Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Чонгкинг Меѓународен конвенција и изложбен центар

адреса: Чонгкинг Меѓународен конвенција и изложбен центар
Веб-страница: (http://www.cqcec.com/)

Booking.com Чонгкинг Меѓународниот конвенција и изложбен центар се наоѓа во основната област на бизнисот во Nan'an област на градот Чонгкинг, е најнапредните објекти во западна Кина, конфигурација, најкомплетниот еден од големите сеопфатна конференција и изложбен простор, е регионот дома и во странство да преземе големи конвенција и изложбени активности и други деловни култури. Меѓународниот конгресен и изложбен центар Чонгкинг, една од главните градби во Чонгкинг, била изградена во 2005. Изложбен центар, вклучувајќи затворена изложбена сала и отворено плоштад, секогаш користете затворен изложбен простор на 58000 ㎡, може да се сместат стандардни кабини на 3100; Отворен надворешен изложбен простор на 13000 ㎡, достапен за церемонијата на отворање, деловна изложба, како што се сите видови на активности од големи размери.

временски распоред