Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Кунмин) Меѓународен саем за сточарство

Од ноември 28, 2019 09: 00 до ноември 30, 2019 18: 00
86-371-55983801 \ 02

c693.png - 710.50 kB

Кина (Кунмин) меѓународен саем за добиток

Јунан е важна провинција главно за производство на сточарството во Кина. Севкупната излезна вредност на сточарството изнесува 35% од вкупната вредност на земјоделското производство, а 25% од готовинскиот приход на семејствата на фармерите доаѓа од сточарството. На крајот на минатата година, севкупната излезна вредност на сточарството во Јунан достигнала 200 милијарди јуани, што е една од провинциите и регионите со најбогати сточарски и живински генетски ресурси во Кина. Постојат видови 69 наведени во списокот на добиток и живински генетски ресурси во Кина, кои го рангираат првото место во Кина. Овие добиток и живинарски ресурси имаат карактеристики на добар квалитет на месо, екстензивно одгледување и управување, добра приспособливост, силен отпор кон неволјите и разновидност на групи.

За да се промовира провинцијата Јунан провинција скала аквакултура, добиток и живина за инженеринг, квалитет и безбедност инженеринг, тревна заштита инженеринг, машинска ефикасност, специјални одгледување проект, имплементација на "шест големи проекти" Јунан изградба во важните езера зеленчук животни, еколошки YunMu во националниот и светот ќе имаат предност, да имаат ефект, конкурентна стратегија на зелен бренд. Меѓународниот саем за сточарство во Кина (Кунминг) ќе се одржи во меѓународниот конгресен и изложбен центар Кунминг.

Планираната изложба на отворено и на отворено на оваа "сточарска изложба" е за 30,000 квадратни метри, со стандардни изложбени сали 3 и мултифункционална изложбена сала 1, а се планираат повеќе од кабини 1,500. Овогодинешниот "добиток експо" продолжува да гради "паметен добиток експо" со помош на мобилната интернет технологија за промовирање на точна врска помеѓу изложувачите и посетителите; Продолжете да ја збогатувате "кинеската добиток недела" серија активности, во-длабочината на рударството " "конотација; Близок одговор на националната политика, нагласи изложба на областа за заштита на животната средина и бренд сточарски производи планирање на изложбените простори и ефект на публицитет; Подобрување на нивото на интернационализација, промовирање на размена и интеракција помеѓу двата најголеми пазари во земјата и странство; изложбените услуги за управување, оптимизирање на самото место искуство на изложувачи.

Категории на производи:
  • Домашно и прекуморско одгледување на добиток и живина, комерцијални добиток и живина (свиња, живина, говеда, овци, зајаци, елени, камила, крзно, посебно одгледување итн.) И средства за производство.Ветеринарни лекови, вакцини, производство, преработка на ветеринарни лекови, машини за пакување, опрема, материјали, ветеринарна опрема итн.
  • храна за добиточна храна (суровини за добиточна храна, адитиви за добиточна храна, додаток за претходна мешана храна, концентрирана храна, комбинирана храна, специјална храна, итн.), опрема за прибор за добиточна храна и додатоци, опрема за тестирање квалитет на храна, микропроцесорски систем за контрола и софтвер и хардвер, технологија, технологија за добиточна храна, итн.
  • Машини за производство и размножување на животните и опрема за размножување, опрема, апарати, прибор, инженеринг, итн. (Опрема за храна, опрема за вентилација, опрема за контрола на температурата, опрема за контрола на животната средина, стандардизиран дизајн за одгледување растенија и инженерска конструкција).
  • Трева индустрија и нејзините производи за длабока обработка (трева во прав, тревни честички), трева, трева, трева технологија итн.
  • Висококвалитетни производи од животинско потекло (месо, јајца, млеко, производи од кадифе и производи), Преработка на животни и опрема за ладење, систем за следење, опрема за тестирање на безбедност на храна.
  • Достигнувања во науката и технологијата за сточарство (нови производи, нови технологии, нови достигнувања, патентирани производи итн.)
  • Енергија на биомаса (технологија за искористување на енергијата од биомаса, опрема, итн.)
  • Пакување и транспорт (материјали за производство на добиток и живина, машини за пакување и соодветна транспортна опрема, како што се транспортно возило за животни, одгледувачка свиња, возило за транспорт на живина итн.)
  • Сеопфатни сточарски услуги (информации, медиуми, софтвер, технологија, консултации, финансии, осигурување, обука, работна облека итн.)
  • Национална јавна фарма за одгледување, стандардизирани демонстрациски добиток и живинарска фарма, врвни 100 извонредни сточарски претпријатија и национални професионални земјоделски задруги

Tôi muốn thn tham quan học hỏi cách làm trang trại chăn nuôi bò sữa
Бакеит Ахмед
Меѓународен саем за добиток во Кина Кунинг
Како можам да аплицирам за виза?
МВАСИМБА АМБАКИЗИЕ
УФУГАIИ
UFANISI UONGEZWE KATIKA KAZI

500 Останати симболи