Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Пекинг) Меѓународен органски и зелена храна Експо

Од November 04, 2019 година 09:00 часот до November 06, 2019 година 18:00 часот
+-86 010 59694246-

http://www.organicexpo.cn


Booking.com
http://www.organicexpo.cn

Кина (Пекинг) Меѓународен органски и зелена храна Експо

Органска индустрија развој во Кина неправилен!

Наведени во извештајот до партијата 19, да се придржуваат кон хармоничен соживот помеѓу човекот и природата, мора да се постави и да се практикува концептот на врвот на замокот на зелената вода е jinshan yinshan, изградбата на еколошката цивилизација, развојот на еколошко земјоделство, изградбата на добростоечко општество на духот, развојот на индустријата за органска храна во Кина ќе биде посветла утре, органската храна најмногу виталност на индустријата за изгрејсонце ќе се стреми да оди напред, да го следи социјалистичкиот пат напред со цел да се постигне големото подмладување на кинеската нација на кинескиот сон, да се направат соодветни придонеси.

Кина (Пекинг) Меѓународен органски и зелена храна Експо (во понатамошниот текст: CIOE), како органска зелена храна индустрија во најголемиот и највлијателен индустриски настан во Азија, изложбата што се одржува двапати секоја година во Пекинг, Шангај, успешно го одржа 20 , таа ги покрива светските серии на органска зелена храна, органските производители на зелена храна елита колеги ќе се соберат секоја година комуникација настан, во согласност со побарувачката на пазарот на производи, е посветена на создавање на најдобрите азиски органска храна и зелена храна едношалтерски набавки и технички размена платформа, брзиот развој на заеднички бустер водич органски зелена храна индустрија.

Фокусирајќи се во услужувањето на индустријата за органска храна, професионалните услуги во претпријатието за зелена храна, пазарно ориентирани, да се создаде моќна кохезија, привлече големо внимание на претпријатијата и дома и во странство, и активно учествува во, вкупно 500 компании од 16 земји и региони, Русија, Франција, Италија, Јапонија, Јужна Кореја, Хонг Конг, Макао и Тајван региони, Џилин павилјон, павилјон, итн, во yunnan зголемување во текот на претходната 5%, вклучувајќи странски изложувачи на 60, 380 сино- странски заедничко вложување претпријатија и домашните претпријатија, изложбената површина од 20000 квадратни метри, окупираат индустријата на скала, Азија е најмногу со машина за храна и зелена храна меѓународна изложба.Повеќе од 32,060 професионални посетители ја посетија тридневната изложба. Директните промет достигна колку што 66.5 милиони јуани во три дена од изложбата, а планираниот промет што го постигнаа излагачите во текот на изложбениот период сам го надмина 90 милио n yuan.96% од претпријатијата се задоволни со ефектот на изложбата, а 80% од претпријатијата одлучуваат да ја прошират својата скала за да учествуваат на следната изложба. Огромната професионална публика уште еднаш ја формираше најубавата органска и зелена храна индустрија настан!

Категории на производи:
1. Органски сертификација демонстрација округот и еколошки органски фарма базна категорија:

Националниот органски производ сертификација демонстрација округот изложба област, географски карактеристики на органски зелени производи изложба област, големи органски фарма и еколошки земјоделски база изложба област;

2. Органска или органска храна за конверзија и зелена храна:

Органски чај, органски чај, органски млечни производи изложба, габи изложба органски пијалок овошен сок, органско вино изложба, изложбени галерии, органско кафе, органски чај, органски чај, органски зачини изложба област, органски селен богата производ изложба област, шумски храна изложба, органски здравје храна изложба, увозот релаксација храна изложба галерии, зелена храна, еколошки земјоделски површина;

3. Природни производи и органски здравствени производи

Природни производи за козметика и нега, природни влакна и текстил, природни средства за чистење на животната средина, изложбен простор за органски производи;

4. Преработка на храна и пакување и услуги поврзани со нив

Органска преработка на храна, пакување, опрема за зачувување, машина за нутриционирање, машина за фреза на ориз и услуги поврзани со изложба;

Оди

  • Gravatar

    enerelt tului llc

500 Останати симболи