Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Pluhurit Shenzhen & Ekspozita e Karabit

From September 13, 2020 09:30 until September 15, 2020 18:00
+ 86 020 29193588 ose + 86 020 29193563

Ekspozita Ndërkombëtare e Pluhurit Shenzhen & Ekspozita e Karabit

Shfaqja e fundit Detaje:

Ekspozita e fundit ndërkombëtare e metalurgjisë pluhur dhe karabit të çimentuar u përmbyll me sukses në konventën Shenzhen dhe qendrën e ekspozitës. Ekspozita u mbajt në të njëjtën kohë me ekspozitën ndërkombëtare të materialeve magnetike, motorë të vegjël dhe industrinë e makinerive elektrike. Me mbështetjen e fortë dhe pjesëmarrjen aktive të shoqatave të metalurgjisë pluhur vendas dhe të huaj, ekspozita është bërë një platformë e rëndësishme për shkëmbimet e industrisë dhe akumulimin e rrjetit, dhe për ndërmarrjet e metalurgjisë pluhur të Kinës që me të vërtetë të krijojnë një platformë tregtare që mbështesin të gjithë industrinë e makinerive.

Zona e ekspozitës e këtij viti pritet të jetë 23,000 metra katrorë, duke tërhequr më shumë se ekspozues të 400 dhe profesionistë kryesorë të 30,000 për të vizituar, negociuar dhe blerë.

Avantazhet dhe pikat kryesore të ekspozitës

1. Komiteti organizativ ka përvojë të pasur në mbajtjen e ekspozitave, dhe marka e ekspozitës është e besueshme

  • 2000 bashkë ekspozitë Guangdong Zhi Zhan., LTD. U vendos
  • Në 2012, ekspozita jonë e vetë-organizuar u certifikua nga shoqata globale e industrisë së ekspozitës (UFI).
  • Në 2012, Guangdong bashkë Zhi Zhan ekspozitë., Ltd. u bashkua me shoqatën globale të industrisë së ekspozitës (UFI) dhe u bë anëtare e Kinës.
  • Në 2014, ai u bë Nënkryetari i konferencës dhe shoqatës së industrisë së ekspozitës Guangdong dhe Shoqata Guangdong e ndërmarrjeve organizuese të ekspozitës.
  • Në 2015, ajo u vlerësua si "dhjetë ekspozuesja e grupeve të markave kryesore në Kinë" nga shoqata e ekonomisë së ekspozitës në Kinë.
  • Në 2018, ajo fitoi titullin e "organizatorëve më të mëdhenj të ekspozitës 100 të Kinës" dhe titullin e "ekspozuesve të grupeve të ekspozitës së markave të Kinës me 40 vjet reformim dhe hapje".

2. Një platformë me cilësi të lartë që integron tërë zinxhirin industrial

Komiteti Organizativ do të përdorë plotësisht vendin, avantazhet gjeografike dhe avantazhet industriale, pajisjet shtëpiake, elektronikën e konsumit, industrinë e automobilave, automatizimin, industrinë e re të energjisë, siç janë vëllimi i madh, zonat përreth rrezatimit, lidhja e detit, për të kryer një gjithëpërfshirje promovim, duke ftuar ekspozues të cilësisë së organizatës dhe 100 + pavijonin e blerjes së zinxhirit të industrisë në rrjedhën e poshtme, mblodhi tërë zinxhirin e industrisë, të le të pendohesh për këtë!

3. Aktivitete të pasura të larta në të njëjtën periudhë, elitat udhëheqëse mblidhen për të dhënë udhëzime për ndërmarrjet

Ftoni ekspertë dhe profesorë të njohur brenda dhe jashtë vendit, ndërmarrje të industrisë teknologji të lartë për të diskutuar teknologjinë më të fundit në industri, për të kuptuar trendin e ardhshëm të zhvillimit, për të zgjidhur problemet e industrisë, ekspozita e mbajtur në të njëjtën kohë 30 + BBS të fundvitit, ofroni më shumë platformë komunikimi dhe mundësi.

4. Promovim gjithëpërfshirës dhe organizim blerës

Bashkëpunim i thelluar me më shumë se revista profesionale 100, uebfaqe dhe media masive 50 + në industri për të raportuar ekspozitën në formën e temave speciale, dhe për të marrë pjesë aktive në aktivitetet e industrisë, dërgoni rregullisht email masiv dhe mesazhe me tekst, transport falas të automjeteve, në tërheqin blerës me cilësi të lartë dhe grupe blerëse nga vendet e tjera

5. Vazhdoni të reja dhe falsifikoni përpara për të integruar burimet e industrisë; Lidhni ekspozitat e zinxhirit të industrisë për të ndarë burimet e audiencës

Komiteti Organizues për shoqatën e industrisë, shoqërinë, institucionet kërkimore shkencore dhe institucionet e tjera profesionale, dhe media tradicionale, media e re punojnë ngushtë së bashku për ndërtimin e ekspozitës dhe pajtueshmërinë me kërkesën e zhvillimit të industrisë, në të njëjtën kohë për afatin e fundit të integrimit të industrisë burimeve, gjithashtu u bashkua me ekspozitën ndërkombëtare 18th Shenzhen të materialeve magnetike motorike për së bashku, ndarjen e burimeve të zinxhirit të industrisë në rrjedhën e sipërme dhe në rrjedhën e poshtme.

