Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Експо меѓународна исхрана и здравствена индустрија во Пекинг

Од ноември 22, 2019 09: 00 до ноември 24, 2019 18: 00
010-59574339
Посети: 4925

Пекинг Меѓународниот исхрана и здравствена индустрија Експо

За изложбата

Во текот на три дена, Меѓународниот исхрана и здравствена индустрија Експо ќе ги пречекаат посетителите од 60,000 од целиот свет. Со повеќе производители на 800 кои промовираат живописен избор на исхрана и здравје брендови, централната изложба беше надополнета со спакувана програма на стручни семинари и панели за дискусија презентирани од страна на водечките фигури во индустријата. Како платформа за авторитативен дијалог на индустријата, оваа изложба е посветена на интеграција на напредните ресурси, проширување на индустриски синџир и приклучување со висок квалитет ......

Категории на производи:
A: Исхрана и здрава храна област:

Животински продукти, пчелни производи, хранливи материи, додатоци во исхраната, спортска исхрана, збогатена храна, додаток во исхраната, витамини и минерали, оживување, збогатена храна, пребиотици и пробиотици, млечни производи, јаглени хидрати и хранлива алкохол;

Б: Здравствена производ област:

Функционални производи, зелена храна, органска храна, природни производи, производи за подобрување на имунитетот, производи за спречување на стареење, производи против рак, производи за нега на бубрези за заштита на црниот дроб, биолошки производи од халобиос, облека за здравствена заштита, перници за здравствена заштита, , производи за индивидуална нега, продукти за серија на антисепси, продукти за здравствена заштита, продукти за жени-деца, фитнес производи, производи за нега на сексуална нега, производи за здравствена заштита, производи за здравствена нега, храна за нега на кожата, за нега на стапала, SPA, спорт и забава.

C: Здравствени пијалоци:

Здравствени пијалаци, здравствен сок, здравствен чај, здравствена заштита, функционална вода, кафе пијалаци и релевантни пијалоци;

D: фризерски и тежиште на производот:

Функционална козметика, козметика за нега на кожата, природна козметика, хербална козметика, долна облека за обликување на телото, нога бања, производи за лечење на нозе, ласерски инструменти, инструменти за разубавување на телото, фризьорски и производи за разубавување на телото, медицински козметички научно-истражувачки институции, институции за фризерски синџири.

Е: Површина на природна медицина:

Кинески билки (женшен / влакнести рогови / кинеска гасерона габа), кинески традиционални медицински чаеви, национални карактеристични лекови, традиционални билки, состојки и екстракти.

F: Медицински состојки:

Најнови и специјални лекови, рецепт медицина, ОТЦ медицина, nostrum, биолошка медицина, кинески традиционален медицина чај, растителни екстракти, национална медицина, состојки, лекови материјали, природни материјали, здравствени материјали, медицински состојки.

Г: Hi-tech и софт-технолошка област:

Најнова технологија, нови достигнувања, институти за дизајн на медицински производи и развој, медицински медицински медиуми.

500 Останати симболи