Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Кунмин) Меѓународен саем за сточарство


From November 28, 2019 09:00 until November 30, 2019 18:00
86-371-55983801 \ 02

Кина (Кунмин) Меѓународен саем за сточарство

Кина (Кунмин) меѓународен саем за добиток

Јунан е важна провинција главно за производство на сточарството во Кина. Севкупната излезна вредност на сточарството изнесува 35% од вкупната вредност на земјоделското производство, а 25% од готовинскиот приход на семејствата на фармерите доаѓа од сточарството. На крајот на минатата година, севкупната излезна вредност на сточарството во Јунан достигнала 200 милијарди јуани, што е една од провинциите и регионите со најбогати сточарски и живински генетски ресурси во Кина. Постојат видови 69 наведени во списокот на добиток и живински генетски ресурси во Кина, кои го рангираат првото место во Кина. Овие добиток и живинарски ресурси имаат карактеристики на добар квалитет на месо, екстензивно одгледување и управување, добра приспособливост, силен отпор кон неволјите и разновидност на групи.

За да се промовира провинцијата Јунан провинција скала аквакултура, добиток и живина за инженеринг, квалитет и безбедност инженеринг, тревна заштита инженеринг, машинска ефикасност, специјални одгледување проект, имплементација на "шест големи проекти" Јунан изградба во важните езера зеленчук животни, еколошки YunMu во националниот и светот ќе имаат предност, да имаат ефект, конкурентна стратегија на зелен бренд. Меѓународниот саем за сточарство во Кина (Кунминг) ќе се одржи во меѓународниот конгресен и изложбен центар Кунминг.

Планираната изложба на отворено и на отворено на оваа "сточарска изложба" е за 30,000 квадратни метри, со стандардни изложбени сали 3 и мултифункционална изложбена сала 1, а се планираат повеќе од кабини 1,500. Овогодинешниот "добиток експо" продолжува да гради "паметен добиток експо" со помош на мобилната интернет технологија за промовирање на точна врска помеѓу изложувачите и посетителите; Продолжете да ја збогатувате "кинеската добиток недела" серија активности, во-длабочината на рударството " "конотација; Близок одговор на националната политика, нагласи изложба на областа за заштита на животната средина и бренд сточарски производи планирање на изложбените простори и ефект на публицитет; Подобрување на нивото на интернационализација, промовирање на размена и интеракција помеѓу двата најголеми пазари во земјата и странство; изложбените услуги за управување, оптимизирање на самото место искуство на изложувачи.

Категории на производи:
  • Домашно и прекуморско одгледување на добиток и живина, комерцијални добиток и живина (свиња, живина, говеда, овци, зајаци, елени, камила, крзно, посебно одгледување итн.) И средства за производство.Ветеринарни лекови, вакцини, производство, преработка на ветеринарни лекови, машини за пакување, опрема, материјали, ветеринарна опрема итн.
  • храна за добиточна храна (суровини за добиточна храна, адитиви за добиточна храна, додаток за претходна мешана храна, концентрирана храна, комбинирана храна, специјална храна, итн.), опрема за прибор за добиточна храна и додатоци, опрема за тестирање квалитет на храна, микропроцесорски систем за контрола и софтвер и хардвер, технологија, технологија за добиточна храна, итн.
  • Машини за производство и размножување на животните и опрема за размножување, опрема, апарати, прибор, инженеринг, итн. (Опрема за храна, опрема за вентилација, опрема за контрола на температурата, опрема за контрола на животната средина, стандардизиран дизајн за одгледување растенија и инженерска конструкција).
  • Трева индустрија и нејзините производи за длабока обработка (трева во прав, тревни честички), трева, трева, трева технологија итн.
  • Висококвалитетни производи од животинско потекло (месо, јајца, млеко, производи од кадифе и производи), Преработка на животни и опрема за ладење, систем за следење, опрема за тестирање на безбедност на храна.
  • Достигнувања во науката и технологијата за сточарство (нови производи, нови технологии, нови достигнувања, патентирани производи итн.)
  • Енергија на биомаса (технологија за искористување на енергијата од биомаса, опрема, итн.)
  • Пакување и транспорт (материјали за производство на добиток и живина, машини за пакување и соодветна транспортна опрема, како што се транспортно возило за животни, одгледувачка свиња, возило за транспорт на живина итн.)
  • Сеопфатни сточарски услуги (информации, медиуми, софтвер, технологија, консултации, финансии, осигурување, обука, работна облека итн.)
  • Национална јавна фарма за одгледување, стандардизирани демонстрациски добиток и живинарска фарма, врвни 100 извонредни сточарски претпријатија и национални професионални земјоделски задруги

Посети: 8660

Локација

Tôi muốn thn tham quan học hỏi cách làm trang trại chăn nuôi bò sữa
0
Бакеит Ахмед
Меѓународен саем за добиток во Кина Кунинг
Како можам да аплицирам за виза?
0
МВАСИМБА АМБАКИЗИЕ
УФУГАIИ
UFANISI UONGEZWE KATIKA KAZI
0

500 Останати симболи