Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Taipei International Cycle Show

From May 14, 2020 09:30 until May 16, 2020 18:00

CIKLI TAIPEI

https://www.youtube.com/watch?v=SY714ZyUY0w

TAIPEI CYCLE duke tërhequr vizitorët 33,885, duke përfshirë 4,932 vizitorët jashtë dhe 28,953 vizitorët vendas. Ngjarja 4, e organizuar nga Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë së Jashtme të Tajvanit (TAITRA), u mbajt në Ekspozitën Nangang të Taipei World Trade Centre (TWTC). Blerësit nga Kina kontinentale (përfshirë Hong Kong) erdhën në numër të madh, pasuar nga ata nga Japonia, SHBA, Koreja e Jugut, Tailanda, Filipinet, Malajzia, Gjermania, Singapori dhe Britania e Madhe.

TAITRA dhe Byroja e Tregtisë së Jashtme, Ministria e Ekonomisë, organizuan së bashku "Takimet për Takime të Ciklit të TAIPEI 2018-EEN" për blerësit 10 nga vendet 8, duke përfshirë Rumaninë, Spanjën, Gjermaninë, Republikën Çeke, Austrinë, Italinë, dhe Irlandës. Përfaqësuesi i kompanisë spanjolle LittiumKaos Engineering ishte shumë i kënaqur për të gjetur fabrikën Fox, një furnizues i amortizuesve të lartë të goditjeve për çiklizëm konkurrues dhe planifikoi të rriste shumën e blerjes nga USD 300,000 në USD 2 milion.

Ndër ekspozuesit e parë 120 për herë të parë, përfaqësuesi i kompanisë suedeze Thule tregoi se "CIKLI TAIPEI është shfaqja kryesore ndërkombëtare në Azi për industrinë e çiklizmit. Ekspozuam ofertat tona të fundit dhe morëm shumë pyetje gjatë ditëve 4 të Show-it. Ne jemi të kënaqur me ndërtimin dhe forcimin e imazhit tonë të markës nëpërmjet Show-it. "Një tjetër ekspozues për herë të parë, kompania italiane Basso, gjithashtu pati rezultate të habitshme. Do të kthehet patjetër, edhe pse dy botimet e Show-it janë vetëm disa muaj nga 4. Kompania koreane VAZALAB Co, Ltd, një nga fituesit e çmimeve të këtij çmimi të këtij viti, tashmë është regjistruar edhe për shfaqjen vitin e ardhshëm. Përfaqësuesi i saj kishte vizituar Show për 13 vite para se të bëhej ekspozues dhe falënderoi TAITRA për organizimin e Pavijonit Korean që rriti imazhin e përgjithshëm të kompanive pjesëmarrëse.

Taipei International Cycle Show

Përveç kësaj, me mbështetjen e organizatave të tilla si Projekti SwiCity i Ministrisë së Shkencës dhe Teknologjisë, Aleanca Biciklete Urbane e Tajvanit (TUBA) dhe VeloCity, leksione dhe lojëra u mbajtën në Sallën 3 TWTC për të promovuar çiklizmin si kulturë. “Prezantimet e inovacionit me biçikletë” demonstruan një jetë të zgjuar me karbon të ulët përmes integrimit të e-biçikletave në internet të gjërave dhe teknologjive të inteligjencës artificiale. CyQlo, një ekspozues në “TAIPEI CYCLE +” në Sallën TWTC 3, shprehu mirënjohje për TAITRA për përpjekjen e shumëanshme për të tërhequr vizitorë.

Zonja Gina Chang, Sekretari i Përgjithshëm i Shoqatës së Bicikletave në Tajvan pranoi që nga një këndvështrim i gjerë, industria e çiklizmit do të evoluojë më tej për të përmbushur kërkesën e një tendence të pandalshme drejt jetesës dixhitale, por shpejtësia e një evolucioni të tillë do të varet nga mjedisi rregullator i favorshëm dhe përparime teknike. TAIPEI CYCLE iu përgjigj një tendence të tillë të industrisë përmes “TAIPEI CYCLE +” të parë, një sallë e dedikuar për të sjellë së bashku një biçikletë, risi dhe teknologji. Ekspozitat dhe diskutimet në industri gjithashtu në shfaqje zbuluan mbirjen e çiklizmit për gjeneratën dixhitale dhe zgjerimin e çiklizmit si kulturë.

500 Figurë u larguan