Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Medtec-China


From September 14, 2020 09:00 until September 16, 2020 18:00
+86 21 6157 7217

Rreth Medtec Kinë

Këtë vit, Kina Medtec do të zhvillohet në Qendrën Ekspozuese dhe Konventa Botërore të Ekspozitës Shanghai, si një nga ekspozitat ndërkombëtare të serisë MedTechWorld, kemi sjellë gati një mijë furnizues të dizajnit mjekësor dhe R & D, materialet e papërpunuara, pajisje, teknologji përpunimi dhe prodhim shërbime në industrinë e pajisjeve mjekësore të Kinës që nga ekspozita e parë në Kinë në 2005. Ne gjithashtu kemi ofruar mbështetje të burimeve me cilësi të lartë për të ngritur platformën kërkimore për prodhimin e pajisjeve mjekësore dhe për të promovuar optimizimin e zinxhirit të industrisë së pajisjeve medicinale. Ndryshe nga ekspozita të tjera mjekësore që fokusohen në produktet e pajisjeve mjekësore shtëpiake dhe në spitalet dhe grupet terminalore, audienca e Kinës Medtec vjen nga prodhuesit e pajisjeve mjekësore, duke përfshirë vendimmarrësit, stafin blerës, inxhinierët e R & D, inxhinierët e produkteve dhe inspektorët e cilësisë. pjesëve dhe komponentëve të nevojshëm për R & D dhe prodhimin, materialet e papërpunuara, teknologjitë dhe zgjidhjet e projektimit dhe prodhimit dhe në shfaqjen Medtec.

Medtec Kinë

Si një ndalesë në serinë e ngjarjeve në botë të Medtech që mbahen nga UBM që kanë mbuluar tregjet e prodhimit mjekësor anembanë globit për më shumë se 38 vjet, Medtec China është e përkushtuar për të shërbyer si një komunitet me cilësi të lartë për pajisje mjekësore R & D dhe teknologji prodhimi ¬field; duke ofruar ide dhe mundësi të panumërta për zhvillimin e prodhuesve vendas të pajisjeve mjekësore të Kinës dhe mbështetjen për prodhuesit e pajisjeve mjekësore shumëkombëshe për të ngritur bazat e prodhimit dhe të R & D në Kinë.

Medtec China do të mbahet në Shangai dhe do të mblidhet rreth ekspozuesve 400 dhe mbi vizitorët 20,000 nga rajone të ndryshme në botë.

Medtec-China

Pse Tregoni Medtec Kinë

Madhësia e tregut të brendshëm të pajisjes mjekësore kineze do të tejkalojë RMB600 miliard (rreth $ 88 miliardë), me një normë të rritjes vjetore të përbërë prej 16.8% dhe do të vazhdojë të ruajë një trend rritjeje relativisht të shpejtë. Ndër llojet e pajisjeve, pajisjet e imazhit, diagnostifikimi invitro dhe harxhuese me vlerë të lartë janë tre sektorët kryesorë, që përfaqësojnë përkatësisht 19%, 16% dhe 13% të tregut total - Qendra Informative e Kinës Kombëtare të Industrisë Farmaceutike

- Ballë për ballë me vendimmarrësit
Njihuni me mijëra blerës nga prodhuesit e pajisjeve mjekësore mbi 50% e të cilëve janë vendimmarrës ose këshilltarë të zotëruar.

- Krijimi i partneriteteve të reja
Diskutoni sfidat dhe mundësitë e industrisë me kolegët dhe mësoni nga ekspertët mbi drejtimin dhe tendencat e ardhshme të pajisjeve mjekësore, rrjetin me profesionistët e pajisjeve mjekësore dhe merrni informacione kthyese për produktet dhe shërbimet tuaja

- Reklamoni markën dhe produktet / teknologjinë e re
Bashkohuni në teatrin e ekspozuesit dhe Samitin e Forumit dhe Rregullimit të MDiT për të treguar produktet dhe teknologjinë, si dhe ndërveprimin me kolegët dhe vizitorët.

- Qasja në tendencat e tregut
Ekspertët kryesorë nga qeveria, shoqatat, universitetet dhe prodhuesit e pajisjeve mjekësore bashkohen për të ndarë pikëpamjet e tyre në temën e Rregullores, Cilësisë dhe Teknologjisë për të ofruar tendenca të reja të industrisë.

Kategoritë e produktit:

Shërbimet 1.R & D dhe Design
2.Computing dhe Software
3.Materials
4.Adhesives dhe Produkte ngjitëse
5.Components
Komponentët 6.Eletronic
7.Motors dhe Motion Control
8.Pumps dhe Valves
9.Filters dhe IV Produkte
10.IVD
11.Cleanrooms dhe Kontrollin e Mjedisit
12.Manufacturing Equipment
Shërbimet dhe Pajisjet e 13.Molding
14.Kontraktimi i Shërbimeve Prodhim
15.Tubing dhe nxjerrje
Trajtimi i sipërfaqes së 16
17.Pajisje dhe shërbime farmaceutike
18. Testimi, Metrologjia, Inspektimi dhe Pajisjet e Kalibrimit & Furnizime
19.Printing, Etiketimi, dhe Bar Coding
20.Packaging dhe Sterilizimi
21.Consultants

Klikime: 11189

Gjeni akomodimin tuaj përreth

500 Figurë u larguan