Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба на храна Тајпеј

Од мај 01, 2020 09: 00 до мај 04, 2020 18: 00
категории: Храна и пијалоци
Посети: 2237

Меѓународна изложба на храна Тајпеј

Годишниот гурмански празник ќе се одржи во павилјонот на светскиот трговски центар Тајпеј. Во храната се прикажани вкупно шест видови на карактеристична тема „сет на Тајван е голема награда“, „област за храна за готвење“, „популарна група за купување храна за храна“, „меѓународен гурмански карневал“, „бутик кафе област“, „област за слатки пијалоци“, храна ќе ги спои традиционалните и креативни јадења за готвење, покрај тоа што светската кујна ќе влезе и во Тајван, поголема надеж преку експозицијата за храна ќе Тајван кујна на светот!

Шест тематски изложбени области
Тајван со подарок

Тајван е царство со храна, цело време почитуван подарок за бренд е добар подарок за патување или празник, сакате да ги знаете сите Тајпеј, централни, јужни, источни и оддалечени острови од карактеристиките на подарокот за рачни што? Kaohsiung, сала на Марс, тајтунг hanshan торта, chiayi супа од јагнешко месо, chianang шампион ориз, taichung сонце торта, свежо железо јајце јајце, yilan вол јазик торта и Hualien mochi се дизајнирани да ви дадат вкус и визуелен вкус на Тајван.

Инстант простор за готвење

Одлични барања за квалитет, обезбедете им на потрошувачите да уживаат во текстурата на вкусните; иновациите со поставување на тренд нудат широк спектар на опции од замрзнати до инстант готвење до пакувања за кондиционирање ... И така натаму; Погодно готвење, вкусен дизајн на производи без попуст, заштедете драгоцено време , зголемете го среќното собирање време. Од појадок, ручек, попладневен чај, вечера до закуска, само од Пролетниот фестивал, кнедли на фестивалот „Змеј“, фестивал, месо до фестивал на забава Средна есен, слаба сума, бидејќи од детството пријател кафеав торбички, големи пријатели планинарење кампување, медицинска сестра до Лелинг пополнете режим на гас, семејството цело време, сите видови прилики, секоја животна фаза, секој вид на живот, потрошувачите можат да најдат најдобар квалитет и највредна вкусна храна !!!!!

Популарна група за купување храна област

Сакате да ја знаете неодамнешната храна за топла храна, кутија за подароци, популарна торта за десерт? Групното купување храна е омилено поминување на времето за канцелариските работници, можете да ја вкусите популарноста од целиот Тајван без да ја напуштите канцеларијата! Но, сега можете да го јадете најпопуларниот Интернет храна едно време во текот на изложбениот период. Залак од залак, незаборавен вкус, вреди цената.

Специјалитет дел за кафе

Строгиот избор меѓу Тајван и државите, бидејќи зготвените кафе зрна кафе, виси, рачни апарати за кафе, итн., Ве опуштаат од регионалниот имот на вино (кафе), методот на обработка на кафе (вода, сончева светлина, преработка на мед, половина бања) ), печено (плитко печење до длабоко печење) избор на квалитетни зрна кафе и закачете, со раката, италијанска кафе машина или сопирачки тенџере и слично на вашето искуство со пиење вкус на кафе.

Меѓународен карневал за храна

Ако не можете да патувате низ целиот свет, јадете низ целиот свет! Локалната кујна верно го претставува вкусот на луѓето, заедно со вкусното сеќавање на светот! Јапонско суши, тенџере со корејска армија, бурито, американски хамбургер, слаб стил во Хонг Конг сума, индиски кари, италијански сладолед, аргентински колега, фо, малезиски бак-кут ... Глобална храна, храна со глобален индекс чекаат да вкусите.

Просторна област за пиење

Тајванците го сакаат трендот на чекање, во светот на пијалоците исто така навиваа виор, на земјата зошто пијалоците можат да имаат толку висок шарм?! Ние ќе собереме многу видови на пијалоци од разни земји, ќе собереме познати агенти дома и во странство, релевантни услуги дома и во странство, прибор за пиење и опрема за складирање, итн., за да прикажете различни пијалоци од целиот свет и да ги задоволите сите видови на потреби истовремено. Тоа не е само голема платформа за купување, туку и културен празник за обезбедуваат комуникација помеѓу индустријата и општите потрошувачи.

500 Останати симболи