Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita e Kinës Ndërkombëtare e Ndërtimtarisë (CICEE)


From May 19, 2021 09:00 until May 22, 2021 18:00

Ekspozita e Kinës Ndërkombëtare e Ndërtimtarisë (CICEE)

 
Historiku dhe mundësia

 Pas tetë vjetësh dhe zhvillimi të vazhdueshëm të 4 sesioneve, panairi ndërkombëtar i pjesëve dhe përbërësve të makinerive të ndërtimit Kina (Changsha) është zhvilluar në një nga panairet më të mëdhenj në Kinë, i vetmi panair profesional dhe një nga platformat më të mëdha tregtare për pjesët dhe përbërësit e makinerive të ndërtimit në botë.

Me hapjen e planit 13th FiveYear të Kinës, krijimin dhe funksionimin e AIIB, zbatimin e "Brezit dhe Rrugës" dhe gjendjen e qëndrueshme ekonomike në Kinë, zhvillimi i industrisë së makinerive të ndërtimit në Kinë ka hyrë në një cikël të qëndrueshëm rritjeje.

Me zbatimin e mëtutjeshëm të strategjisë "të bërë në Kinë" 2025 dhe politikën kombëtare të mbrojtjes së mjedisit, raundi i ri i makinerive të ndërtimit do të ketë një gamë më të gjerë të produkteve modernizuese. Ka ardhur koha që një gjeneratë e re e teknologjisë dhe produkteve të zëvendësojnë tregun e vjetër dhe të hapin një treg të ri. Tendenca e zhvillimit të mbrojtjes së mjedisit, ruajtjes së energjisë, inteligjencës, dixhitalizimit dhe nivelit të lartë ka lindur një treg të ri të lulëzuar dhe mundësi të reja biznesi. Kjo promovoi dhe përmirësoi shumë zhvillimin e tërë zinxhirit industrial të makinerive të ndërtimit.

 

Tiparet e ekspozimit

 

(1) Ndërmarrja Ndërkombëtare e Ndërtimit në Kinë (Changsha) Ekspozimi thellësisht hulumton strategjinë e "rripit dhe rrugës" dhe ngritjes së qëndrueshme të ekonomisë së Kinës, duke mbledhur vendet përgjatë "rripit dhe rrugës" dhe projekteve kryesore të ndërtimit në Kinën qendrore dhe perëndimore, mundësi biznesi për zhvillimin e industrisë së makinerive të ndërtimit.

(2) Kina (Changsha) Makineri Ndertimi Nderkombetare, me teme "krijimi dhe ndarja e te ardhmes ndritese te makinerive ndertimore te reja gjeneruese te reja", me teknologji te larte produktesh dhe modernizimin e optimizimit te struktures industriale si linja kryesore, inovacionin dhe inovacionin e modelit si forcë lëvizëse, për të nxitur integrimin e teknologjisë së informacionit dhe teknologjisë prodhuese, si dhe për të përmirësuar aftësitë mbështetëse të gjithë zinxhirit industrial të makinerive të ndërtimit dhe për të përshpejtuar inteligjencën, digjitalizimin, mbrojtjen dhe kursimin e energjisë të grupeve të kompletuara të pajisjeve të makinerive ndërtimore, dhe për të siguruar drejtimin, trendin dhe arritjet e zhvillimit për teknologjinë dhe produktin e ri të gjenerimit në industri.

(3) Makineritë e ndërtimit Changsha janë fushëbeteja kryesore e strategjisë së "fuqisë prodhuese" të Kinës. Me 2020, të ardhurat kryesore të biznesit të industrisë së makinerive të ndërtimit Changsha do të arrijnë në 217 miliardë juanë dhe 350 miliardë juanë nga 2025. Të cilat përshpejtojnë formimin e një grupi industrial të makinerive të ndërtimit të klasit botëror

(4) Hapni ndërlidhjen e tërë zinxhirit industrial të makinerive ndërtimore të botës, atëherë prodhuesit e makinerive, ndërmarrjet ndihmëse në rrjedhën e sipërme, tregu pas shitjes dhe klientët marrin shkëmbimin e informacionit, shkëmbimin e teknologjisë dhe bashkëpunimin tregtar në një platformë.

 

 

Klikime: 6833

vend


500 Figurë u larguan