Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Foshan Меѓународен конференциски и изложбен центар

адреса: Кина, Гуангдонг, Фошан, Чанченг, Taobo 1st Rd, 陶 博 一路
Веб-страница:

Сместено во сржта на градското подрачје Гуанг-Фо и како важен транспортен спој на регионот Делта на реката Перл, Меѓународната конвенција на Гуангдонг Танжу, и изложбениот центар (ГИЦЕЦ) обезбедува одлична меѓународна платформа за изложби за керамички производи и производи од бања од целиот свет , особено претпријатија во Гуангдонг и Фошан да изложат и посетат. Во соработка со меѓународниот гигантски индустриски гигант Дојче Месе АГ, изложбената сала е особено позиционирана и дизајнирана за индустриска изложба со висок кат, голем капацитет за оптоварување и екстра-голема врата, итн., Кои го пополнуваат празнината од големата индустриска изложба сала во Кина. Вкупната планирана површина на ГИЦЕК е околу 300,000 м2, вклучувајќи приближна бруто подна површина од 200,000 м2. Вкупната површина од Фаза 1 е околу 161,000 м2, со вкупна градежна површина од 117,000 м2 и бруто-подна површина од 95,000м2. Фазата 1 ја сочинуваат 5 еднокатни изложбени сали (9,072 м2 изложбени простории секоја), конференциски центар и сала за регистрација и центар за енергетика, итн. Секоја сала е во можност да обезбеди 500 штандови и вкупно 5 сали обезбедуваат 2500 штандови. Исто така, ГИЦЕК обезбедува два WIFI системи за секоја сала, еден за изложувачите, другиот за публиката, дозволувајќи им на 8000 луѓе да користат истовремено. Во иднина, вкупната изложбена површина ќе достигне над 100,000 м2, а CICPE ќе стане највлијателна меѓународна изложба на керамички производи и бања.