Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина сладолед и замрзната храна индустрија изложба (сладолед Кина)

Од октомври 14, 2019 09: 00 до октомври 16, 2019 17: 00
022-28362467,022-28362448 022-58376318

http://www.icecreamchinashow.com/

Booking.com
http://www.icecreamchinashow.com/

Кина сладолед и замрзната храна индустрија изложба (Icecream Кина)

Добредојдовте на Кина сладолед и замрзната храна индустрија изложба (Icecream Кина)

Добредојдовте во изложбата за кинеско сладолед и замрзнати прехранбени производи (Icecream China), водечки производ во Кина и индустриски сладолед и изложба на замрзната храна што се одржуваат секоја година во Тијанџин. Обезбедувајќи ја врвната покана за водечките светски добавувачи на сладолед, состојки и опрема, Ice Cream China ги поврзува купувачите од највисоко ниво со добавувачи на целиот синџир на вредности. Сладолед Кина е доведена до вас од истите организатори како високо признати Пекарница Кина серија; Кина асоцијација на пекара и слаткарница индустрија и Рид Sinopharm изложби.

Препознат како и обемот и ефективноста на годишниот светски сладолед и настан за ладна храна.

Препознат како и обемот и ефективноста на годишниот светски сладолед и настан за ладна храна. Спонзорирана од авторитативната асоцијација за храна и индустрии за производство на шеќерни производи во Кина, таа ги обединува врвните брендови производи за производство на сладолед, опрема за производство, производство на суровини и добавувачи на опрема за ладење во земјата и странство и привлекува професионални купувачи од повеќе земји и региони на 50 во странство секоја година, водејќи го трендот и развивање на иднината!

Изложбен простор и обем

Конференциска изложба целокупната големина ќе биде историска земја на квадратни метри 35000, експонатите ќе бидат целосно покриени со сладолед и замрзната храна од суровини, опрема, пакување, производство (ФГ) и сродни услуги и техничка поддршка, транспорт, продажба на терминали, како како ладен синџир, комплетен индустриски синџир, сеопфатна, интегрирана за да го покаже досегашниот развој и технолошките иновации.

По неколку години на акумулација

По неколку години на акумулација, кинеската сладолед и изложба на замрзнати прехранбени производи (Icecream China), исто така, освои широк углед во странство. Од 2012 имало странски изложувачи од Италија, Шпанија, Индија, Малезија, Германија и Јапонија итн., И тие постигнале добри резултати. ИБК на Шпанија и ГЕНТИЛ на Германија ги пронајдоа производните агенти во Кина преку изложбата. Оваа година, италијанската екипа ICE TEAM 1927, шпанскиот Tropic.SA, германскиот WALTERWERK KIEL GmbH & Co. KG, италијанскиот БАББИ, Италијанскиот ГЕЛАТО ДИ НАТУРА, италијанскиот CARPIGIANI, шведскиот AAK и италијанскиот фарми Маруло SRL, сите се потврдени за учество во изложба. Покрај тоа, активни разговори се и изложувачи на суровини од Русија, САД и Индија. Како лидер во индустријата на различни земји, во странство изложувачи ќе донесе сосема нови производи на кинескиот пазар.

Годишен настан за сладолед и светска храна индустрија од светска класа

Саемот гради фантастична фаза за производителите и добавувачите да ги изворат најновите иновации, состојки и производи во Кина. На изложбата, ќе добиете информации за сите видови опрема, суровини со висок квалитет и ниски цени од клучните учесници на пазарот.

ИКЕКРЕАМ КИНА според броевите:
 • 60 000 посетители од 49 земји и региони
 • 400 излагачи од 20 земји
 • 40 000 квадратни метри експо простор
 • 10 + семинари и конференции
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:

Опрема за производство на сладолед и ладни пијалоци:

 • Машини за попсикли
 • Машини за правење стапчиња за сладолед
 • Опрема за прочистување
 • Опрема за ладење
 • Автоматски машини за сечење
 • Машини за течности полнење
 • Машини за производство на маргарин и путер

Објекти за пакување, печатење и обработка:

 • Машини за пакување сладолед
 • Калапи за производи во вафла ролна
 • Машини за јадење за јадење
 • Машини за обложување
 • Пластична амбалажа и сложено пакување
 • Машини за печатење на трговски марки
 • Автоматски машини за кодирање
 • Машини за дезинфекција

Вкусови, мириси, адитиви и додатоци:

 • Билки
 • Вкусови и мириси за сладолед
 • Стабилизатори на сладолед
 • Природни бои
 • Засладувачи
 • Лактобацили
 • Кондензирано млеко
 • Млечни производи
 • Чоколадо, зрна кафе, прав во прав, замена за путер од какао, ореви, сушено овошје

Опрема за складирање и транспорт:

 • Ладилни автомобили, фрижидери за чување и замрзнувачки кабинети
ИЦЕКРЕАМ КИНА - изложба за оние кои се занимаваат со области:
 • Производство / увоз / извоз / продажба на сладолед
 • Здрава храна
 • Трговија на мало
 • Ресторан и хотелски бизнис
 • Угостителство
 • Хемија
 • Логистика
 • Сертификација и државна контрола
 • Истражување и развој

Booking.com
Mohammed
Машини за вендикер на Iceceram
Дали имате машини за вендикер на iceceram, ве молиме?
Rakeshkumar Patel
Посетете
Ние сме во бизнисот со ладење во Индија. Ве молиме да не водиме како можеме да ја посетиме Експо? Ве молиме испратете ги деталите на нашата е-адреса.
Ракеш Пател
Посетете
Можеме ли да ја посетиме оваа Експо? Ве молиме да ни дадете информации за истата. Ние сме во бизнисот со ладење во Индија.
Ракеш Пател
Посетител
Како можеме да присуствуваме на вашата Експо? Дали има некоја друга процедура за посета на изложбата? Ние сме во ладење бизнис во Индија. Ве молиме да не известите на нашата адреса за е-пошта.

500 Останати симболи