Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Безбедност од оган

Од април 22, 2020 09: 00 до април 24, 2020 18: 00
+ 886 2 8729 1099

https://secutechfiresafety.tw.messefrankfurt.com/taipei/en.html#info

Booking.com
https://secutechfiresafety.tw.messefrankfurt.com/taipei/en.html#info
c730.jpg - 358.48 kB
Добредојдовте на пожар и безбедност

Со вкупна инвестиција од 28.9 милијарди американски долари во железницата, водната околина, зелената енергија, урбаните рурални проекти и дигиталната инфраструктура, програмата за развој на инфраструктурата во развој на Тајван се очекува да ја зголеми побарувачката за производи и решенија за заштита од пожари. Планот за развој на Азија Силиконска долина, кој се фокусира на безбедноста на IoT, вештачката интелигенција, автоматското возење, политиката на Јужна граница и AR / VR, исто така е наменета за трансформирање на економијата и индустријата на Тајван, особено во секторите за безбедност од пожари и управување со катастрофи, правејќи го Тајван ветувачки пазар.

Како високо ценета платформа за поврзување на професионални купувачи и премиум изложувачи во индустријата за заштита од пожари и за справување со катастрофи, Fire & Safety Expo е ваш отскочна штица за да достигне висок потенцијал за раст во Тајван и Азија-Пацифик.

c729.jpg - 1.83 MB

Оган и безбедност генерираат деловни можности на паметниот пазар за заштита од пожари со платформа за споделување и меѓу-индустрија соработка. Оваа конференција ќе опфати многу теми како Паметни пожари и безбедност или огноотпорни материјали, Индустриска безбедност, Опрема за управување со санитација на животната средина и опасности и Паметна татковина, Опрема за превенција и спасување, итн.

Колективно, изложувачите на 427 од 19 земји и региони покажаа широка разновидност на производи и решенија за трговска безбедност, автоматска зграда, мобилност, безбедност на информации и пожари и безбедност за време на тридневниот настан.


Booking.com

500 Останати симболи