6. Efekt i garantimit të shërbimit profesional special

Trego para fazës së ekspozitës pas shërbimit të përputhjes, komiteti organizativ profesionalisht i ekspozitës do t'u sigurojë ekspozuesve të bëjnë materialet e tyre promovuese, vetë dhe platformën e bashkëpunimit për të promovuar promovimin e kompanisë dhe produktit, dhe blerësit sinkronë të ftuar brenda dhe jashtë vendit, krijimin e bazës së të dhënave të furnizimit dhe kërkesa, përputhja dhe përcaktimi i mëtutjeshëm, i nxitur në ekspozitë, ekspozitë pasi të sigurojë raportin përkatës të analizës së të dhënave dhe të ofroni shërbime këshilluese të lidhura.

Gama e ekspozitave:

1. Materialet e papërpunuara të metalurgjisë në pluhur: pluhur me bazë hekuri, pluhur metalik joferror, pluhur atomizues, pluhur metalik zjarrdurues, pluhur çeliku inox, pluhur jometalik, grafit dhe lubrifikant special, agjent pastrimi dhe vaj lubrifikues, materiale të tjera ndihmëse.

2. Materiale të papërpunuara dhe ndihmëse të karabitit të çimentuar: pluhur tungsteni, pluhur karburi tungsteni, pluhur kobalti, pluhur nikeli, tungsteni me pastërti të lartë, aliazh tungsteni-bakri, pluhur kromi, pluhur molibden, pluhur hekuri, karabid, karbid përbërës, nitrid, material kobalt-nikel dhe materiale të ndryshme ndihmëse si karboni i zi, parafina, PEG.

3. Pajisjet e prodhimit të karabit të çimentos dhe pluhurit të metalurgjisë, zvogëlimin e furrës, furrën e karbonizimit, mullirin e topit, kullën me llak, makinën e tharjes, makinerinë për kontrollim, makinerinë grimuluese, makinën me presion manual, makinerinë automatike të presionit, makinën shtypëse izostatike të ftohtë, makinerinë nxjerrëse, formimin e injeksionit pluhur MIM, formimin e teknologjisë dhe pajisjeve të shtypjes 3 d, furrës së shkrirjes me vakum, furrës së presionit të presionit, shtypjes së nxehtë, makinës shtypëse izostatike të nxehtë, makinës bluarëse, prerjes së linjës, EDM, të gjitha llojet e pastrimit të gazit, mbrojtjen e gazit dhe pajisjen e atmosferës, grafitin, prerjen me lazer , saldimi, teknologjia e shënjimit; makina lustruese, makina për prerjen e thikës, makina bluarëse, lëngu prerës, lëngu përpunues, lëngu ftohës, lubrifikuesi dhe produktet e ngjashme.

4. Produkte të karbidit të çimentuar: mjete për prerje karbide, teh rrethore të sharrës, pak stërvitje, rrotullues, mjete, vdes, vula, çekiç, rul, mjete shpimi billet, futje të indeksueshme, shirit, shirit, fletë, pjatë, teh, teh i rrumbullakët, stërvitje me ndikim, topin, prestarët e përpunimit të drurit, plumbi i ftohtë i kokës vdesin, shufra e rrumbullakët me aliazh, moduli i tensionit, briskja e saldimit, futja e mullirit, unaza e meshës, mjetet e minierave dhe pjesët e tjera të veshjes jo-standarde të korrozionit dhe produkteve të ndryshme jo-standarde në formë të veçantë.

5. Produkte të metalurgjisë pluhur: hekuri, bakri, alumini, pjesët e sinteruara të bazës së çelikut të pandryshkshëm, pjesët e formimit të injeksionit, lidhjet elektrike, materialet magnetike, lidhjet e forta dhe metalet zjarrduruese, materialet qeramike, materialet super të forta, materialet e fërkimit, materialet poroze dhe produktet e tjera.

6. Pajisjet dhe teknologjia e testimit: Analizues i madhësisë së grimcave të ndryshme dhe analizuesit e testimit të ngurtësisë, analisti i sipërfaqes, përbërjes dhe strukturës, teknologjia e veshjes me vakum, teknologjia e veshjes me nano.

7. Shtypja 3D: pajisje për shtypjen 3D, materiale shtypi 3D (materiale pluhur polimer, materiale pluhur qeramike, materiale pluhuri metalik, etj.).

8. Metalet dhe produktet e zjarrit të qëndrueshme: çeliku i qëndrueshëm ndaj nxehtësisë, aliazh tungsteni me densitet të lartë, topi i aliazhit me densitet të lartë, baza e tungstenit, shufra e aliazhit të tungstenit, produkte në formë të veçantë, etj.

500 Figurë u larguan