Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Kina (Guangzhou) Ekspozita Ndërkombëtare e Industrisë Shëndetësore (HCI)


From September 11, 2020 09:00 until September 13, 2020 17:00
13925006766

Kina (Guangzhou) Ekspozita Ndërkombëtare e Industrisë Shëndetësore (HCI)

"Kina e shëndetshme" është bërë një strategji kombëtare dhe industria shëndetësore po rritet me shpejtësi

Në vitet e fundit, nga zhvillimi ekonomik drejt mbështetjes së politikës dhe rregullimit në ndërgjegjësimin e publikut të gjerë, të gjitha llojet e shenjave tregojnë se industria e kujdesit shëndetësor në Kinë është në fazën e zhvillimit të shpejtë. Në dekadën e ardhshme, industria e madhe shëndetësore do të sjellë një raund të ri shpërthimi. "Kina e shëndetshme" është bërë një strategji kombëtare dhe industria shëndetësore po rritet me shpejtësi.

Përgjigjuni rastit dhe bëni mirë

Përgjigjuni rastit dhe bëni mirë. Guangzhou si qendra rajonale mjekësore dhe qendra mjekësore në Kinë në jug, infrastruktura e kujdesit mjekësor dhe shëndetësor, mesatarja e burimeve mjekësore PeiZhiLv ishin më të larta se mesatarja kombëtare, dhe formuan një rrjet të shërbimeve të diversifikuara shëndetësore, shëndetësore dhe shëndetësore , të tilla si shërbimet mjekësore, rrezatimi në jug të Kinës dhe Azisë Juglindore. Si qendër kulturore e mjekësisë tradicionale kineze Lingnan, ajo gjithashtu ka kontribuar në industrinë tradicionale të mjekësisë kineze në Guangzhou. Nën mundësi të reja dhe të rëndësishme historike, industria shëndetësore e Guangzhou zgjeron territorin në fushën e re, promovon industrinë e shëndetit dhe internetin, trajtimin mjekësor të mençurisë, ushqimin organik të shëndetit dhe kështu me radhë konsumimin e aspektit të fuzionit.

Kategoritë produkt
 • Kujdesi shëndetësor Ushqimi: ushqimi shëndetësor dhe lënda e parë, ushqimi i fortifikuar, tonik, enzimat, dendrobiumi, probiotikët, produktet për hollimin e bukurisë, ushqimet për qëllime mjekësore të veçanta, pije funksionale, recetë për ushqim dhe etj.
 • Produktet tradicionale kineze të medicinës: moxibustion, instrumentet e ruajtjes së shëndetit, produktet e kujdesit të trupit, produktet e tymosjes TCM etj.
 • Kujdesi për sytë: pajisje masazh për sytë, ushqim për shëndetin e syrit, pika sy, sy dhe etj.
 • Produkti i lidhur me hidrogjen: produktet e pijeve të hidrogjenit, produktet e bukurisë së hidrogjenit, pajisjet për fabrikimin e hidrogjenit dhe paketimin etj.
 • Smart Health Care: pajisje mjekësore digjitale, veshmbathje mjekësore, telemjekësi, robot mjekësor, produkte medicinale me saktësi, produkte dixhitale shëndetësore etj.

Monitorimi i Shëndetit: Instrumenti i ekzaminimit fizik shëndetësor, institucionet e ekzaminimit shëndetësor, zbulimi i gjeneve, një institucion për të moshuarit.
Pajisje shtëpiake: instrument testimi familjar, aparat terapeutik familjar, produkt i shëndetshëm shtëpiak etj.

Platforma më e madhe dhe më me ndikim në tregtinë e ushqimit

Si ekspozita e vetme e nivelit kombëtar të Kujdesit Shëndetësor të Kujdesit Shëndetësor dhe FSMP, HCI do të tërheqë mbi tregtarët e ushqimit 500 nga më shumë se vende 10 si SH.B.A., Itali, Spanjë, Rusi, Australi, Tajlandë, Korenë e Jugut, Japoni, Turqi, Malajzi, Indonezi dhe etj. Lojtarët kryesorë të tregut do të shfaqin një gamë të gjerë produktesh: qasjet e fundit në ushqimin e shëndetshëm, kozmetikën organike dhe mjekësinë tradicionale kineze, produktet e kujdesit për sytë, produktet e lidhura me hidrogjenin, kujdesin shëndetësor të zgjuar, shërbimet dhe pajisjet e monitorimit shëndetësor, produktet shtëpiake.

HCI sipas numrave:
 • 60 000 vizitorë
 • Ekspozuesit 890
 • 50 000 metra katrore hapësirë ​​expo
Produktet kryesore që do të prezantohen në ekspozitë:
 • Ushqimi shëndetësor dhe lënda e parë
 • Ushqim i fortifikuar
 • Ushqime për qëllimin e veçantë mjekësor
 • Instrumente për ruajtjen e shëndetit
 • Produkte për kujdesin e trupit
 • Ushqim për shëndetin e syve, pika, pads
 • Produkte për pirjen e hidrogjenit
 • Objektet e fabrikimit të hidrogjenit dhe paketimit të ujit
 • Instrumentet e ekzaminimit fizik shëndetësor
 • Zbulimi i gjenit
 • Instrumenti i testimit shtëpiak dhe aparatet terapeutike
 • Produkte të shëndetshme të shtëpisë
HCI - një ekspozitë për:
 • drugstores
 • Institucionet e bukurisë
 • Qendrat shëndetësore
 • supermarkete
 • Tregjet me shumicë profesionale dhe shitësit me pakicë
 • Kompanitë e tregtisë elektronike
 • Industria organike
 • Pronarët e restoranteve

Klikime: 24497

Gjeni akomodimin tuaj përreth

Shkuarja

 • Gravatar

  Aleancë

Lani sy dhe pika sy
Kam interesante në furnizuesin për larje sy dhe pika të syve
0

500 Figurë u larguan