Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Pekin - Qendra Kombëtare e Ekspozitave Bujqësore

Adresa: Qendra Kombëtare Ekspozuese e Bujqësisë

Booking.com Qendra Kombëtare e Ekspozitave Bujqësore, janë dy emërtime për të njëjtin institucion pranë Ministrisë së Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të PRC. Është e vendosur në Dongsanhuan North Road, Chaoyang District, Pekin. Në korrik 1983, përgatitja për ndërtimin e CAM filloi me autorizimin e Këshillit të Shtetit; ajo hapi dyert e saj për publikun në 13 Sep. 1986.

Objektet e CAM ishin fillimisht strukturat për kompleksin qendror të ekspozitës bujqësore të ndërtuar në 1959. Vendndodhja, shkalla, paraqitja dhe stili i ndërtimit të Qendrës Kombëtare të Ekspozitave Bujqësore u shqyrtuan dhe u miratuan nga Kryeministri Zhou En Lai, si një përkujtim i përvjetorit 10th të PRC; u ndërtua dhe u vu në funksionim para Ditës Kombëtare (1 Tetor) 1959, dhe u rendit si një nga "Top Ten Constructions" në Pekin në 1950s; ajo ishte e vetmja qendër ekspozitë në shkallë të gjerë në stilin e kopshtit në Kinë.

s5a1d07f119663