Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Pronave dhe Investimeve në Pekin (Vjeshtë)

From November 07, 2019 09:00 until November 10, 2019 17:00
+ 86 13801087331-

Ekspozita Ndërkombëtare e Pronave dhe Investimeve në Pekin (Vjeshtë)

Prezantimi

Pekin International Property & Investment Expo është ekspozita më e madhe dhe panairi i tregtisë për Pronën Ndërkombëtare në Kinë. Ekspozita jonë e fundit e pasurive të Pekinit ka përfshirë projektet 340 nga vendet e 35 dhe zonat si Amerika, Kanadaja, Australia, Britania e Madhe, Zelanda e Re, Franca, Spanja, Portugalia, Italia, Qiproja, Greqia, Finlanda, , Tajlandë, Japoni, Sri Lanka, Kamboxhia, Letonia, Dubai, Malta, Sllovakia, Hungaria, Shën Kits dhe Nevis, Antigua dhe Barbuda, Hong Kongu, Tajvani etj.

Sipas raportit të fundit të Credit Suisse mbi pasurinë globale në tetor 15, 2015, SH.B.A. (trilion $ 85.9), Kina (trilion $ 22.8) dhe Japonia (trilionë 19.8 $) janë tre vende me zotërimet më të mëdha të pasurisë globalisht. Klasa e mesme e Kinës është bërë më e madhja në botë, banka zvicerane tha: "Në 2015, me 109 milion, klasa e mesme kineze për herë të parë tejkaloi numrin e saj në SHBA në 92 milion." Këta individë me vlerë të lartë neto janë gjithnjë e më shumë në kërkim për vendet e largëta për të shlyer pasuritë e tyre. Ekzistojnë tre arsye kryesore për të rritur investimet e jashtme në pasuri të paluajtshme:

 • Së pari, ftohja e tregjeve të pronave vendase. Qeveria kineze ka ndërmarrë veprime për të ftohur tregun e shtëpive të mbinxehura. Politikat nga shtrëngimi i huadhënies bankare ndaj kufizimeve të blerjes së shtëpive kanë arritur të mbretërojnë në çmimet e rritura të shtëpive.
 • Së dyti, kërkesa për emigrim. Aktualisht, çështjet e ndotjes së ajrit në shkallë të gjerë, uji dhe siguria e ushqimit janë bërë gjithnjë e më të spikatura në territorin e Kinës, pothuajse gjysma e kontinenteve kineze me vlerë të lartë kanë menduar që të zhvendosen në një vend më të zhvilluar në pesë vitet e ardhshme.
 • Më në fund, mbiçmimi i monedhës kineze. RMB ka fituar afërsisht 25% në vlerë ndaj dollarit amerikan që nga maji 2005 dhe kurset e këmbimit të RMB ndaj JPY dhe Euro kanë shkuar në të njëjtën mënyrë. Ky vlerësim afatgjatë i monedhës i bën pronat e huaja më të lira dhe tërheqëse.

Informacione Ekspozita

Vendi: Qendra e Ekspozitave e Pekinit, Pekin
Hapësira: 9,000M2
Ekspozuesit e pritshëm jashtë shtetit: 180 ose më shumë
Vizitorët e pritshëm: 30,000-38,000 (hyrje falas për vizitorët ose RMB5 / person në varësi të kohës së mbërritjes)
Vizitorë me vlerë të lartë neto: 8000 (Vetëm Ftesë)
Vendet e ekspozuara Expo Autumn:
Amerikë, Kanada, Australi, Mbretërinë e Bashkuar, Zelandën e Re, Francë, Spanjë, Portugali, Itali, Qipro, Greqi, Finlandë, Holandë,
Gjermania, Singapori, Malajzia, Koreja, Tailanda, Japonia, Sri Lanka, Kamboxhia, Letonia, Dubai, Malta, Sllovakia, Hungaria,
Shën Kits dhe Nevis, Antigua dhe Barbuda, Hong Kong, Tajvan, etj.
Krejtësisht rreth projekteve 240 nga vendet dhe zonat 35.

Profili i Ekspozuesit
 • Zhvilluesit dhe Agjentët Ndërkombëtarë të Pasurive të Patundshme

 • Imigracioni Ndërkombëtar (agjentë dhe firma ligjore)

 • Firmat Ndërkombëtare të Konsulencës për Investime

 • Amerika EB5 Projekte dhe Qendra Rajonale

 • Konsulentët e Planifikimit Financiar Personal

 • Shteti dhe Pushteti Lokal / Asociacionet / Dhomat

Vizitorët Argetime

Shfaqja është e përkushtuar për të ndihmuar individët dhe kompanitë që:

 • shikoni për mundësitë e investimeve të pronës jashtë vendit dhe për të marrë informacion të besueshëm rreth perspektivave të tregut të pasurive të paluajtshme në vende të ndryshme;

 • të njiheni me politikën e re të emigracionit dhe të emigrojnë projekte të reja investuese.

Brahim ZANIFI
Visite du sallon
Kërkoni ftesat zyrtare për të vizituar du sallon au fit d'une délégation de la Chambre de Commerce d'Industrie dhe de Services Draa Tafilalet Maroc .. lehtësimin e procedurave të vizave ..
0
Jessica
Çmimet e ekspozimit dhe demografia e vizitorëve
Geocon Pty Ltd është e interesuar për të patur një ekspozitë në ekspozitën tuaj të ardhshme. A mund të na duhen çmimet për një ekspozitë dhe demografinë e vizitorëve që marrin pjesë në aktivitet. Faleminderit.
0

500 Figurë u larguan