Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Женгжу Меѓународниот конвенциски и изложбен центар (ZZICEC)

адреса: 1 Nei Huan патот, Централниот бизнис округ, Zhengdong Нов округ, Женгжу, Кина (http://www.zzicec.com/)

Booking.com

Женгжу Меѓународниот конвенциски и изложбен центар (ZZICEC) е раководен од страна на Хонг Конг - Шангај за управување со место (Женгжу) Ограничена (VMZL). VMZL е приватна професионална компанија за управување. Тоа е заедничко вложување помеѓу Хонг Конг Изложбата и Конвенцијата Место Управување Кина Limited и INTEX Шангај Компани Limited.

ZZICEC е една од трите иконски згради во централната деловна област на Женгжу. Челичната и бетонска конструкција на главната зграда користи систем за потпирање со кабел за поддршка на покривот. ZZICEC е конвенционален и изложбен комплекс со градежна површина од квадратни метри 226,800. Закупната затворен простор изнесува 74,000 квадратни метри кои се идеални за конвенции, изложби, забавни настани, приеми, банкети и церемонијални настани.

  • Конвенционален центар: Овој дел од ZZICEC се состои од подови 6 и вкупна површина за изградба на квадратни метри 60,800. Тука спаѓаат Големата сала седишта до 3,160 за состаноци и 1,660 за банкети, Интернационалниот театар кој седи на 1,090, и два (2) театри кои го сочинуваат 400. Исто така се вклучени седумнаесет (17) простории за состаноци со различни големини, ВИП приемни соби, кинески ресторан, западен ресторан и кафуле. Симултано толкување може да се обезбеди до 8 јазици во рамките на Гранд сала, Меѓународен театар и двете (2) театри.
  • Изложбен центар: Овој дел од ZZICEC се состои од две (2) големи изложбени сали и вкупна градежна површина од квадратни метри 166,800. Постојат подови 6 на помошни објекти за поддршка, вклучувајќи сали за состаноци, храна концесии, канцеларии и продавници. До изложбените кабини на 3,394 на квадратни метри 9 може да се сместат во двата изложбени сали. Изложбените сали опфаќаат 102 метри со функционални ѕидови 5 кои можат да го поделат просторот во 6 сали за самостојна изложба. Сала 2 на повисоко ниво е без колона. На двете сали може да се пристапи директно од возилата за товарење и истоварување.
  • Отворен простор за изложба: Некои квадратни метри квадратни 38,000 на отворен изложбен простор се погодно лоцирани помеѓу изложбениот центар и езерото Змеј.
  • Отворен паркинг: паркинг простор на некои 45,000 квадратни метри може да се смести до возилата 1,730.назад