Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave Weihai

Adresa: 58 Haibin Middle Rd, Huancui Qu, Weihai Shi, Shandong Sheng, China, 264200
Faqja e internetit: (http://www.whintex.com/)

E vendosur në zonën në qendër të qytetit të Weihai, Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitës Weihai është një pikë referimi në Weihai. Ajo përballet me detin dhe përballet me ishullin Liugong përtej detit. Ana jugore është Qendra Ndërkombëtare e Konferencave Weihai dhe ana veriore është Qendra e Aktiviteteve Kulturore Qytetare Weihai. Zona do të ndërtohet në një zonë kulturore dhe tregtare urbane të nivelit të lartë, duke integruar kulturën, ekspozitën, blerjet, hotelierinë, zyrën, vendbanimin, kohën e lirë dhe argëtimin, dhe do të bëhet një peizazh i bukur në Weihai.

Planifikimi i përgjithshëm i qendrës së ekspozitës është një sallë ekspozite shtëpie, një shesh qendror dhe zona funksionale mbështetëse. Vendi kryesor i sallës së ekspozitës miraton një model të strukturës pa kolonë me një sipërfaqe ndërtimi totale prej metrash katrore 55,800, një lartësi ndërtimi prej metrash 22.65 dhe një sipërfaqe ekspozite shtëpie prej 26,600 metra katrorë. Me një sipërfaqe prej 9,000 metra katrorë, ajo mund të mbajë ekspozita të ndryshme, ekspozita, aktivitete sportive të brendshme dhe shfaqje ceremoniale.

Ka shumë hotele me një yll dhe lloje të ndryshme hotelesh biznesi rreth qendrës së ekspozitës, të cilat mund të plotësojnë plotësisht nevojat e akomodimit dhe ngrënies së klientëve. Burimet e pasura të turizmit natyror dhe kulturor të Weihai gjithashtu ofrojnë një mjedis të mirë të kohës së lirë dhe të turizmit për konferenca dhe ekspozita në shkallë të gjerë. Me përmirësimin e mëtutjeshëm të modelit të planifikimit urban, Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitës Weihai është e detyruar të bëhet një ekspozitë unike dhe destinacion turizmi në qytetin e ri Binhai në lindje, duke luajtur një rol më të rëndësishëm në zinxhirin e industrisë ekonomike.

Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave Weihai jo vetëm që ka një ambient të shkëlqyeshëm harduerësh por gjithashtu ka një ekip të shkëlqyeshëm menaxhimi. Bazuar në përvojën ekzistuese të operacioneve të kongresit dhe ekspozitës, Kompania e Ekspozitës Ndërkombëtare Weihai tërhiqet në mënyrën e funksionimit ndërkombëtar dhe i përmbahet kërkesave të katër markave kryesore të "Ekspozitës së Markave, Shërbimit të Markave, Pavijonit të Markave, Menaxhimit të Markave" të Kompanisë së Grupit, dhe vijon "Për Weihai International Ekspozita" Qendra është bërë shënjestra kryesore e konventës rajonale dhe industrisë së ekspozitës, dhe e ka bërë Weihai Ekspozita Ndërkombëtare dhe Ekspozita Company objektivi kryesor i industrisë së ekspozitës rajonal. Shtë e përkushtuar të promovojë ekonominë e ekspozitës të Weihai, promovimin e rregullimit të strukturës industriale dhe transformimin dhe përmirësimin e qytetit të Weihai dhe krijimin e një ekonomie të shëndoshë. Përfitimet dhe përfitimet sociale.