Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пекинг - Национален земјоделски изложбен центар

адреса: Национален земјоделски изложбен центар

Booking.com Националниот земјоделски изложбен центар, се два ознака за истата институција во прилог на Министерството за земјоделство и рурални работи на НР Кина. Таа се наоѓа на Dongsanhuan Северна Road, Chaoyang округ, Пекинг. Во јули 1983, подготовката за изградба на CAM започна со овластување на Државниот совет; ги отвори своите врати за јавноста на 13 септември 1986.

Просториите на САМ беа првично структури за Националниот Комплекс на земјоделски изложбен центар изграден во 1959. Локацијата, обемот, изгледот и стилот на изградба на Националниот земјоделски изложбен центар беа испитани и одобрени од премиерот Џоу Ен Лаи, како комеморација на 10 годишнината од НР Кина; таа беше изградена и ставена во функција пред Националниот ден (1 октомври) 1959, и беше наведена како една од "Топ десет конструкции" во Пекинг во 1950s; тоа беше единствениот голем изложбен центар во стилот на градината во Кина.

s5a1d07f119663