Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Qendra e Kongresit dhe Ekspozita Ndërkombëtare e Chengdu Century (CCNICEC)

Booking.com
Adresa: 198 Shijicheng Rd, Wuhou Qu, Chengdu Shi, Sichuan Sheng, Kinë
Faqja e internetit:

Booking.com Qendra e shekullit New International Convention & Exhibition Centre (CCNICEC) është e vendosur në Chengnan Qarkut të Ri të Chengdu. I gjithë projekti është i ndarë në pesë pjesë: zona e ekspozitës, zona e konferencave ndërkombëtare, zona e hoteleve dhe kulturore, zona e zyrave komerciale dhe zona e banimit komercial. Sipërfaqja totale e ndërtimit është rreth 1.73 milion metra katrorë. "Century City" ndodhet në Chengnan Qarkut të Ri, në perëndim është Tianfu Avenue në vijën extension jug të rrugës Renmin Jugut, dhe ngjitur me unazën e jashtme të rrugës Chengdu kryesore trungu në veri. Kushtet e trafikut janë shumë të larta. Përveç për Tianfu Avenue, linja e shtrirjes në jug të Hongxing Road do të ndërtohet direkt në Qytetin shekullor. Lumi Funan rrjedh nga lindja; Ana veriore është Parku i shekullit dhe fusha e golfit; lindja dhe perëndimi janë zonat e gjelbra përgjatë lumit.
"Qyteti i shekullit" është i ndarë në pesë zona funksionale, dhe në anën lindore është zona e sallës së ekspozitës. Salla e ekspozitës është në formë tifoze në lumin Funan, me salla ekspozuese 17 të mëdha dhe të vogla dhe metra 120,000 katrorë. Qendra e Kongresit dhe Ekspozita Ndërkombëtare e Chengdu Qendra Ndërkombëtare e Konventës dhe Ekspozita është qendra multifunksionale e konferencave dhe ekspozimit me shkallën më të madhe, objektet më të plotë funksionale dhe lehtësitë më të përparuara në Kinën Perëndimore. Pavioni i ri i klasit të parë do të sjellë patjetër një platformë më të mirë tregtare për ekspozitën.