиниран во Националниот 13th Петгодишен план и ги обединува политиките за подобрување на ефикасноста во развојот.

Оваа изложба ќе покаже содржина:
  • Градење на енергетски заштеди: изолација на внатрешен и надворешен ѕид, нова енергија за згради, ѕидови за врати и прозорци, техничка опрема
  • Склопена зграда: префабрикувана бетонска конструкција, лесна челична конструкција, структура на дрво, модуларен објект, сончева куќа, пластично дрво, техничка опрема
  • Материјали за надворешни ѕидови: Материјали за надворешни ѕидни декорации, Материјали за надворешен ѕиден материјал, Технологија за изградба на надворешни ѕидови
  • Внатрешни ѕидни материјали: дијатомот кал, уметност боја, внатрешна ѕидна боја, позадина, интегриран ѕид
  • Додатоци за градежништво: градежно лепило, средство за заптивање, техничка опрема
  • Внатрешна декорација: целосна декорација, таванот, подот, поддршка на вилата, кујна бања, дрвна индустрија

http://www.expojc.com/upload/%E5%BB%BA%E5%8D%9A%E4%BC%9A0716%EF%BC%88%E6%9C%80%E7%BB%88%E7%89%88+%E9%85%8D%E9%9F%B3%EF%BC%89.mp4


Booking.com

Оди

  • Gravatar

    Estilo Decada

Pallab Roy
Зелената Архитектура Експо е голема И се најде корисен снабдувач, но не можеше да има доволно време да ги покрие сите и нема многу странци може да се видат на саемот! Сакам да присуствувам во иднина.

500 Останати симболи