Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Гуангжу Меѓународна Интелигентна Опрема и Роботот Експо

Од јуни 22, 2019 09: 00 до јуни 24, 2019 17: 00
18620915488

http://www.ciere.cn/plus/list.php?tid=64

Booking.com
http://www.ciere.cn/plus/list.php?tid=64

Мудроста "Guangzhou фер" следи претходната изложба моќ е "точна" предност, сакаат да го фати интелигентни преработувачката индустрија првите редови, во "нова паметна, нова еколошка, кинетичка енергија, нова ера" како тема, да се промовира индустријализацијата и информации фузија длабочина на интелигентното производство како главна линија, со "Интернет индустрија", како главен грип, сеопфатна врска индустријата облак, големи податоци, како што се Интернет на нештата "направени во Кина 2025" клучните новите индустрии, потенцирајќи интелигентни производство, екологија, "производствена моќ" и национална "област" стратегија за развој.
За да се промовира комбинацијата на традиционалниот процес на производство, мудроста "Гуанџуу саем" оваа година ќе се одржи за време на изложбата, големите "паметни врвни врвни врвни решенија" ќе го прикажат "новиот четири индустриски бази" интелигентен производ / решение типично практични случаи, интелегентни производствени лидерски / иновативни напредни дела и извонреден придонес на ликовите, интелигентно производство патент врвот, паметна идеја, промовирање на индустриската пракса, споделување на постигнувањата на демонстрации.
За време на изложбата ќе се одржат серија интелигентни индустриски стопански и трговски активности, меѓу кои и меѓународната конференција на илјадници луѓе за интелигентни фабрики, глобалната индустриска интернет-конференција, интернационалната конференција за интелигентни економии и таленти BBS и интелигентната фабрика на самото место конференција, да игра поактивна улога во "интеграцијата на двете индустрии", трансформација и надградба на националната преработувачка индустрија.
Изложбената област на "Гуанчжоу интелигентен експо" 2018 опфаќа површина од квадратни метри 30,000, со два павилиона и четири зони, имено, интелигентен фабрички павилјон, индустриски интернет еколошки павилјон, зона на интелигентна опрема, интелигентна зона на роботи, висока опрема и клуч делови од зона на роботи и висока конференциска зона. Освен учеството на високотехнолошките претпријатија, како што се интелигентната опрема и клучните роботи на претходните изложби, изложбата, исто така, продолжува со инјектирање на "свежа крв" како што е биолошката аптека и интелигентниот медицински третман за да се стимулира новата виталност на индустријата.

Категории на производи
  • Индустриска зона на цивилно-воената интеграција
  • Беспилотни простории на изложбата
  • Зона со ниска јаглеродна заштита на животната средина
  • Робот зона
  • Интелигентниот иновативен простор за изложби
  • Податоци машина и обработка на метали изложба област

Веб-страница:http://www.ciere.cn/

Оди

  • Gravatar

    агаско

500 Останати симболи